Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

si masini tot pe cele "gratis" le aleg. Preturi minime, eventual ireal sub cele din Europa sau sub cat ar putea costa o masina tinuta la standarde de reprezentanta, apoi se plang pe forumuri ca vanzatorii romani sunt "hoti". Cererea dicteaza oferta - cand cineva va fi dornic sa plateasca masini bune - bune se vor oferi spre vanzare, cata vreme nimeni nu cauta masini bune ci ieftine - ieftine se "aduc".

Un topic unde se verifica cumparatorii ar fi util :)

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Fanbmw suna puțin a scuza samsarului. Ăntotdeauna și oricine ar alege masina mai ieftina din 2 masini identice. TotodatĂŁ oamenii care au ĂŽn gând sa facĂŁ bani ușor, se vor stradui sĂŁ facĂŁ ĂŽn continuare bani ușor, pentru ca e ușor.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fanbmw suna puțin a scuza samsarului. Întotdeauna și oricine ar alege masina mai ieftina din 2 masini identice. Totodată oamenii care au în gând sa facă bani ușor, se vor stradui să facă în continuare bani ușor, pentru ca e ușor.

 

e foarte greu sa mai faci bani din masini si nu vorbesc din auzite, mai ales daca vrei sa ai masini pe care nu le cumperi lovite sau sa le dai km inapoi. eu am periodic cate 4 masini la vanzare si e foarte greu sa mai vinzi ceva corect in tara asta si aici nu ma refer sa faci mii de euro profit la o masina, dar cand masina ta concureaza cu o masina care are km inapoi si e aranjata pentru vanzare si 98% din cazuri clientii aleg varianta mai ieftina si nu neaparat cea mai buna...cam asta e situatia, piata auto in Romania nu este deloc una rationala.

 

pe langa asta, am incetat sa mai aduc BMW la vanzare pentru ca daca e sa generalizez clientii de BMW sunt cei mai dificili, cunoscatori si care vor cel mai mult ieftin, dotat si daca se poate si cu garantie :)))

Link to comment
Share on other sites

pe langa asta, am incetat sa mai aduc BMW la vanzare pentru ca daca e sa generalizez clientii de BMW sunt cei mai dificili, cunoscatori si care vor cel mai mult ieftin, dotat si daca se poate si cu garantie :)))

 

Aș adĂŁuga aici cĂŁ toți vor ca toate intrĂŁrile de service pânĂŁ ĂŽn acel moment sĂŁ fie doar la reprezentanțĂŁ, complet documentatĂŁ cu fiecare șurub, chiar dacĂŁ ei ulterior nu calcĂŁ niciodatĂŁ pe acolo :D

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Din ce am vazut niste oameni pot verifica gratis si/sau vor sa ajute.

Pentru unele am platit si am postat ce am verificat.

 

Care-i rostul postului tau?

Sa inteleg ca daca ai o oferta exclusiv pentru tine, un pahar de apa gratuit si unul la 6.5euro, tu il iei pe ala la 6.5euro.

Sunt oameni care au vazut sute de posibile anunturi, realizezi cate sute de euro ar da pe verificari la 6.5euro?

Mai bine ii donezi decat sa le platesti unor shnapani care au acces la o baza de date si iti dau contracost o informatie care pana la urma ar fi trebuit sa fie publica.

 

In primul rand, postul nu a fost cu referinta personala. Problema e ca topicul - care se numeste "masini puse la vanzare", nu "verifica-mi VIN-ul" - a devanit o 'balaceala'. Nici macar nu se posteaza link-ul cu masina, ca sa fie o informatie utila tuturor. Au aparut si foarte multe conturi noi, doar cu scopul de a solicita verificari, fara sa aduca nici un alt aport comunitatii.

Apropo, Horus, daca pana acum ai verificat macar o masina, de ce nu ai postat si aici anuntul si raportul, sa ajuti si pe altcineva?

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles acum :)

 

Multumesc ckh pentru mesaj, voi posta corespunzator acum.

Am incercat sa iti raspund in privat, dar nu imi da voie forumul. Cred ca e vreo eroare.

Ca recomandare, nu ar fi mai bine sa fie inclusa si regula asta in regulament? Am citit regulamentele si nu am gasit nimic despre asta pe acolo. Chiar am incercat sa citesc si prin istoricul topicului, tot asa fara rezultat. Sa il citesc pe tot nu am avut cum, are totusi 1460 pagini :)

 

 

 

Revenind la subiectul principal...

Se poate, va rog, o verificare pentru urmatorul anunt: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GzXMY.html ?

 

Seria de sasiu este: WBA3K11090K285150

 

Va multumesc!

Edited by rnjx
Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles acum :)

 

Multumesc ckh pentru mesaj, voi posta corespunzator acum.

Am incercat sa iti raspund in privat, dar nu imi da voie forumul. Cred ca e vreo eroare.

Ca recomandare, nu ar fi mai bine sa fie inclusa si regula asta in regulament? Am citit regulamentele si nu am gasit nimic despre asta pe acolo. Chiar am incercat sa citesc si prin istoricul topicului, tot asa fara rezultat. Sa il citesc pe tot nu am avut cum, are totusi 1460 pagini :)

 

 

 

Revenind la subiectul principal...

Se poate, va rog, o verificare pentru urmatorul anunt: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GzXMY.html ?

 

Seria de sasiu este: WBA3K11090K285150

 

Va multumesc!

 

thread-ul se numeste "masini puse la vanzare in Romania" nu "verificari VIN" deci nu trebuie sa existe o rubrica speciala in regulament ca sa putem sa respectam un mers bun al lucrurilor aici pe thread, pana la urma scopul este sa ajutam lumea, nu sa ne vedem interesul strict personal.

 

ma bucur totusi ca ai inteles si ai revenit pe forum cu o postare completa! :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles acum :)

 

Multumesc ckh pentru mesaj, voi posta corespunzator acum.

Am incercat sa iti raspund in privat, dar nu imi da voie forumul. Cred ca e vreo eroare.

Ca recomandare, nu ar fi mai bine sa fie inclusa si regula asta in regulament? Am citit regulamentele si nu am gasit nimic despre asta pe acolo. Chiar am incercat sa citesc si prin istoricul topicului, tot asa fara rezultat. Sa il citesc pe tot nu am avut cum, are totusi 1460 pagini :)

 

 

 

Revenind la subiectul principal...

Se poate, va rog, o verificare pentru urmatorul anunt: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GzXMY.html ?

 

Seria de sasiu este: WBA3K11090K285150

 

Va multumesc!

vin.report - VIN LITE BMW WBA3K11090K285150.pdf

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos, am vazut despre ce e vorba. Masina pare in regula. Pot obtine un raport detaliat cu interventiile asupra masinii (ma gandesc ca nu toate sunt revizii acolo)? Contra cost bineinteles.

Pot face doar rapoarte simple cu kilometraj. Completul poate fi cumpĂŁrat doar prin intermediul site-ului vin.report/en

Link to comment
Share on other sites

Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii despre 2 masini ? Sau poate se gasesc colegi care stiu masinile.

https://www.olx.ro/oferta/bmw-coupe-320i-IDcda9m.html

VIN: WBAWA71090J004327

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-e92-coupe-ID97lEZ.html

VIN: WBAWA71040JT25305

 

Multumesc frumos !

vin.report - VIN LITE BMW WBAWA71090J004327.pdf

vin.report - VIN LITE BMW WBAWA71040JT25305.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VIN LITE BMW WBA2C11010V902287

 

Am sters ceva postari asa ca va mai rog inca o data, nu mai postati fara link de vanzare.

 

@BMWcoder, o sa te rog sa raspunzi oamenilor doar cand VIN este insotit si de anunt.

 

Sarbatori fericite!

ĂŽmi pare rĂŁu, nu mai rĂŁspund la mesaje fĂŁrĂŁ linkuri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.