Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GgqYw.html#bee695ef84

 

"Transmisie - Utomata 8+1performanta care nu se strica niciodata )"

 

"SCAUNE cu MEMORII si MASAJ- cu ĂncĂŁlzire ( 3 Trepte), scaune fațĂŁ si banchetĂŁ SPATE

*** FULL DOTARI ***"

 

"Pre Safe Brake with Pedestrian Recognition"

 

"Parbriz comfort inteligent, ce retine razele ultraviolete"

 

"Jante originale pe 18 inch " care de fapt sunt pe 17"

 

Butoanele de incalzire nu se vad, iar masaj in scaune m-as cam mira ...

 

In rest preul mi se pare ok, ignorand unele aberatii din anunt

Link to comment
Share on other sites

Scaunele alea arata de 300k + ,e mancat si ala de la pasager.sunt scaune ca ale mele,nu au masaj.Navi 3d? Ce prosti viseaza Aurel?:))

nu te supara dar cum de unde stii cum ar trebui sa arate scaunele la 300.000 km?anuntul clar e plin de balarii dar cand aud astea cu scaune de 300.000 km volan de 450.000 km mi se face rau. sunt tampenii am vazut scaune care aratau praf la 100.000 km am vazut scaune ca noi la 400.000 km sunt ceva factori care influenteaza,de ex eu am reusit sa rup vinilinul cu capsele de la blugi.altfel fiecare isi descrie masina cat mai atractiv omul banuiesc ca ,cu asta se ocupa vanzarea de masini.

  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

treaba cu scaunele e relativa; daca mergi mult prin oras, cobori si urci mult, e normal sa se uzeze scaunele mai tare...e doar un exemplu...

masaj nu au sigur...oricum e o dotare aiurea, inutila

de restu nu ma leg, fiecare cu treaba lui, el stie mai bine ce vinde

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca punea 124.000 de km in anunt spunea careva "dupa scaune are 200.000 de km". Asa cum masina are 225, scaunele arata peste 300, normal... Si mancate? M-am uitat pe toate partile sa vad si eu unde or fi mancate, am analizat poza de 5 ori, am zis ca sigur nu vorbeste prostii omul. Si cand mi-am spus "ah, uite aici se refera ca sunt mancate" mi-am dat seama ca aveam eu o pata pe ecran. Poate ca ai aceasi problema, akon... Tot ce vad eu sunt niste urme normale pe lateral stanga a scaunului din stanga si lateral dreapta a celui din dreapta, semn ca s-au frecat personale de zonele alea la coborarea din masina si nu s-au ridicat cu mare grija sa nu sifoneze zona aia. Si la mine s-a ridicat o data taica-miu din dreapta, om cu greutate de altfel in felul acesta si a iesit un sunet de mi-am zis "bun,direct a crapat pielea" si s-a facut o cuta ca cea din poza, doar ca a mea e pe verticala. Na, ce sa fac acuma, dau 40.000 de km inainte in bord sa par om cinstit?

In rest practica samsaruilor de a baga din top in anunturi e cunoscuta, multora le fura ochii si unii chiar cred. Am si eu o gramada de cunostinte care le musca cu Golf 5,Astra, Dacia Logan cu scaune simple si cand se urcau la mine in masina si voiau sa isi dea scaunul mai in fata sau mai pe spate etc si ma intrebau "cum las scaunul mai pe spate?" dupa ce ii raspundeam, ii spuneam "A, vezi ca mai ai acolo in fata un buton de masaj, sa strangi scaunul pe tine, nebunii". Bineinteles, ma refeream la butonul ala ce te fixeaza mai bine in scaun, stiam ca o musca, desi spuneam doar in gluma.

Edited by DorinB.
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.