Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu sunt la al 3lea e60 (2x530d si acu la 535d), am cautat masina pe care o am pret de cel putin doua luni pana am gasit-o. Sunt foarte pretentios si poate de asta a durat atat. Nu am luat-o de pe autovit ci printr-o cunstinta. Am vazut mai tot ce era anul trecut in perioada cand cautam pana in 20k pe net si nu mi-a placut mai nimic... :( mai mult de atat nici macar 1 din masina verificata nu avea km reali...
Link to comment
Share on other sites

Si eu imi caut tot un E60, (ar mai fi pe lista CC-ul din 2010 sau eventual superbul asta ultimul, insa cu siguranta tot un E60 va fi :) )

Din ce vad pe Autovit parca nu mai am din ce sa aleg, fata de anii trecuti, piata pare sa fie plina de toate ciurucurile uitate de lume. Intr-adevar si preturile au mai scazut, dar parca tot nu sunt la fel de multe ca anu trecut sau acum 2 ani. Probabil ca este o perioada de tranzitie catre noul model F.. Ma oftic ca am pierdut un 525d din 2011 era la 15000 euro, avea proprietaru nevoie urgenta de bani si mi-a spus abia dupa ce l-a dat.

Link to comment
Share on other sites

Era F10 masina 525d defapt 3000cmc, 65000km. Omu avea nevoie de bani fix seara, si vorbisem cu el a 2a zi dimineata. Oricum okazii din astea tot sunt doar sa ai noroc sa le prinzi si sa fie ceva sa iti convina. Saptaman trecuta as fi putut lua un E92 (cred ca asa ii zice) 320d coupe 2008 la 10000 Euro 104000km luata de la noi. Totusi cam mica pt nevoile noastre.
Link to comment
Share on other sites

deci din ce se discuta pe aici inteleg ca 15k EUR pe un 535d e cam multicel...

 

chiar si in conditiile in care are pachet M, head-up display, trapa, etc...si e din 2006? asta bineinteles presupunand ca e in mintile ei cat de cat, pentru ca perfecta nu cred ca e...un 1000-2000 euro probabil trebuie bagati in ea ulterior sa o pui la punct daca esti pretentios.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu l-am eliminat, am constat ca a fost eliminate de fostul proprietar si in urma unui update de soft facut la Automobile Bavaria, cred ca s-a pierdut anularea din soft. Am impresia ca de atunci a crescut si consumul.

 

Nu prea m-a interesat sincer, ca la fostele masini, aveam consumuri de la 37% in sus si nu am bagat de seama prea mult :)

 

Mai mult ca sigur este de la dpf.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.