Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu zic ca e teapa. Se vede clar ca pozele nu sunt reale, aia e o masina din USA.

 

 

bine observat....este o masina parcata pe drum cu numere de USA, si totodata eu cel putin inca nu am vazut in Romania case fara gard!

 

si vitezometrul in mile daca te uiti atent :thumbsup:

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

Tache eu am vazut saptamana trecuta 4-5 Bmw-uri e90 de pe autovit, cel mai ieftin 12.800, cel mai scump 15.600. Singurul care a fost in regula a fost cel de 15.600. La cele aduse recent din Germania si neinmatriculate te-as sfatui sa nu te uiti, foarte probabil au fost lovite si reparate (altfel nu imi explic preturile de 11-12mii euro pentru un e90 din 2009). Ideal ar fi sa gasesti o masina cumparata din tara si cu istoric in tara, sau o masina al carei istoric il poti verifica. Altfel risti sa dai banii pe un semi-cazan :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-318-C22013289.html = daca mai tragi de el putin o scoti la 12.000 euro inmatriculata! Sunt in germania la 14.000 euro cele mai ieftine 318d facelift, dar la 189.000km, respectiv 228.000km. Am lamurit situatia si cu asta.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C20881560.html = "masina a fost adusa din germania" -> am un amic care studiaza in germania si mi-a zis ca pute de masini 2010 care au 150-200k km, la preturi destul de mari. :). Mare cliseu, 128mii = km "standard" pt o masina masluita la capitolul asta

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C21323681.html = Prima mare minciuna e PREMIUM SELECTION de la numar. Este fara doar si poate 318d, fabricatie sigur nu e 2008 [2006 sau max inceputul lui 2007. spun asta pt ca ii lipsesc niste gradatii mici de la vitezometru, care au aparut pe la jumatea lui 2007]. tapiserie nu e piele dakota, ci sensatec [sintetic - arata ca nou si la 250.000km], jantele sunt de 16 [desi in poze par de minimum 17.] Navigatia si jantele sun photoshopate la greu.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C21933430.html = nu are filtru de particule, nu are piele [sensatec si ea], senzorii presiune roti sunt in ABS si sunt standard. Aripioara dinspre exterior de la scaunul soferului a fost refacuta [aia nu e cusatura originala, iar sensatecul are boala de a se mai crapa]. Judecand dupa gradul de luciu al volanului [iti cam faci freza in el], masina e obosita destul de tare. Nu are nici pe departe km declarati de vanzator."Navigatie color profesionala" = nu este asa. Navi de pe masina e BUSINESS. Daca nu esti convins de reparatia suferita de scaun, iti pot incercui pe poze.

5.1 consum poate la 90 km/h, extraurban, cu clima oprita si farurile stinse :)

 

Cred ca RZV are dreptate... la 12.000 euro nu ai sa gasesti 320d E90 care sa nu fie vanduta printr-un anunt mincinos.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Tache eu am vazut saptamana trecuta 4-5 Bmw-uri e90 de pe autovit, cel mai ieftin 12.800, cel mai scump 15.600. Singurul care a fost in regula a fost cel de 15.600. La cele aduse recent din Germania si neinmatriculate te-as sfatui sa nu te uiti, foarte probabil au fost lovite si reparate (altfel nu imi explic preturile de 11-12mii euro pentru un e90 din 2009). Ideal ar fi sa gasesti o masina cumparata din tara si cu istoric in tara, sau o masina al carei istoric il poti verifica. Altfel risti sa dai banii pe un semi-cazan :thumbsup:

 

 

sunt deduse TVA-urile, deaia au preturi mai mici ca in germania..

Link to comment
Share on other sites

sunt deduse TVA-urile, deaia au preturi mai mici ca in germania..

318d facelift cu 190mii km e 13.990 euro in germania - tva = vreo 11.800 fara tva. La care mai pui drumul + profitul samsarului si ajungi la concluzia ca l-a luat in 10mii fara tva de acolo. Tot e mega dubioasa treaba.

 

Salutare ! Sunt in cautare de un E90 si am gasit aceasta masina. Ce parere aveti ? cam ciudat 163 hp din 6/2009 http://www.autovit.ro/bmw-320-C21313209.html

Or sa inceapa colegii iar cu chestii de genul - esti expert in volane?, etc - dar ala nu e volan de 85.000km. Am volan identic pus pe masina acum vreo 50.000km si fara nicio exagerare, inca arata ca nou!

La tapiserie, aceeasi poveste ca la multe altele. Nu e piele, e sensatec [material sintetic care si la 250.000km arata ca nou, singura lui problema fiind ca mai apar crapaturi pe aripioarele de la sezut.]

 

163hp nu are sigur. 143 [318d] sau 177 [320d].

Link to comment
Share on other sites

Salutare ! Sunt in cautare de un E90 si am gasit aceasta masina. Ce parere aveti ? cam ciudat 163 hp din 6/2009 http://www.autovit.ro/bmw-320-C21313209.html

 

Poate fi varianta efficient dynamics, aia are 163hp. Masina arata foarte bine, interior/exterior. Probabil au disparut ceva km, dar ar merita vazuta oricum. De cand mi-am vandut masina ma uit zilnic pe mobile/autoscout/autovit/autohus etc, iar in Germania preturile sunt sensibil mai mari decat la noi. Daca faci o cautare pe mobile, ai sa constati ca in Germania sunt vreo 50 de Bmw-uri e90, euro 5, cu pret mai mic de 17.500E. (eu am salvat linkul si il verific in fiecare zi :rolleyes: ). Si din astea 50, majoritatea au 170.000, 180.000, 210.000km. Toate cu km putini costa peste 20.000E. E si normal, sunt masini care acum 2 ani au costat 35-40.000E, iar in Germania devalorizarea nu se bazeaza pe "e criza boss". :thumbsup:

Uite una cu km relativ putini: 110.000...http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=154629229&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxPrice=17501&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&emissionClass=EURO5&categories=Limousine&lang=ro&pageNumber=3

E 16.250 si e cheala :frantics:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Ma da care e faza cu pozele alea de America? ma refer in general nu doar la alea cu e46-ele ala, au ceva pe fundal asa, iti dai seama instant ca e facuta in USA, stie cineva care e treaba?

 

Nu mi-am pus problema asta niciodata, mie nu mi se pare vreo diferenta. :)

Link to comment
Share on other sites

Poate fi varianta efficient dynamics, aia are 163hp. Masina arata foarte bine, interior/exterior. Probabil au disparut ceva km, dar ar merita vazuta oricum. De cand mi-am vandut masina ma uit zilnic pe mobile/autoscout/autovit/autohus etc, iar in Germania preturile sunt sensibil mai mari decat la noi. Daca faci o cautare pe mobile, ai sa constati ca in Germania sunt vreo 50 de Bmw-uri e90, euro 5, cu pret mai mic de 17.500E. (eu am salvat linkul si il verific in fiecare zi :rolleyes: ). Si din astea 50, majoritatea au 170.000, 180.000, 210.000km. Toate cu km putini costa peste 20.000E. E si normal, sunt masini care acum 2 ani au costat 35-40.000E, iar in Germania devalorizarea nu se bazeaza pe "e criza boss". :thumbsup:

Uite una cu km relativ putini: 110.000...http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=154629229&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxPrice=17501&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&emissionClass=EURO5&categories=Limousine&lang=ro&pageNumber=3

E 16.250 si e cheala :frantics:

Cred ca daca era ED edition o lauda in anunt pt consumul mai mic... am sunat de curiozitate sa cer VIN acum 10 min si mi-a zis ca s-a dat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.