Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

La descriere zice ca a dost curatata si verificata riguros inainte sa intre in showroom, masina asata ca o cocina la interior, asa ca nu prea cred ca a vazut service de calitate, cum nu a vazut nici spalatorie.

Cine stie din ce sant a mai fost tractata si nici macar nu au mai pus la loc capacelul de pe bara din spate cand au tractat o.

Detaliile fac diferenta, cred ca si in cazul acesta!

Link to comment
Share on other sites

Eu n as da banii pe așa ceva,sunt totuși 20k ,acum fiecare le știe pe ale lui..da, dupĂŁ garanție tot la bmw schimb uleiul,odatĂŁ pe an 400 EUR nu e o suma de speriat

Colegul ți-a dat un exemplu banal cu revizia la BMW...o mașinĂŁ nu necesitĂŁ doar schimbul de ulei anual, sĂŁ fim serioși..de-asta face toatĂŁ lumea distribuția la reprezentantĂŁ.not

Link to comment
Share on other sites

Am luat masina cu reviziile facute numai la reprezentanta 95 mii km , cu toatea astea am schimbat distributie si ulei cutie la 2 sapt dupa ce am luat-o. As face revizia la reprezentanta doar pentru a avea nr de km confirmati undeva- din ce am inteles cartea este electronica, la compact trecusem pe carte reviziile chiar daca le facusem la serviceuri independente.La pret nu comentez piata auto in Romania este atipica :)
Link to comment
Share on other sites

1550915765[/url]' post='2482007']

Colegul ți-a dat un exemplu banal cu revizia la BMW...o mașinĂŁ nu necesitĂŁ doar schimbul de ulei anual, sĂŁ fim serioși..de-asta face toatĂŁ lumea distribuția la reprezentantĂŁ.not

 

 

 

 

Ma refeream la mașini normale, nu cu 7 cifre in bord

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut! Un sfat privind masina din link? Sunt sceptic in ceea ce priveste sinceritatea vanzatorilor in general si nu as face un drum degeaba pana in Mures, fiind din Bucuresti. Sunt patit cu astfel de experiente....cu siguranta nu sunt singurul.

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7Gx34l.html#gallery-grid

 

Vreun coleg binevoitor care sa ma ajute cu vizionarea masinii mai sus mentionate? Locatie - Targu Mures. Fac cinste! Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Salut! Un sfat privind masina din link? Sunt sceptic in ceea ce priveste sinceritatea vanzatorilor in general si nu as face un drum degeaba pana in Mures, fiind din Bucuresti. Sunt patit cu astfel de experiente....cu siguranta nu sunt singurul.

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7Gx34l.html#gallery-grid

 

Cand vad scaunele alea rabatate la 180 de grade, facute pat si pielea aia zici ca e musama ma ia durerea de cap.

Oare cum sa te comporti cu masina sa faci pielea asa?

Plus deasta a avut grija sa isi puna numarul cu M-Paket ca sa stim cu cine stam de vorba :angry2:

 

Eu unul nu mi-as face sperante cu masina aia

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cand vad scaunele alea rabatate la 180 de grade, facute pat si pielea aia zici ca e musama ma ia durerea de cap.

Oare cum sa te comporti cu masina sa faci pielea asa?

Plus deasta a avut grija sa isi puna numarul cu M-Paket ca sa stim cu cine stam de vorba :angry2:

 

Eu unul nu mi-as face sperante cu masina aia

 

Tocmai din acest motiv nu am plecat deja spre Mures si incerc sa gasesc pe cineva sa mi confirme starea masinii inainte.

In ceea ce priveste scaunele, aripioarele cel putin, eu le vad revopsite.

Daca masina e ok mecanic, restul problemelor se mai pot remedia in timp.

Mersi pt sfat!

 

As putea sa te ajut eu zilele astea

 

Ai PM!

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Eu n as da banii pe așa ceva,sunt totuși 20k ,acum fiecare le știe pe ale lui..da, dupĂŁ garanție tot la bmw schimb uleiul,odatĂŁ pe an 400 EUR nu e o suma de speriat

 

 

Pai daca tu faci 10 mii pe an poate nu e o suma mare 400 euro, dar la 3 revizii pe an, eu zic ca mult prefera in loc sa dea 1200 euro la reprezentanta, sa faca aceleasi revizii cu 600 euro.

Si pana la urma ce daca are istoric in reprezentanta, sau schimbi piese/revizii in alta parte si tii facturile? Mai ales ca multi dintre mecanicii care lucreaza in reprezentante, lucreaza si la negru dupa program in diverse ateliere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ii ceri seria si o verifici prima data pe auto-records.com ;) Si ... daca a pus-o 9300, nu o da sub 9000, eu cel putin asa as face, daca vroia 8500 o punea 8750.

auto-rec.cum ... cine-s astia? si ce-nseamna 6,49 incl. tax ... ce taxe

ai "lucrat" tu cu ei?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ii ceri seria si o verifici prima data pe auto-records.com ;) Si ... daca a pus-o 9300, nu o da sub 9000, eu cel putin asa as face, daca vroia 8500 o punea 8750.

 

daca as verifica toate masinile (dupa siteurile de vanzari) cu raport platit, cred ca pana acum nu as ma avea bani de cumparat masina :)))) la cate am in favorite.

pe mine ma interesa daca stie cineva masina.

oricum ms de raspuns.

 

acum m-am orientat catre asta are vin afisat, corespunde pe real oem cu ce zice el.

problema ca masina este inmatriculata in braila, proprietarul este in italia si a facut procura la nu stiu ce ruda sa vanda si sa scoata fiscalul.

pe un site apare in sector4 pe alt site in sector 1, in realitate masina este la bucur obor :))

cam incurcata treaba dar imi place masina :))

 

detalii aici

Link to comment
Share on other sites

ma intalnesc azi cu el sa o vad.

o sa fiu atent la bara din fata ms de observatie.

de scaune nu-i un lucru rau ca le-a reparat.

turbinele sa fie bune...

pe mine ma sperie fiscalul ala :)))

dar o sa facem actele fara sa le semnam si banii ii dau dupa ce vine cu fiscalul.

sau daca stie cineva o alta procedura il rog sa o posteze.

Link to comment
Share on other sites

Sarpe,pozele nu o avantajeaza dar asta vezi la fata locului.

Turbinele (e doar una) in general sunt reusite, iar legat de fiscal se fac 5 contracte vanzare/cumparare care se stampileaza la primarie si acestea tin locul fiscalului, dar pentru a scoate fiscalul contractele trebuie semnate, ori le semnezi tu, ori le semneaza el in locul tau ... zi buna !

Edited by rzv-e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.