Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Dovada in plus? Problema poate sa fie una de server la reprezentanta respectiva la intrarile respective, cine stie ce licenta a avut sau nu a avut la momentul respectiv reprezentanta, ca ai fost tu la reprezentanta bmw pana la 88.000 km si pe auto records nu apar nu inseamna ca auto records e de cacat, pot sa fie alte probleme, unele ti le-am enumerat.

Sunt curios daca intrarile alea ale tale apar la toate reprezentantele bmw in baza de date sau doar acolo unde te-ai dus.

 

Ce reprezentanta mai exact?

 

E vorba de toate intrarile, nu doar de revizie sau itp.

Edited by WIN60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NU

Rapoartele NU sunt adevarate ,odata ce sunt incomplete ,sau contin informatii eronate

Ca dovada atasez Raportul Auto-Records pt una din masinile mele ,precum si primele 5 inspectii care apar in cartea de servis a masinii.

Din cauza asta am intampinat probleme atunci cand am incercat sa vand masina,cat si tot felul de comentarii negative chiar si aici pe forum,ceea ce m-a obligat sa inchid topicul de vanzare http://www.bmwclub.r...eria-7-f01-lci/

cine are timp sa studieze si sa compare datele va vedea despre ce e vorba.

Eu personal nu mai dau doi bani pe rapoartele alea.Cel mult le vad ca pe ceva orientativ.

Am cautat ceva vreme sa cumpar masina si le verificam prima data pe auto-records, doua, trei, care mi-au cazut cu tronc, le-am verificat si la reprezentanta. Rapoartele au fost aproape identice. Singurele diferente erau ca pe auto-records aparea spre ex inspecitia la 250 000 si in raportul de la reprezentanta erau trecuti km exacti 250124.

 

Asta e experienta mea cu auto-records vs reprezentanta, pana acum.

Edited by VladE46
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dovada in plus? Problema poate sa fie una de server la reprezentanta respectiva la intrarile respective

 

cum poti sa-ti explici ca reprezentanta de la sibiu vede pe server toate inspectiile alea dinainte de 88 de mii, si auto-records nu le-a vazut ?

de fapt asta ma face sa nu mai cred in site-ul respectiv

Link to comment
Share on other sites

Am gasit si eu o masina - 120D E87 din 2006, iar pe autodna imi zice ca anul trecut in februarie avea 240.000 km, acum cel care o vinde zice ca are 208.000 - exista posibilitatea sa fie gresit pe autodna?

2017-02-22 242 000 km KILOMETRAJ CITIT

Edited by cracky
Link to comment
Share on other sites

Am gasit si eu o masina - 120D E87 din 2006, iar pe autodna imi zice ca anul trecut in februarie avea 240.000 km, acum cel care o vinde zice ca are 208.000 - exista posibilitatea sa fie gresit pe autodna?

2017-02-22 242 000 km KILOMETRAJ CITIT

 

Chiar pe pagina precedenta era discuta aceasta, cu acuratetea auto-dna. Majoritatea celor care am vericiat masinile acolo, s-au dovedit ca rapoartele sunt reale.

 

Daca ti-a picat cu tronc, verifica masina si la reprezentanta si daca intradevar nu are km reali, dar masina arata bine, e ingrijita etc, e un motiv in + sa negociezi la pret. Parerea mea e ca are acum circa 260 - 270 000 km

Edited by VladE46
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt km dati inapoi. Sa n-ai sperante prea mari sa gasesti un diesel vechi de 12 ani sub 300k km. Toate masinile puse la vanzare la noi mai vechi de 4-5 ani au km dati inapoi. Daca mai e si de putin timp in tara si a fost rulata prin Germania 5-10 ani e clara treaba...
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Rapoartele autodna sunt CORECTE ! deci sa nu speri la miracole in favoarea ta Cracky :|

Eu personal nu as cumpara o masina in situatia asta nici daca mi-ar scadea inca 50 % din pret . Din start cel care a masluit kilometrajul incearca sa te insele .

Desigur ca apar "povestile" , ca nu stia , ca asa a cumparat-o si el samd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am gasit si eu o masina - 120D E87 din 2006, iar pe autodna imi zice ca anul trecut in februarie avea 240.000 km, acum cel care o vinde zice ca are 208.000 - exista posibilitatea sa fie gresit pe autodna?

2017-02-22 242 000 km KILOMETRAJ CITIT

 

Cu siguranta auto-dna e gresit...sa nu uitam ca dna-ul face parte din statul paralel, o conspiratie de proportii cu scopul de a ruina niste oameni bine-intentionati care vor sa aduca numai bucurii romanilor, in cazul de fata viitorului proprietar al acestei masini

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

B-11-MUM (WBAUY11000F039972, F039972)

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GlWaB.html#313c161088

 

In 2017 a avut o intrare in service la 260.000km.

In 2014 a avut o dauna de 5000-7000 euro.

 

Lacul este sarit la greu de pe ea, carligul de tractare nu functioneaza si se vede clar ca ceasurile au fost demontate!

Raportul_autoDNA_WBAUY11000F039972.pdf

Edited by Tavicu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.