Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Imi place mercedesul ca e benzina , e in stare perfecta , are dotari multe si e automat .

Consumul de combustibil nu ar fi o problema . Momentan mai am masina de 18 ani vechime in stare perfecta cu km real de 203 mii km . Ma bate gandul sa imi iau ceva mai confortabil si mai dotat , exclusiv benzina si automat . La banii aia cred ca e chiar o alegere optima daca intr-adevar km e real si se prezinta ca atare .

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/mercedes-benz-c-220-elegance-2-hand-orig-km-m%C3%BChldorf-am-inn/168015016.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=2&__lp=10&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C23%2C24%2C25%2C44%2C26%2C27%2C28%2C29%2C30%2C31%2C198&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&siteId=ROMANIA&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=LEATHER_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&minConstructionYear=1990&maxConstructionYear=2001&tabNumber=2

 

Masina este frumoasa si are dotari. Pacat ca nu are si airbag-uri laterale si TC (ASR era ideal)

Taxa o sa te omoare , este 2500 euro . ( ramane solutia cu inscrierea in Bulgaristan )

 

Eu zic sa te mai uiti. Poate un C180/200 automat , eventual fabricat dupa 1995 , cand a avut loc primul facelift si a primit automata in 5.

 

PS : consum 10-11 in Bucale este SF , mai ales cu automata

Vezi aici : http://www.mercefreaken.com/modellene.htm

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam sa iau numere de Zoll pe 3 luni si apoi inca 3 seturi de numere rosii de Romania .

In momentul in care intra masina in tara trimit dosarul la judecatorie pt a putea evita taxa auto si totusi sper ca in 6 luni sa se termine procesul .

Eu chiar sper la un consum de 10 litri mai ales ca stau intr-un orasel mic . Pe an circul cam 15 000 km .

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam sa iau numere de Zoll pe 3 luni si apoi inca 3 seturi de numere rosii de Romania . In momentul in care intra masina in tara trimit dosarul la judecatorie pt a putea evita taxa auto si totusi sper ca in 6 luni sa se termine procesul .

 

Daca dai statul in judecata , avocatul iti va face prelungirea cu numere provizorii (rosii) pe tot parcursul procesului (nu doar cele 3 luni)

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam sa iau numere de Zoll pe 3 luni si apoi inca 3 seturi de numere rosii de Romania .

In momentul in care intra masina in tara trimit dosarul la judecatorie pt a putea evita taxa auto si totusi sper ca in 6 luni sa se termine procesul .

Eu chiar sper la un consum de 10 litri mai ales ca stau intr-un orasel mic . Pe an circul cam 15 000 km .

 

poti lua de 2 ori numere de zoll pe cate 3 luni, daca vrei a-2a oara sa nu te duci cu masina poti sa iei numere cu"NEA" orasul il aflii singur.

cat despre nr. rosii romanesti se pot lua si alea pe mai mult de 3 luni, dar este o singura solutie pe care nu ti-o pot impartasi.!

succes.

gandeste-te ca platesti si impozit la nr de toll.

Link to comment
Share on other sites

D c ca nu ai tu?auzi ma nea caisa ti-ai facut cont de plictiseala?ai incercat farcebook sau sentiment.ro?

nu ma nea samsar... ca minti lumea

dynamic drive vine la pachet cu adaptive drive,mai precis cu pachetu de bare stabilizatoare active

optiunea asta nu se pune pe modelul 520d

masina are Dynamic Damper Control dar aia e cu totul altceva bai "nea caisa"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.