Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

E90, se ferește sĂŁ scrie 320, sĂŁ nu zicĂŁ avizații cĂŁ e mincinos, dar nici 318 nu posteazĂŁ. O lasĂŁ așa, ambiguu. E o parșivitate complexĂŁ. Numai din asta ĂŽți dai seama cĂŁ e un versat.

 

Apoi continuĂŁ cu 5,5% ĂŽn oraș, aici a sĂŁrit bine calul!

 

Când citim cĂŁ nu are nicio eroare ĂŽn bord, la un astfel de vânzĂŁtor experimentat, ne putem gândi cĂŁ a tĂŁiat firele de la vreun senzor buclucaș care transmitea eroare ĂŽn bord.

 

BineĂŽnțeles cĂŁ e ireproșabilĂŁ! Nici nu ne gândeam altfel.

 

Cine ĂŽl va suna, se va convinge cĂŁ nu are de-a face cu un amator.

 

Ăn intervalul de 1 an și ceva a parcurs 60.000 km și acum când troncĂŁne bine o vinde gata zgâriatĂŁ bine pe un preț respectabil!

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

va salut ce parere aveti despre aceasta masina?

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-320d-automat-ID3Yd70.html#c78fb877a2

 

 

 

Frumoasa masina, dar cu taxa ce faci ca este euro 3 automata, are co2-ul mare, taxa ajunge pe la 2300 euro luna asta, de luna viitoare ajunge pe la 1800 euro

Edited by florin1967
Link to comment
Share on other sites

10 ani, 255.000 km și doar la 12.000 e.

SuperofertĂŁ nu?

 

Am zis frumos,nu neaparat convenabil!!! 255k pentru vârsta ei(daca sunt reali)sincer mi se par decenti iar din poze arata ok masina,dotari destule.

Nu am zis ca merita cumpĂŁratĂŁ sau ca pretul e mic,etc...am zis doar ca e frumos!!

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmv-525-ID4bu2s.html#469b6b9b70

 

O vad in fiecare seara... nu arata foarte bine deloc si am vazut-o in niste pozitii pe borduri destul de ciudate.

 

Interiorul e promitator dar exteriorul e vai mama lui si se vede si in poze un mini-trailer

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

Am zis frumos,nu neaparat convenabil!!! 255k pentru vârsta ei(daca sunt reali)sincer mi se par decenti iar din poze arata ok masina,dotari destule.

Nu am zis ca merita cumpĂŁratĂŁ sau ca pretul e mic,etc...am zis doar ca e frumos!!

Corect, frumos!

Imi placuse.

Daca e si cinstit kilometric si mecanic, ar merita cu o mie si ceva mai putin.

Cere pret de anul 2009.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Corect, frumos!

Imi placuse.

Daca e si cinstit kilometric si mecanic, ar merita cu o mie si ceva mai putin.

Cere pret de anul 2009.

Sunt convins ca o sa ĂŽși gĂŁseascĂŁ cumparator,poate nu chiar la pretul asta,dar undeva aproape,pentru ca nu toata lumea cumpara masini rational,apropo,numai jantele Style 128 sunt 1k

Oricum dpdv al km si lci-urile tot pe acolo se Învârt majoritatea,mai ales cele aduse

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

E apasator anul.

Foarte greu te mobilizezi sa dai 10.000 pe 10 ani, cand alte marci, la aceeasi varsta, de invart pe la 2-3000.

Nu se pune problema de apreciat la o asemenea varsta, ci mai crud, realist: daca nu te pacalesti platind f mult si apoi sa pierzi mai mult la ea decat daca ai mai fi pus 1-3000 si sa fi luat alta cu 5-6 ani mai noua, nu neaparat aceleasi dotari.

Intr-un fel vinzi peste 2 ani o masina de 12 ani si altfel una de 7 ani, chiar mai putin dotata.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

E apasator anul.

Foarte greu te mobilizezi sa dai 10.000 pe 10 ani, cand alte marci, la aceeasi varsta, de invart pe la 2-3000.

Nu se pune problema de apreciat la o asemenea varsta, ci mai crud, realist: daca nu te pacalesti platind f mult si apoi sa pierzi mai mult la ea decat daca ai mai fi pus 1-3000 si sa fi luat alta cu 5-6 ani mai noua, nu neaparat aceleasi dotari.

Intr-un fel vinzi peste 2 ani o masina de 12 ani si altfel una de 7 ani, chiar mai putin dotata.

Indiferent de an,la toate pierzi,problema nu e de pierdere neaparat,o masina veche o vinzi mult mai greu,indiferent de stare,mai ales cu motor mare

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Chiar ca este o aventura sa iei o masina in tara asta...

 

Dupa ce unul a vandut masina dupa ce l-am sunat de vreo cateva ori si mi-a zis stai ca sunt la mare - peste 2 zile stai ca moare mama.... apoi am dat-o.

 

Azi am vazut-o p-asta:

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GeFzF.html#1a6f766299

 

Jantele alea...mai ales dreapta fata e vai de mama ei.

 

Bandoul la bara spate - vopsit... de ce?

 

Nu m-ar fi deranjat mai nimic la ea nici kilometrii aia care nu ii cred si mai mult, chiar scria pe un abtibild castrol pe plasticul de la radiator cum am ridicat capota 166.000... nu am fost atent si la data daca era sau nu... (Ideea e ca toate masinile pe care le vinde au in jur la 150,000)

 

Acum am vazut ca este 318 de fapt, motorul se auzea bine, fum nu prea am vazut dar multa vrajeala de 2 lei... Daca intereseaza pe cineva am si VINul.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Ce parere aveti de acest seria 3? M-ar interesa pentru nevasta (automat si break): http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID4pc2bz.html#af4a33c079

 

Mersi.

 

E de vreo 2 luni bune la vanzare. Si nu cred ca e E4, deci timbrul de mediu sare de 2000e.+

 

Combinatia de piele fara incalzire, nu mi se pare deloc buna pentru o femeie, o sa sfinteasca masina la iarna. Daca vad bine, la aripa dreapta are 3 puncte de rugina destul de serioase.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.