Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

a mers cineva cu un seria 5 GT ? sunt curios cum este dinamica pe sosea vs un seria 5 normal

 

imi place mult modelul , mi-a placut de cand a iesit prima oara , chiar daca pentru multi este o masina urata , mie mi se pare interesanta si are potential daca este echipata corespunzator ( roti pe 20 minim :popcorn: )

 

http://www.autovit.ro/bmw-5gt-f07-C30558617.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-5gt-f07-C28541303.html

am mers ca si pasager intr-un taxi seria 5 gt......cred ca e o masina excelenta pentru pasageri sau familisti care pleaca in concediu pe autostrazi, e mare la interior, foarte confortabila si cu un acces usor datorita inaltimii.....nici nu te asezi intr-o masina joasa, nici nu urci intr-un suv; este intr-adevar o combinatie de seria 5 si seria 7

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am mers la un eveniment BMW organizat in curte la Romexpo acum vreo 2 ani (x-drive tour parca)... Dintre toate masinile prezente atunci (X1/3/5/6, 7er, 3er, 5gt) a fost masina care mi-a displacut cel mai mult (si era 535d). E o masina pt cei ce cauta confort, nu o dinamica f buna. 320xd statea mult mai bine la capitolul dinamica, de exemplu. Cel mai mult mi-a placut atunci X3 35i. Racheta...

 

+1. X3 ala.. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

 

" Daca nu vrei sa-ti pui in cap POLITIA atunci nu e masina potrivita pt tine, dar daca vrei sa stea cafeaua in gat prietenilor tai, daca vrei sa te doreasca si nevestele dusmanilor, daca ai bani si te doare in palarie de sifoane si de garda atunci asta e masina cea mai potrivita. accept variante, x5, x6 sau LAMBORGHINI "

 

EPIC

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva ce e cu acciza la motoarele peste 3000cmc care a intrat in vigoare de la 1 septembrie? Cum se plateste, cand vinzi masina, cand o cumperi, ti-o baga la impozit direct?

Se plateste 1eur/cmc, dar pe toata capacitatea (3200eur pt un motor de 3.2?) sau doar 200eur (adica ce depaseste 3000cmc)

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva ce e cu acciza la motoarele peste 3000cmc care a intrat in vigoare de la 1 septembrie? Cum se plateste, cand vinzi masina, cand o cumperi, ti-o baga la impozit direct?

Se plateste 1eur/cmc, dar pe toata capacitatea (3200eur pt un motor de 3.2?) sau doar 200eur (adica ce depaseste 3000cmc)

 

http://www.automarket.ro/stiri/o-noua-taxa-auto-acciza-pentru-masinile-cu-motor-de-peste-3000-cmc-52212.html

 

"Taxa se aplicĂŁ doar pentru ceea ce depĂŁÂşeÂşte 3000 cmc, astfel cĂŁ pentru pentru un motor de 3597 cmc valoarea acesteia va fi de 597 de euro. [...] De exemplu, pentru un Skoda Superb facelift cu motor V6 de 3.6 litri Âşi 260 CP valorea noii accize va fi de 597 de euro, adicĂŁ aproape 2% din preĂžul de vânzare de 31.667 de euro. Ăn schimb, pentru un BMW 550i xDrive cu motor de 4.4 litri vei plĂŁti o accizĂŁ de 1395 de euro, care se adaugĂŁ preĂžului DDP de comericalizare de 77.872 euro."

 

Din ceea ce am citit in articol, inteleg ca taxa se plateste o singura data, atunci cand cumperi o masina care se incadreaza in aceasta categorie. Si asta pe langa toata taxele care se plateau deja...

Link to comment
Share on other sites

 

zici ca e vreo nava spatiala, e mult zgomot pentru prea putina performanta raportata la pretul masinii ca sa nu mai punem la socoteala calitatea slaba a materialelor/asamblarii folosite si tehnologia invechita folosita la Maserati, insa imaginea vinde.

 

De altfel si calitatea celui ce o vinde e indoielnica judecand dupa descrierea ieftina facuta... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.