Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Da se poate sa fie reala masina,doar stiu atatea masini de la servici de 3-4-5-6-7 ani vechime cu 5000-10000 km reali...stiu si una cu 20 km in bord de 1 an si ceva vechime,stiu si motivul pentru care nu merge cu ea ,dar este confidential sa spun asa.
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Nu poti stii niciodata evenimentele din viata unui om...eu cunosc personal audi a4 tinut in garaj din 2003 pana in 2011,cand a dat-o avea ~20k km.Bineinteles 0 istoric service.

 

Da,in opinia mea in curand e60 va deveni o masina clasica,deja are ~13 ani de la lansare.Peste 20-30ani iei mai mult pe ea..asta daca apuci:)

 

Ce mafiot esti @davyd cunosti unu' cu masina furata care o tine in garaj.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nu...nu e vorba de aia,am spus unde lucrez undeva pe forum si stiu clientii de cand cumpara masinile noi si dupa vin la revizii...altii fac maxim 2000 km pe an cu ele.Masina de 4 ani cu 7.000 km,prima oara si eu am fost surprins si nu imi venea sa cred,dar te obisnuiesti pana la urma.Masina care are 20 km din 01/2014 este pusa pe olx,doar a fost cumparata noua full si dupa peste o sapt pusa pe net asa cum e si de atunci fara sa miste.Ma gandeam ca poate o aduce pe platforma la revizia de 1 an :thumbsup: Edited by davyd
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Lucrez la dacia-renault reprezentanta,nu pot sa spun anumite lucruri si sa indrept spre anumiti clienti.Doar am spus ca se poate orice cand e vorba de km,de cele mai multe ori nu e real,dar mai bine verifici si afli adevarul.Si eu am gasit E60 din 2009 cu 135.000 reali,cu 112.000 reali,una a avut accident frontal,cealalta era prea scumpa doar pt km putini cum si multi altii merg 2.000 km pe an/media sau uneori chiar mai putin.
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Lucrez la dacia-renault reprezentanta,nu pot sa spun anumite lucruri si sa indrept spre anumiti clienti.Doar am spus ca se poate orice cand e vorba de km,de cele mai multe ori nu e real,dar mai bine verifici si afli adevarul.Si eu am gasit E60 din 2009 cu 135.000 reali,cu 112.000 reali,una a avut accident frontal,cealalta era prea scumpa doar pt km putini cum si multi altii merg 2.000 km pe an/media sau uneori chiar mai putin.

 

Eu nu pot sa cred ca exista oameni care isi cumpara BMW nou, pe care dau 30-40.000 de euro si merg cu el 2000 de km pe an, sau mai pe romaneste 160 de km pe luna, pai expira motorina sau benzina din rezervor, ca nu cred ca baga de 50 de lei.

 

Hai sa fim seriosi.... si realisti.

 

Fara suparare.

 

 

 

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Este chiar asa absurd ca un om care detine 2-3 masini sa faca foarte putini km cu una dintre ele. Bineinteles ca majoritatea care sunt de vanzare la noi sunt masluite. Incerc de aproape un an sa vand o masina sub 100k km si mi se ofera pret ca si cum ar avea inca 100k km dati inapoi.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu nu pot sa cred ca exista oameni care isi cumpara BMW nou, pe care dau 30-40.000 de euro si merg cu el 2000 de km pe an, sau mai pe romaneste 160 de km pe luna, pai expira motorina sau benzina din rezervor, ca nu cred ca baga de 50 de lei.

 

Hai sa fim seriosi.... si realisti.

 

Fara suparare.

 

Nu am de ce sa ma supar atata timp cat sunt in domeniu si stiu despre ce vorbesc,nu am nevoie sa ma creada cineva sau nu.Daca gandesti asa nu esti realist,trebuie sa fi realist ca exista unii oameni mai diferiti,ciudati pentru tine, pentru care dau 14-15-20 mii masina noua si merg km cat am spus mai sus /an.Daca exista la dacia si renault exista si la bmw si la mercedes,opel,vw,etc.Si nu ,nu sunt oameni care au 3 masini,sunt oameni care au luat o masina noua scumpa si o scot foarte rar din garaj.Orice masina trebuie testata daca pare ok pana gasesti ceva putred la mijloc si iti dai seama sa nu o mai cumperi.

 

90% din ele fiind cu km dati inapoi indiferent de marca,daca fac un studiu de caz cu 1000 masini orice marci 90% au km dati inapoi.

Edited by davyd
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu pot sa cred ca exista oameni care isi cumpara BMW nou, pe care dau 30-40.000 de euro si merg cu el 2000 de km pe an, sau mai pe romaneste 160 de km pe luna, pai expira motorina sau benzina din rezervor, ca nu cred ca baga de 50 de lei.Hai sa fim seriosi.... si realisti.Fara suparare.

 

Exact, cine da atatia bani, nu o ia sa stea in garaj... Una e sa cumperi Logan Editie Aniversara cu pilot automat (chiar e ceva) si una e sa dai 40,000... Cine da, fie trebuie sa se duca de colo colo, fie isi face drum de colo colo pentru "placerea de a conduce".

 

Mai exista si exceptii dar e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daca si e60 530d e material de clasica.. :))

Printre altelele, alte BMW-uri au devenit clasice si datorita trecerii timpului. In prezent, din punctul meu de vedere toate masinile urmeaza aproximtiv aceasi linie de design si au elemente comune, seamana cate ceva de la una cu alta. Chris Bangle a fost criticat inca de la vremea respectiva cu privire la design-ul masinilor sale si a incercarii de a face ceva iesit din tipar. A fost un deplin succes insa. Opel parca a luat fundul de la Giuleta, Mazda parca a luat grila de la AUdi, Ford a luat oficial elemente de la Aston Martin etc. BMW-uri inca se preteaza a nu urma linia actuala si a-si pastra identitatea. Iar la problemele care se tot ridica si restrictile motoarelor disel plus tendinta generala de a face motoare cat mai mici...nu vad de ce un e60 3.0xd nu ar putea deveni un clasic in timp.

 

P.S. http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gfl23.html are km 100% reali, verificat si confirmat cu un singur telefon. Deci domnule viatajoasa, am inteles ca ati vazut sute de masini si ca sunteti sceptic, dar nu era nevoie sa spuneti cat de mult va duce capul, mi-am facut o parere despre asta inca de cand v-am vazut avatarul( Audi hater, haha).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:) decat sa imi iau o masina cu peste 200.000km doar sa am BMW sau X, mai bine strang bani si iau alta cu km mai putini sau alta marca.

 

Trist, dar adevarat

 

Daca gandesti asa atunci mai bine iti iei un Logan ca doar vb aia,e nou si ai si garantie :)).

Da dar nu orice masina se ridica la confortul si performantele unui 535d ;)

  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.