Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

In ultimul timp vad tot felul de anunturi de vanzari auto in care se specifica citez"masina nu necesita transcriere".

Adica fiind la a 5-a mana fara fiscal etc.

Este safe sa cumperi o astfel de masina?

 

Din punctul meu de vedere, se merita, doar daca esti firma de dezmembrari! rofl.png

Va veni acel moment cand vom ajunge si noi la normalitate, cu baze de date comune intre Fisc si Politie, si atunci se vor duce naibii automat, cele ramase pe numele nu-stiu-cui, cu impozit neplatit de un secol... Eu nu as lua masina fara fiscal, nici sa o primesc gratis!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu e chiar asa.

1.cu 14 mii poti suna si la masini care costa 14.500, daca nu chiar mai mult. nu te costa nimic, doar faci o incercare. important este sa ii spui vanzatorului din capul locului, domne eu atati bani am, are rost sa ne vedem sa vad masina sau nu. doar sa nu faci tiganeala din aia sa ii pierzi timpul omului si sa oferi pretul la fata locului.

 

2.este clar ca la banii astia nu se pune problema de cine stie ce dotari, km vor fi clar peste 250.000, foarte probabil manuala si nici starea de top, adica nu impecabile ci cu ceva uzura exterioara, interioara etc. dar ma gandesc ca iti asumi lucrul asta.

 

pe autovit sunt vreo 25-30 de masini (volan stanga) dupa 2011, pana in 14.500euro, sedan. refuz sa cred ca absolut toate sunt cazane, facute din 2 bucati etc.

Edited by CosminE46
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu e BMW, dar are dublu km din anunt. Am verificat-o zilele trecute la VW pt un coleg de munca.

 

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-tiguan-ID7GpZND.html#50ad116a80

 

WVGZZZ5NZEW557972 - seria de sasiu, a sters-o cand i-am zis ca are dublu km, in contextul in care ultima intrare in service a fost:

 

in 04.09.2017 la 272239 km. Daca nu crede cineva, poate sa o verifice pe banii lui.

Edited by VladE46
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu e chiar asa.

1.cu 14 mii poti suna si la masini care costa 14.500, daca nu chiar mai mult. nu te costa nimic, doar faci o incercare. important este sa ii spui vanzatorului din capul locului, domne eu atati bani am, are rost sa ne vedem sa vad masina sau nu. doar sa nu faci tiganeala din aia sa ii pierzi timpul omului si sa oferi pretul la fata locului.

 

2.este clar ca la banii astia nu se pune problema de cine stie ce dotari, km vor fi clar peste 250.000, foarte probabil manuala si nici starea de top, adica nu impecabile ci cu ceva uzura exterioara, interioara etc. dar ma gandesc ca iti asumi lucrul asta.

 

pe autovit sunt vreo 25-30 de masini (volan stanga) dupa 2011, pana in 14.500euro, sedan. refuz sa cred ca absolut toate sunt cazane, facute din 2 bucati etc.

 

 

Multumesc pentru raspuns, deja am luat in calcul sa ma duc sa vad masina asta: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GnGwa.html#4d3bf6db4a - stie cineva ceva despre masina sau despre cel care o vinde?

O intrebare, ca sunt mai nou pe forum si nu inteleg sistemul, de ce mi se da rating negativ pentru o intrebare? Nu stiu baietii sa foloseasca butonul sau nu se doresc intrebari de la newbie?

 

Toate cele bune!

Edited by cracky
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns, deja am luat in calcul sa ma duc sa vad masina asta: https://www.autovit....html#4d3bf6db4a - stie cineva ceva despre masina sau despre cel care o vinde?

O intrebare, ca sunt mai nou pe forum si nu inteleg sistemul, de ce mi se da rating negativ pentru o intrebare? Nu stiu baietii sa foloseasca butonul sau nu se doresc intrebari de la newbie?

 

Toate cele bune!

 

daca masina asta o iei la 13-13,5 si e buna, ingrijita cat de cat, km reali si fara vicii, esti eroul meu !!! sorcerer.png

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mare fan bmw ce sunt :wacko:

La e90 poate avea din fabrica doar pachet sport interior constand in scaune sport si volan? fara pachetul exterior, sau s-a umblat la ea?

 

Da, la E9X puteai configura scaune sport / volan sport (Mpack) / schimbator+frana de mana Mpack / plafon negru din fabrica, fara sa selectezi pachet M complet.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sunt la 100km de masina, momentan fizic nu am cum sa ajung sa o vad.

 

WBAVU31000KY28481

 

Sa nu mai dai si tu 22 de lei :console: , Paulaner black nefiltrata, multumesc.

https://www.docdroid.net/ZjUdrdE/ky28481-vehicle-information.pdf

 

 

342 000 km in 20 dec 2017. Deci intinerita cu aprox 120 000, minim.

As putea atasa si discutia cu el in care zicea ca a luat-o de la dealer din De, fara sa stie de km :frantics: :frantics: :frantics:

 

I-am oferit la misto 5500 pe masina, a zis ca nu, ca ii sta in 6300. Din pacate, fiecare masina isi are cumparatorul...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

De unde ai raportul? Site-ul care mi l-ai recomandat?

 

Exact, la inceput eram sceptic despre acuratetea informatiilor pana am verificat un E60 525 atat pe auto-records cat si la reprezentanta iar rapoartele erau aproape identice. Singurele diferente fiind spre ex pe auto-records apare ispectie in 14.04.2015 la 220 000 iar in raportul de la reprezentanta apareau km exact, gen 220 461.

 

Partea buna e ca daca nu au informatii despre masina respectiva te anunta inainte sa platesti.

Edited by VladE46
Link to comment
Share on other sites

Sa nu mai dai si tu 22 de lei :console: , Paulaner black nefiltrata, multumesc.

https://www.docdroid.net/ZjUdrdE/ky28481-vehicle-information.pdf

 

 

342 000 km in 20 dec 2017. Deci intinerita cu aprox 120 000, minim.

As putea atasa si discutia cu el in care zicea ca a luat-o de la dealer din De, fara sa stie de km :frantics: :frantics: :frantics:

 

I-am oferit la misto 5500 pe masina, a zis ca nu, ca ii sta in 6300. Din pacate, fiecare masina isi are cumparatorul...

O masina foarte intretinuta,daca te uiti la intrarile in service ,si numai la BMW ,mai rar mai gasesti asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.