Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare,

Cunoaște cineva mașina de aici https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-1-120-ID7GxUMZ.htm?

Sau poate afla informații suplimentare fațĂŁ de Rarom și Vin decoder free?

Am vazut mașina, arata specific vârstei, ĂŽntreținutĂŁ ok și cu ceva semne de uzura, ĂŽnsĂŁ proprietarul a auzit ca trebuie schimbata distribuția și nu am putut sa merg deloc tare cu mașina la rugĂŁmintea acestuia, in rest mașina pare corecta.

Am programat o vizita la service pentru zilele viitoare.

Orice sfat e apreciat și orice pĂŁrere e respectata.

Mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

Si nu are...

 

hapciu :)))))

 

Salutare,Cunoaște cineva mașina de aici https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-1-120-ID7GxUMZ.htm?Sau poate afla informații suplimentare fațĂŁ de Rarom și Vin decoder free?Am vazut mașina, arata specific vârstei, ĂŽntreținutĂŁ ok și cu ceva semne de uzura, ĂŽnsĂŁ proprietarul a auzit ca trebuie schimbata distribuția și nu am putut sa merg deloc tare cu mașina la rugĂŁmintea acestuia, in rest mașina pare corecta.Am programat o vizita la service pentru zilele viitoare.Orice sfat e apreciat și orice pĂŁrere e respectata. Mulțumesc.

 

nu merge link-ul

Link to comment
Share on other sites

Salutare,Cunoaște cineva mașina de aici https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-1-120-ID7GxUMZ.htm?Sau poate afla informații suplimentare fațĂŁ de Rarom și Vin decoder free?Am vazut mașina, arata specific vârstei, ĂŽntreținutĂŁ ok și cu ceva semne de uzura, ĂŽnsĂŁ proprietarul a auzit ca trebuie schimbata distribuția și nu am putut sa merg deloc tare cu mașina la rugĂŁmintea acestuia, in rest mașina pare corecta.Am programat o vizita la service pentru zilele viitoare.Orice sfat e apreciat și orice pĂŁrere e respectata. Mulțumesc.

 

aparent cu masina s-a mers foarte putin sau ceva este pur si simplu dubios:

 

14.03.16 - 144k

08.03.17 - 149k

26.10.17 - 150k

26.03.18 - 151k

 

 

In cazul in care se se loveste cineva de acest anunt, aveti grija la KM:https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-316-ID7GxVvu.htmlConform celor de la autodna, in realitate masina are peste 230.000km

 

confirm,

26.01.17 - 238k

Link to comment
Share on other sites

Am fost la un service care se ocupa doar de BMW pentru test de rampa, tester + test de drum, toate bune, mici semne de ĂŽntrebare la bujii, baterie și catalizatorul care are depuneri și cam atât.

BĂŁieții chiar mi-au spus ca nu e panica sa schimb distribuția chiar imediat dupĂŁ cumpĂŁrare, ca are plĂŁcute noi, schimb ulei la cutie și revizie completa recent.

 

@ckh Mi s-a confirmat și azi pe tester ca ĂŽn ultimii 2 ani a avut mici erori (incalzire ĂŽn oglinda, radio cd) și toate erau ĂŽnregistrate la Bavaria și la 148k, 155k, ceea ce se coreleazĂŁ cu datele de la RAR.

 

Sunt destul de hotĂŁrât sa iau mașina asta, ĂŽmi fac ultimele calcule acum.

 

Mulțumesc pentru raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Salut. Am mers si eu cu masina asta. Mi s-a parut ca pentru cei 170cp nu prea trage cum trebuie. Consumul era 14l/100km. Ceva nu era ok.

Uzura ok pt varsta ei.

 

Intr-un final omul mi-a zis ca a fost cu masina la testare electronica in service autorizat si are doua erori,una de senzor NOX si una cu presiune ulei scazuta.

Intrebarea e,daca a mers cu presiune ulei scazuta mult timp motorul ala mai e bun de ceva?

Zicea ca scade 500euro din pret (5990euro in luna Mai).

Eu tot vad masina asta la preturi diferite, 5200, 5500, 5850,5990. Se tot joaca cu preturile.

Edited by Driku
Link to comment
Share on other sites

Da, am tot ținut legĂŁtura cu el și inițial prețul era de 5200 fĂŁrĂŁ distribuție schimbata, bujii și ĂŽncĂŁ ceva pe care intre timp le-a fĂŁcut el.

Am fost și eu la un garaj pentru teste și ĂŽn afara de senzorul Nox nu am gĂŁsit alte erori, chiar și cele vechi erau minore (reglaj oglinda, radio cd) și pe testul de rampa a fost ok.

O sa ma vad cu el ĂŽn weekend iar și sunt curios cum merge mașina cu distribuția și bujiile schimbate.

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre aceast F31? Ma refer la km....dotari.... Merita sa merg pana in Germania sa achizitionez o astfel de masina? O fi dealer-ul serios? Imi poate spune cineva daca masina e doar pentru export sau nu? Orice sfat e binevenit! Nu ma pricep prea bine si ar fi prima data cand intentionez sa merg in Germania sa achizitionez o masina.

 

 

https://www.autoscou...7ca6d?cldtidx=3

 

PS: Pretul se incadeaza in bugetul meu!

Edited by FanBMW76
Link to comment
Share on other sites

E destul de chealĂŁ, probabil asta se reflectĂŁ preț. Altfel era mai mare sigur. Nu zice nicĂŁieri cĂŁ ar fi doar pentru export.

 

Da...are putine dotari....

 

Km daca ar fi reali ar fi interesanta. Vad ca are si carte service. Oricum nu ma grabesc. Mai astept sa vad ce mai apare.

 

Multumesc!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mai multe optiuni inseamna o masina mai complicata deci automat mai multe reparatii si costuri mai mari.

 

Și ĂŽn același timp plĂŁcere de condus 0 :) - DĂŁ-le naibii, dacĂŁ nu mai iei acum dotatĂŁ cĂŁ ți-e fricĂŁ cĂŁ se stricĂŁ mai bine nu mai iei deloc. Ești ĂŽn totalĂŁ siguranțĂŁ așa. Se stricĂŁ, se stricĂŁ. Repari și gata. Nu poți repara? Alta e problema atunci :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mai nou pe masini sunt foarte multe dotari de care nu prea ai nevoie/nu le folosesti decat din an in pasti.Nu vorbesc acum de masini chiar chele, vorbesc de unele decente care au cateva chestii chiar folositoare (navi mare, senzori parcare, faruri automate, incalzire scaune).Daca esti o persoana care se uita la bani nu cred ca-ti face placere sa schimbi piese la optiuni pe care nici macar nu le folosesti.Eu spre exemplu la una dintre masini am doar interior crem din piele, comenzi pe volan si culoare frumoasa la exterior si culmea imi place al dracului de mult sa o conduc si fara HBA, PDC si altele. Edited by Exilong999999
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.