Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-330-C30010153.html . Pentru un noob :rolleyes: , ce implica:

 

1. - "auto este inmatriculat pe numele mamei mele care este SCUTITA DE TAXE SI IMPOZITE (asigur procura notariala)." - extras din anunt.

2. Pareri personale despre 330d? Consturi intretinere / Performanta / Overall build quality. Pareri despre masina in cauza? Multumesc ca intotdeauna pentru orice informatie.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am facut eu inteles cum trebuie :). Nu plata impozitului ma deranjeaza, ci eventualele neplaceri la transcriere, generate de situatia mai "speciala" in care se afla, de ex. plata retroactiva or some shit like that.

 

Sa inteleg ca de masina... numai de bine ? Nimic nelalocul ei ? exceptand jantele effin' beautiful.

Link to comment
Share on other sites

Pai ii face procura cu drept de vanzare. Adica baba ii da masina lui ca sa o vanda pentru ea.

El poate oricand sa o vanda CATRE el.

Pe porcura o sa scrie ca el plateste amenzile dar daca moare baba nimeni nu stie de asta si amenzile vin pe numele ei in continuare.

Daca traieste, baba are justificare procura daca ii vin amenzi de la politie.

 

Deci, sa moara baba.

 

 

Totul e sa nu scrie pe procura ca "se poate revoca cu instiintarea imputernicitului"

Edited by mmneg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Totul e sa nu scrie pe procura ca "se poate revoca cu instiintarea imputernicitului"

 

o procura o revoci cand vrea pluata, ca de asta e procura.

tu, ala de-ai "acordat-o", cum spuneti voi.

 

 

si chiar daca e prevazuta obligatia mandantului de-a incunostiinta pe alalalt, "procuristu@", revocarea si neaducerea la cunostinta mandatarului produce efecte numai intre astia 2, pe terti ii doare in cour.

 

 

pe de alta parte forumu' e pentru sfaturi bine-venite si evident corecte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@relax Gafaila, nu de tine era vorba

Link to comment
Share on other sites

Merita un drum pana la constanta acest 320d fara navi ?

 

daca tot vrei n47 cauta facelift.

 

Care credeti ca e mai fiabila ca masina si cu km reali dar si mai buna http://www.autovit.ro/bmw-335-C28912630.html este un 335 dar interiorul se vede ca are peste 95.000 si aceasta http://www.autovit.ro/bmw-330-C29684344.html.

Va multumesc frumos!

 

nu merge al doilea link.

Link to comment
Share on other sites

Sper sa am noroc si sa fie in regula acest X5:

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C30043317.html

Ma duc maine sa-l vad. Ca dotari sta excelent in raport cu ce am mai vazut. Daca e in regula si cu kilometri ar fi o masina OK.

Am vazut masina. Dar ceva nu mi se pare in regula.

A fost vopsita integral de curand. Nu arata rau vopsita, dar e ciudat sa te apuci sa vopsesti integral o masina de 4 ani. Pana si jantele din poza sunt vopsite. Si motorul e cam galagios fata de alte X5.

Nu cred ca ma bag. O sa mai incerc sa-i vad istoricul de service.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut masina. Dar ceva nu mi se pare in regula.

A fost vopsita integral de curand. Nu arata rau vopsita, dar e ciudat sa te apuci sa vopsesti integral o masina de 4 ani. Pana si jantele din poza sunt vopsite. Si motorul e cam galagios fata de alte X5.

Nu cred ca ma bag. O sa mai incerc sa-i vad istoricul de service.

 

Si eu am vopsit-o integral pe a mea pe casco fiindca avea o gramada de zgarieturi superficiale dar care nu ieseau la polish. Nu e neaparat de speriat treaba asta. Lonjeroanele sa fie ok, sa nu fi fost rasturnata si sa aiba tone de chit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pai ce ti-a zis ? de ce a vopsit-o ?

Nu am inteles exact, ceva de genul ca avea mai multe zgarieturi si a preferat sa o vopseasca toata. De vopsit e bine vopsita, nimic de zis. Nu am de unde sa stiu cat chit este pe sub vopsea.

 

A zis ca a vopsit-o la AB. Daca e asa, o sa intreb sa vad daca a avut si alte probleme de a vopsit-o.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.