Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

rogue, amandoua masinile de la bavaria sunt in bucuresti.

 

pe prima am fost eu sa o vad, a avut 2 sau 3 proprietari, ultimul a fost Politia Rutiera, "sponsorizare" pt autostrada A1 anul trecut. deci presupun ca a fost alergata bine, era masina civila asa cum o vezi. interiorul e foarte ok, nu are urme de uzura, la exterior e asa si asa, 2 jante zgariate, botul plin de puncte de la pietricele. nu iti ofera garantie pt ca masina e prea veche (2006). in rest e foarte dotata si culoarea e ok. km cam multi, pretul mi se pare mare pt ea in sine.

 

Multumesc mult pt. informatii. Se pare ca n-o sa am noroc in Ro cu modelele la care ma uit. Pana la urma fac eu cumva sa ajung in Germania pt. cateva zile.

Link to comment
Share on other sites

Uitandu-ma dupa un anunt al colegului mai sus uite ce am gasit

 

Aici se vinde masina cu 4700.

http://www.ebursaauto.ro/bmw/318-ci/2001/vanzare/bucuresti/second-hand/autoturism/451666.html

 

Apoi se da cu 7000, tare e ultima poza....

http://www.ebursaauto.ro/bmw/318-ci/2001/vanzare/cluj/second-hand/autoturism/416740.html

Link to comment
Share on other sites

pai in ultima poza iti arata si cum sa faci sa nu-ti bata :) e f tare... nu e ca si cum mergi mereu spre est dimineata si vest la apus :) in schimb necaz mare daca iei vreo piatra si trebuie schimbat..

 

Am eu acum o masina cu tot plafonul panoramic. Nu poti sa mergi ziua la pranz cu el deschis, faci insolatie. Si e cat de cat inchis la culoare, dar parbizul care e transparenta maxima, cred ca e mai rau.

Link to comment
Share on other sites

+ ca masina nu e diesel, nu exista 1.6 diesel pe opel astra h. e benzina

Cu una similara, motor 1.9 am mers o perioada si avea un buton SPORT care facea minuni, se schimba jucaria si era foarte interesanta.

Partea cu plafonu e relativa, oricum nu e sa il lasi deschis ziua in soarele ala puternic, il lasi inchis.

Link to comment
Share on other sites

Am eu acum o masina cu tot plafonul panoramic. Nu poti sa mergi ziua la pranz cu el deschis, faci insolatie. Si e cat de cat inchis la culoare, dar parbizul care e transparenta maxima, cred ca e mai rau.

 

in masina cu parbriz panoramic nu am stat, dar m-am plimbat cu cabrio.pur si simplu nu vad rostul unei masini cabrio in romania, te poti plimba cu ea in serile de vara si cam atat.un cabrio ar merge intr-o tara ca si uk unde ai temperaturi relativ medii 8-9 luni pe an

Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina/proprietarul?

Voi ce parere aveti despre ea?

 

http://www.autovit.ro/bmw-535-C24159000.html

am vazut masina de multe ori la mine in oras, parea ingrijita cum am trecut langa el in trafic, parca o conduce si o gagica din cand in cand dar poate incurc cu alta masina.daca esti interesat eu ma pot uita la masina asa ca sa ai o idee si iti dau mai multe detalii.

Link to comment
Share on other sites

De unde stii ca nu este euro 5 ?

 

1.din cite stiu eu,pe e60 nu s-a montat noul motor de 245 cai care este si euro 5. abia pe f10 a fost pus.

2.acum o luna masina era la vinzare la vreo 24000 euro cu numere rosii si era trecuta pe autovit la euro 4. daca samsarul a vazut ca nu se vinde a trecut-o euro 5. pentru doar 370 euro o inmatricula el.

3.cautind pe mobile nu am mai gasit vreun e60 din 2009 cu motor euro 5

 

http://cautare.mobile.ro/automobile/bmw.530.diesel.html?useCase=SearchResult&pageNumber=3&__lp=31&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=2009&maxConstructionYear=2009&lang=ro

Link to comment
Share on other sites

Ceva informatii despre masina asta?

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C24576306.html

 

Am un prieten interesat de ea, ar vrea sa o vada si m-ar interesa un raspuns cat mai repede...

 

Multumesc!

 

Masina este din Berceni si o conduce o tipa, trec mereu pe langa ea si este destul de intretinuta!

Am impresia ca a fost luatĂŁ de noua din tara...

Link to comment
Share on other sites

Masina este din Berceni si o conduce o tipa, trec mereu pe langa ea si este destul de intretinuta!

Am impresia ca a fost luatĂŁ de noua din tara...

 

Multumesc pentru raspuns...da, asa a zis, ca e luata de noua din tara insa nu are carte service.Destul de ciudat, zic eu...

Link to comment
Share on other sites

personal imi place cea 335d mai mult din toate punctele de vedere. Ma rog motorul bi turbo vine si cu cheltuieli mai mari deci este alegerea ta
Link to comment
Share on other sites

personal imi place cea 335d mai mult din toate punctele de vedere. Ma rog motorul bi turbo vine si cu cheltuieli mai mari deci este alegerea ta

 

Si mie imi place mai mult 335d, dar...

 

335

Pro: biturbo, km mai putini, auto

Contra: Euro 4(2000+ Euro inmatricularea), fara M Paket

 

330

Pro: xDrive, M Paket, Euro 5(400 Euro inmatricularea)

Contra: km mai multi (faptul ca e manuala nu e chiar un "contra", desi prefer auto pt. Diesel)

 

Sa nu iti iei fara navigatie. O data ca arata ca dracu fara display, si apoi cand vei dori sa o vinzi, nu ti-o va cumpara nimeni si vei si pierde multi bani la ea.

 

Sincer, nu ma intereseaza display-ul. Si nu o voi vinde pt. mult timp.

 

 

330d ala are butoane de aragaz, pentru mine e de neconceput sa dau 22k pe o masina cheala

 

Nu e chiar cheala: M Paket, piele etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.