Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@Andrei_VUV > vezi ca E90 ala M-tech e vandut de Sanverdi Cars al numitului Sanverdi Mehmet motiv pentru care eu unul i-as zice pas.

Mi se cam strange "buzunarul" in mine cand vad handleri care aleg sa isi faca identitatea vizuala dupa un logo de S-line adaptat pentru ca logo-ul ar trebui sa spuna multe despre tine si business-ul tau dar na, deformatie profesionala.

Tiganie mai mare rar mi-a fost dat sa vad: http://www.sanverdi-automobile.de/index.htm

 

Ma bag in seama pentru ca si eu trec prin aceeasi problema de cautare a unui E90 foarte dotat si cu istoric verificat iar ce s-a propus pe aici - buget de 13-14.000€ - este mult prea optimist.

Doua exemple cu ce am gasit pana acum si cred ca merita sunt:

#1. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-limousine-m-sportpaket-navi-xenon-bt-usb-reutlingen/220045234.html > dar na, trebuie sa accepti compromisul navi-ului mic

#2. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-facelift-m-sportpaket-navi-xenon-sitzhz-pdc-k%C3%B6ln-br%C3%BCck/213713631.html > dar asta e alt turcalet si din nou trebuie sa accepti compromisul navi-ului mic

 

Daca te uiti la cat costa masinile de mai sus si vii si cauti in Romanica vezi ca e plin de F30-uri "impecabile" la banii astia dar pe care eu unul nu as da bani munciti.

In concluzie cred ca tot procesul asta de cautare tine foarte mult de management-ul asteptarilor pe care le ai, mai ales daca citesti diverse lucruri pe net si apoi te lovesti de realitate.

 

 

un om normal la cap. daca ar fi toti ca tine ...

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GgFiP.html#0bd16cebcf

Stie cineva ceva de asta? A plecat un prieten acum sa o verifice, are de facut cam 500 de km, in afara de faptul ca e 2006 si ca exagereaza grav cu compotente facute la comanda nu stiu ce sa zic...

 

1. Masina NU e facelift.

2. Jantele nici ele nu sunt de facelift.

3. Unde sunt alea 2 woofere bagate?

 

Cam fura curent...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-e46-320d-m-ID5MVIi.html

 

Un pusti cordit, masina scoate fum ca un tractor, navigatia nu functioneaza, are DVD blocat in MKIV, ambreiajul e pe duca. L-am intrebat ce probleme are si a zis ca e impecabila, am insistat sa ma anunte daca are vreo problema ca sa nu bat drumul degeaba si totusi a zis ca nu scoate fum deloc si ca e ok. A intarziat o ora si jumatate la intalnire si m-a facut sa pierd programarea la service, si deci sa bat drumul dupa ea degeaba. Nu mergeti dupa masina asta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ce am spus eu, ce ai inteles tu.

 

Tocmai am spus ca am cumparat si eu masina cu pachet M pus ulterior dar trebuie sa stiu istoricu masinii si de ce a fost pus, sunt constient ca exista si exceptii, dupa cum am spus dar prefer sa nu ma risc + ca ti-am spus, am buget peste 13.000 pentru un e90.

 

De ce sa ma grabesc sa cumpar toate masinile aranjate special pentru vanzare cand pot sa am rabdare sa isi vanda cineva masina personala care a avut foarte multa grija de ea.

 

Hai sa nu mai postam aiurea aici si sa ramanem on topic.

 

Asta dupa ce ti-ai luat "teapa" cu e90-ul anterior?

 

Masina intretinuta, bec, care a fost tavalita si vai de capu' ei de la colegul nostru de forum la un pret de "masina intretinuta exemplar"?

 

Vorbeau baietii prin oras ca ai aflat tarziu si daia ai pus-o la vanzare, dar multe nu se spun aici pe forum, asa e?

 

 

@rodriguez, multumesc de info.

Edited by AFk^
  • Like 3
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

3. Unde sunt alea 2 woofere bagate?

Toate E90 au 2 subwoofere - sub scaunele fata, inclusiv cele cu sistem standard. Ca sunt de tot rahatul ... e alta poveste.

 

Masina din anunt nu are sistem Hi-Fi, ci cel standard. Oricum, anuntul e plin de minciuni. Sunt curios cat l-a costat...chiar a dat 8.000e pe masina aia?

 

Asta dupa ce ti-ai luat "teapa" cu e90-ul anterior?

Masina intretinuta, bec, care a fost tavalita si vai de capu' ei de la colegul nostru de forum la un pret de "masina intretinuta exemplar"?

Vorbeau baietii prin oras ca ai aflat tarziu si daia ai pus-o la vanzare, dar multe nu se spun aici pe forum, asa e?

 

Magnatule, iar mananci rahat pe aici? N-ai ce face pe acasa? Am impresia ca ce ai scris corespunde descrierii masinii pe care ai luat-o tu.

 

Eu am vazut personal masina si cand a fost la Cristian si cand a fost la Cristi (ckh) si era ok. Multi colegi de forum cred ca au vazut masina live la intalniri si ar putea sustine asta, dar nu cred ca isi mai pune nimeni mintea cu tine la ce prostii au vazut ca debitezi.

 

P.S. Stiu unde a ajuns masina si baiatul e foarte incantat.

 

 

 

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-e46-320d-m-ID5MVIi.html

 

Un pusti cordit, masina scoate fum ca un tractor, navigatia nu functioneaza, are DVD blocat in MKIV, ambreiajul e pe duca. L-am intrebat ce probleme are si a zis ca e impecabila, am insistat sa ma anunte daca are vreo problema ca sa nu bat drumul degeaba si totusi a zis ca nu scoate fum deloc si ca e ok. A intarziat o ora si jumatate la intalnire si m-a facut sa pierd programarea la service, si deci sa bat drumul dupa ea degeaba. Nu mergeti dupa masina asta.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?/topic/173926-Vand-Bmw-E46-FL-320D-an-2004

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Toate E90 au 2 subwoofere - sub scaunele fata, inclusiv cele cu sistem standard. Ca sunt de tot rahatul ... e alta poveste.

 

Masina din anunt nu are sistem Hi-Fi, ci cel standard. Oricum, anuntul e plin de minciuni. Sunt curios cat l-a costat...chiar a dat 8.000e pe masina aia?

 

 

 

Magnatule, iar mananci rahat pe aici? N-ai ce face pe acasa? Am impresia ca ce ai scris corespunde descrierii masinii pe care ai luat-o tu.

 

Eu am vazut personal masina si cand a fost la Cristian si cand a fost la Cristi (ckh) si era ok. Multi colegi de forum cred ca au vazut masina live la intalniri si ar putea sustine asta, dar nu cred ca isi mai pune nimeni mintea cu tine la ce prostii au vazut ca debitezi.

 

P.S. Stiu unde a ajuns masina si baiatul e foarte incantat.

 

 

Una e sa o vezi bibelou pe dinafara si alta e sa zica mecanicii ca a fost dauna totala.

 

Incercati sa va ascundeti pe dupa deget, dar nu e chiar asa si multi de aici, de pe forum, stiu ce masina a luat ckh si radeau pe la spate....

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Una e sa o vezi bibelou pe dinafara si alta e sa zica mecanicii ca a fost dauna totala.

 

Incercati sa va ascundeti pe dupa deget, dar nu e chiar asa si multi de aici, de pe forum, stiu ce masina a luat ckh si radeau pe la spate....

 

Tu te auzi ce spui? Chiar iti place sa provoci discutii de genu? Scuteste-ma cu mecanicii tai, masina aia a mers la mine mai mult de 30,000 si baiatu asta are deja o gramada de km si e foarte multumit si vorbesc ocazional cu el.

 

Am trecut la E60 LCI 2010, l-am vandut si acum mi-am luat E90 din 2011 deci ce teapa visezi? Pentru ca am vandut-o sa fac upgrade?

 

Du-te si viseaza la prietenii tai online in continuare si scuteste-ne pe noi aici pe forum cu aberatiile tale cu tot cu castigurile tale virtuale pe care le visezi.

 

Te-ai dat rotund si cocos ca vii la intalnire ca nu stiu ce, nu ai facut-o niciodata

 

Daca tot s-a vorbit atat despre mine si cineva care ma stia pe mine sau masina trebuia sa stie ca eu nu tin masinile mai mult de 1 an...

 

PS: Ma bucur ca s-a dovedit inca o data ca ai fost frustrat (si inca esti) ca nu ai luat tu masina cand a fost de vanzare pentru ca nu mai aveai banii necesari sa pui diferenta sa o iei si nu ti-a scazut Cristi si ca am luat-o eu, se dovedeste acum si ce fel de persoana esti cate PM-uri mi-ai dat si ce scriai la mine pe thread si ce spui acum...

Edited by ckh
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bai AFeKtatule,de ce mananci rahat in halul asta?adica eu i-am dat o teapa unui om care sustine si acum ca a fost multumit de masina?dupa vanzare?masina pe care eu am intentionat sa o iau inapoi de la el cand s-a hotarat sa o vanda. Ai vazut vreodata masina aia?
  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va salut! Sunt interesat de un 320d E93 de la o cunostinta si am o nedumerire: pe bimmer work figureaza cu 135 KW, iar in certificatul de inmatriculare de RO 120 KW. Cum pot afla exact puterea reala a masinii? Mentionez ca tara de provenienta este Belgia.

post-8798-0-33539100-1458756729_thumb.jpg

Edited by BMW 740
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.