Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

Salut ! Sa stii ca am vazut masina personal , in targ la targu mures , masina arata chiar ok ( la exterior ) jantele putin atinse , mici zgarieturi pe ici pe colo iar in legatura cu fiscalul sa stii ca cei de la ms , nu mai vor sa scoata nr rosii de RO , cica sunt vizati baietii , mai bine iti propun sa ti-o duca acasa pe platforma decat sa scoata nr rosii , fiscal etc . iti spun asta ca am fost si eu dupa e46 acolo si la fel a incercat tipul , sa o aduca pentru 200 lei la sibiu ! Deci estetic arata ok masina , tehnic nu stiu , l-am sunat si parca mi-a negociat 150-200e parca ! Bafta !

Edited by 0kta03
Link to comment
Share on other sites

La banii astia iei direct 535. Sau un F10 dotat, nu neaparat 535 :)

 

De acord , dar n-ai cum sa stii ce vrei numai de pe net, trebuie sa le vezi si la fata locului :) Iar din punctul meu de vedere dotarile nu mai sunt un plus daca masinile au foarte multi km.

Link to comment
Share on other sites

De acord , dar n-ai cum sa stii ce vrei numai de pe net, trebuie sa le vezi si la fata locului :) Iar din punctul meu de vedere dotarile nu mai sunt un plus daca masinile au foarte multi km.

Da pai le vezi normal. Asa am facut si eu cu F10 al meu. Si daca prinzi pe la 100-120k e f ok. Daca vrei noua iei noua, fiecare cu pretentiile lui.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut ! Sa stii ca am vazut masina personal , in targ la targu mures , masina arata chiar ok ( la exterior ) jantele putin atinse , mici zgarieturi pe ici pe colo iar in legatura cu fiscalul sa stii ca cei de la ms , nu mai vor sa scoata nr rosii de RO , cica sunt vizati baietii , mai bine iti propun sa ti-o duca acasa pe platforma decat sa scoata nr rosii , fiscal etc . iti spun asta ca am fost si eu dupa e46 acolo si la fel a incercat tipul , sa o aduca pentru 200 lei la sibiu ! Deci estetic arata ok masina , tehnic nu stiu , l-am sunat si parca mi-a negociat 150-200e parca ! Bafta !

 

Asa mi-a propus si mie, sa mi-o aduca cu platforma la Galati, am renuntat la ea oricum.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva cu un istoric pentru WBA3D31000J304812 ? Numar de km inregistrati la cea mai recenta intrare in service precum si eventuale incidente.

Am incercat la BMW dar mi-au dat cu tifla ca cica sa vin cu proprietarul sau macar cu cheia dar na masina nu e in Romania. Le-am spus ca le dau si bani (ceea ce ramane valabil si pentru cineva care ma poate ajuta cu date reale) insa tot nu...

 

Multumesc anticipat,

Andrei

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Cunoaste cineva masina din acest anunt?

 

http://olx.ro/oferta/bmw-320d-m-pachet-interior-184cp-ID5s1Au.html#238d1f5ebb

 

Am niste rezerve fata de numarul de km, in rest totul pare ok si ma gandesc sa o cumpar.

 

Tare masina , ocazie mare . M paket interior , navi mare doar la 14000 . Chilipir

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt mereu derutat de pachetul asta M cand e trecut in anunturi. Un packet M banui ca inseamna mai mult decat un volan, in ce consta ele de fapt? Plafonul negru e inclus sau nu, de exemplu?

 

Exterior: bara fata, bara spate, praguri, jante, suspensie, sasiu.

Interior: volan, schimbator, frana de mana, scaune sport (de obicei alcantara - asa e in configuratia standard a pachetului), trimuri, plafon negru.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva masina aceasta din Constanta? ma poate ajuta cineva cu o vizionare?

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GfS5p.html#318a4ab57d

Mama cum arata pielea aia...pfff

Si manerul rupt...de zgarcit merge cu el asa. Cred ca si la exterior e la fel de praf ca la interior.

Edited by Andrei_VUV
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

O intrebare am si eu pe la voi: am gasit un autoturism din 2012, iulie, august prima inmatriculare, care in acest moment are pe bord 179.000 km; in cartea de service ultima revizie e la 163.000 km in iunie 2015, dar ce mi se pare mie ciudat e kilometrii prea putini facuti din iunie 2015 pana acuma (masina e adusa in tara in februarie). Masina a fost luata la licitatie si explicatia a fost ca masina fiind la licitatie o perioada a fost neutilizata. Cei care ati cumparat masini la licitatie, imi puteti confirma cum ca acele masini au o perioada mai semnificativa de neutilizare (2-3 luni sa zicem), sau depinde de caz si caz ?!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.