Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

avantaj - e cazan asa ca nu ai mega asteptari , dezavantaj poti baga de cateva ori pretul de achizitie daca ai ghinion . Probabil ca si project car s-ar putea cumpara. daca are noroc scapa cu interior schimbat si cativa senzori Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Pai depinde ce are chef initiatorul sa faca:acum, exceptand anuite defecte estetice, leopardul e ascuns sub capota, iar odata cu problemele la motor, sigur sunt o groaza de bucsi, garnituri, elemente ale sistemului directie/suspenise/franare ce trebuiesc schimbare; daca totusi are ca target un e90 ok intr-un buget de 8000 euro, atunci sa ia respectiva masina cat mai ieftin, sa o traga pe dreapta, si a sa o lase o luna de zile in reparatii, asta in conditiile in care masina nu a fost accidentata.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu merita sa o cumperi. E obosita rĂŁu. Mai bine mai aștepți, mai cauți și sigur gĂŁsești ceva rezonabil calitate-preț. DacĂŁ o mașina aratĂŁ foarte rĂŁu la achiziție nu poți decât sa te aștepți la ce e mai rĂŁu. Cineva care nu a ĂŽngrijit-o mĂŁcar optic, fi sigur ca nici tehnic nu e mai ok. DacĂŁ te sti cât de cât la mașini, cum intri intr-o mașina ĂŽți dai seama dacĂŁ e sau nu de negociat. Ăștia care țin la preț, chiar dacĂŁ vând cazane, o fac pentru ca stiu sigur ca se gĂŁsește un fraier care plĂŁtește mai mult decât face. BMW se vinde ceva mai ușor decât alta marca chiar daca e o tigaie obosita. Mult succes și atenție sporitĂŁ la urmĂŁtoarele. Asta nu e de cumpĂŁrat!
Link to comment
Share on other sites

atentie la anunturile de vanzare puse pe Timisoara de firma Seles Media, cele mai multe sunt masini de pe Franta, firma este una de promovari dar masinile sunt aduse pe PF. mi-a dat seria de sasiu, dupa ce m-a asigurat ca masina este full de full boss, orice dotare intrebam confirma ca o are, desi la verificare nu sta asa treaba.

 

masina din anunt are km dati inapoi,

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7GCXtj.html#edd4339cd8

 

ultima intrare in service este la 179.621 km in 08.06.2020

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

atentie la anunturile de vanzare puse pe Timisoara de firma Seles Media, cele mai multe sunt masini de pe Franta, firma este una de promovari dar masinile sunt aduse pe PF. mi-a dat seria de sasiu, dupa ce m-a asigurat ca masina este full de full boss, orice dotare intrebam confirma ca o are, desi la verificare nu sta asa treaba.

 

masina din anunt are km dati inapoi,

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7GCXtj.html#edd4339cd8

 

ultima intrare in service este la 179.621 km in 08.06.2020

 

unde ai verificat masina?

 

a dat-o inapoi nu s-a jucat :))))))

Link to comment
Share on other sites

unde ai verificat masina?

 

a dat-o inapoi nu s-a jucat :))))))

 

Mda, asa e. Ma mir ca si in prezent multi de teapa astora au inca un tupeu fantastic. Mai ales ca vbm de multi bani totusi. Eu ma asteptam ca la sume relativ mici, 5000Euro sa umble inca cu cioara vopsita ca deh si cei care le cumpara de cele mai multe ori sunt din alta categ sociala, nu-s atat de interesati sa le verifice, e totusi o suma modesta, la ce sa ma investesti si alti bani in verificari, etc, dar nu, samsarii astia n-au limite pare-se.

Link to comment
Share on other sites

la o masina de 30k euro servisata doar in reprezentanta, la care poti afla km reali cu un raport service pe care il ceri din fata calculatorului si care costa maruntis raportat la valoarea masinii, tu vanzator te apuci sa mai dai km inapoi... cine in ziua de azi mai merge sa dea banii pe o astfel de masina fara sa o verifice? plus ca se vede inca din poze ca acea cheie nu are doar 92k km.

masina avea pachet garantie 4 ani pana in 04.2021 sau 200k km dar daca samsarul da inapoi km, adio garantie.

Link to comment
Share on other sites

iti face cu ochiul chiar daca se prezinta asa?

 

"Intretinuta doar la BMW Bucuresti cu toate intrarile in service la ei.

Ultima poza este din reprezentanta.

Masina nu are nici un accident, nici o piesa revopsita."

 

vad ca se vinde si pe siteul serviceului fost Bimmer cu garantie 6 luni si 11500 euro de la 15 900 redusa.

ceva nu pare ok, acum 3 luni era 16k, apoi 14 500 apoi 11 500 si acum 10 000 pe olx?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu inteleg ce vrei sa scoti n evidenta. E o masina de 12 ani euro 4, cumparata din ro, apare cu daune pe site rar. proprietarul sustine ca are elemente revopsite in urma zgarieturilor pe casco.. Vreau sa aflu un istoric complet n reteaua bmw.

Esti vreun expert in masini sh?

 

Link to comment
Share on other sites

pentru mine nu e nicio problema dauna atat timp cat vanzatorul spune clar si e sincer in anunt. am avut si masini cu elemente revopsite.

daca spune ca nu are niciun element revopsit si treaba sta altfel, eu unul nu ma deranjez sa mai constat si alte neadevaruri. mai sus doar scoteam in evidenta ca anuntul de pe olx prezenta altfel masina. de altfel fiind masina Bimmer ma gandesc ca e servisata ok si pot elibera si istoricul.

 

am aratat mai sus ca eram interesat de acel G30 care era prezentat cu 92k km reali, cand el are cu 100k km in plus.

pe banii mei caut ce masina vreau, daca tot dau 30k am pretentia sa fie nelovita. si sunt destule si nelovite. dupa cum multe sunt si lovite.

Link to comment
Share on other sites

.

 

In primul rand masina e ED deci are 163 de cai, nu 190 (asta daca nu i-o fi facut resoftare), in plus are si interior schimbat si incalzirea in scaune la butonul ala penibil chiar pe scaun. Anunt tipic de samsar.

 

Si eu am pus 190 cp in loc de 163 cand am pus la vanzare un F30 ED. Dar asta pentru ca 99% din cei care se uita pe Autovit habar nu au ca motorul si cutia sunt identice ca la versiunea de 190; multi cred ca e un motor mai slab, asemanator cu 318. Cumparatorul poate cu 200 EUR sa-i puna softul de 190 cp si gata; oricum lasam banii astia din pret.

Edited by Alexxx
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Haideti sa vedem care e treaba si cu masina asta *SERIE STEARSA*, prea e arogant proprietarul.

Tipic romaneste in anunt apare fabricatie 2011 si masina e 2010.

 

orice serie scrisa aici trebuie sa fie insotita de anunt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.