Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

O masina foarte intretinuta,daca te uiti la intrarile in service ,si numai la BMW ,mai rar mai gasesti asa ceva.

 

De acord, insa nici sa minti cu nerusinare nu e ok.

 

 

@77key

Si totusi, chiar vrei sa iti cumperi masini de peste 15k euro de la "X LINE BMW", "M PAKET" sau "BMW Brasov" sau cum doamne iarta-ma isi mai trec astia nickname-ul pe site? really?

 

PS: multumim de verificari :D sa speram doar ca viitori potentiali cumparatori au atata cap incat sa dea un search dupa VIN pe google.

Edited by VladE46
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-535-ID7GpAIk.html#716424b16f

 

vanzatorul zice : Km 199 995 km

VIN WBA5D71000D780119

 

 

raportul zice altceva : 2017-11-23 Olpe 252,000 km Inspection

 

:)

 

nu inteleg de ce la o cautare pe google a seriei de caroserie NU APARE LINK CU THREADUL ACESTA ....

 

zic asta in conditiile in care doresc sa fiu util pentru cat mai multe persoane , nu doar pentru userii acestui forum

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Pai anuntul asta e foarte usor de "citit": are km pusi sub un prag psihologic, nu mentioneaza nicaieri ca are km reali (un lucru mai des intalnit decat s-ar crede) si are pret de masina de 200+...si as pune pariu ca la o discutie Telefonica ar spune cati km are bazandu-se pe pret si pe cum arata masina raportata la km sa te convinga sa o vezi.

 

Masina nu e chilipir dar nici teapa nu e, iar minciuna e inima reclamei (ca doar n-o sa credem ca BeyoncĂŠ chiar bea Pepsi toata ziua doar pt ca apare in reclama lor sau ca ariel e singurul detergent minune :)).

 

Taxiul cu care am mers ieri avea 788k km (logan), go figure, nu s-a stricat pe drum :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce la o cautare pe google a seriei de caroserie NU APARE LINK CU THREADUL ACESTA ....

zic asta in conditiile in care doresc sa fiu util pentru cat mai multe persoane , nu doar pentru userii acestui forum

 

Apare, dar dureaza putin pana indexeaza noile VIN-uri adaugate.

 

Pun si eu una verificata pt un prieten. Vad ca nu mai e pe autovit, o fi dat-o deja...

 

BMW 525 xDrive 2012

VIN WBAXB91040C591117

 

Vanzatorul o declara cu 180.000 km. Verificarea spune 206.734 km in ianuarie 2017. Deci probabil acum are in jur de 260mii...

Edited by AlCap0ne
Link to comment
Share on other sites

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-535-ID7GpAIk.html#716424b16f

 

vanzatorul zice : Km 199 995 km

VIN WBA5D71000D780119

 

 

raportul zice altceva : 2017-11-23 Olpe 252,000 km Inspection

 

:)

 

nu inteleg de ce la o cautare pe google a seriei de caroserie NU APARE LINK CU THREADUL ACESTA ....

 

zic asta in conditiile in care doresc sa fiu util pentru cat mai multe persoane , nu doar pentru userii acestui forum

 

 

M-am uitat si eu la masina asta.

F frumoasa, dar pretul spune ca nu poate fi exact ca in anunt...

Link to comment
Share on other sites

Samsarii stiu de site-uri unde poti verifica istoric/km. Stiu si de reprezentante, au si cunostinte acolo ;) Si daca nu au isi fac pe loc. Cumparatorii nu stiu de ele, din pacate. De ce credeti ca pun VIN-ul pe site-urile de vanzari desi pot fi verificati foarte usor
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil are 500k km. Eu cand am ajuns in Constanta intr-un parc auto (s-ar putea chiar ala), aproape toate modelele e46 erau masini de Anglia la care se facuse conversia si erau facute din bucati (nu mergeau toate butoanele, aveau buton de ASC desi erau facelift, unele erau facelift doar la exterior dar de fapt erau fabrica in 99-2000 etc.) . Mare grija ca s-ar putea sa bati drumul degeaba. Eu cel putin cu parcul auto din Constanta asa am patit cand am fost.

Povestea de la telefon:

eu: a fost masina de Anglia?

el: nu, a fost masina prietenei mele. Tocmai i-am schimbat ambreiajul ca stii cum sunt fetele ca stau cu ambreiajul apasat la semafor.

eu: domnule, daca a fost de Anglia oricum o sa imi dau seama, va rog sa imi spuneti sa stiu.

el: nu, sub nicio forma. E adusa din Germania de curand.

Era vorba de un 318i 2003. Cand am ajuns la fata locului: masina avea incuietoare doar pe partea dreapta, buton de ASC, era chituita, barele sparte etc. I-am zis sa nu mai aduca cheia si nici nu m-am urcat in ea. Metoda de vanzare: in parbriz avea anunt cu 3500 euro in caz de prinde un prost, pe Autovit era 3000 euro, la fata locului cand a vazut ca m-am prins ca e de Anglia a zis ca lasa la 2500e "ca daca o mai aranjezi putin nu stie nimeni ca a fost pe dreapta". M-a rugat sa imi arate inca un 320d 2003 care de fapt era din 2002, avea volantul praf praf (simteai tremuratul in timpane), avea tot asa buton de ASC ca fusese de Anglia, volan de e60, nu mergea niciun buton etc.

Masina lui, tot la vanzare: 330xd facelift 2001 care de fapt doar la exterior facelift, avea 3.0d 184 cai, era din 2000, ASC, avea doar tractiune spate etc. Cam asa cu parcul auto din Constanta :goodjob:

Edited by All
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tot un samsar din Constanta m-a pus si pe mine pe drumuri,undeva la 500km,masina neavand km reali,in bord fata de anunt erau cu vreo 70mii mai mult,asta fara sa mai verific si VIN,plus ca masina era varza,lantu se auzea,era si atinsa in partea spate si multe alte defecte...

Asta e masina, din parcul AUTOMAMAIA

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GjCUT.html#07d262477a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.