Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare. Ce parere aveti de anuntul asta?

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520-d-IDdneNV.html

 

In bord are 196501 km, la o verificare pe RAROM avea 216508 in martie 2019 (aici nu inteleg cum naiba sa dai km inapoi, cand oricine poate verifica foarte usor chestia asta). Ca si defecte doar pragul zgariat si zicea ca ar trebui facuta distributia din nou la 220000.

 

Masina nu arata rau pentru 9500 euro cat a zis el ca este ultimul pret.

Link to comment
Share on other sites

Doar de a dracu, ma duc sa o vad in seara asta. Sa ii vad fata cand ii arat raportul de la RAROM. Este aici in Sibiu, asa ca nu ma incurca prea tare :)

 

A mai si insistat ca putem face programare la BMW pentru orice verificare :)

 

mai pierzi 10 euro pe o verificare pe checkvin.eu si da un print si du-te cu foile la el. o sa fie priceless reactia.

Link to comment
Share on other sites

mai pierzi 10 euro pe o verificare pe checkvin.eu si da un print si du-te cu foile la el. o sa fie priceless reactia.

Sau poți sĂŁ nimerești un specimen pe care ĂŽl doare fix undeva de verificĂŁrile tale și te trimite la plimbare. Pe principiul sunt destui fraieri..o ia urmĂŁtorul

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Done. Tocmai am platit raportul. Va tin la curent :)

 

e posibilitatea sa o fi cumparat si de la samsar in 06.2019 si asta sa fi dat km inapoi dupa ce i-a facut RAR ul in 03.2019, iar vanzatorul sa nu stie.

desi greu de crezut deoarece samsarul ar fi dat inapoi km inainte de RAR.

dar macar vezi pe raport cat avea reali ultima data in Germania.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum am primit si raportul, care apropo este super detaliat si merita 50 de lei. Adica apar si comentariile proprietarului de pe fisa de service. Super tare.

 

Masina avea 188471 km in 31.07.2017, avand in medie ~28000 km parcursi pe an. Asta este ultima data de pe raport ca si intrare in service. Dar sincer nu vad nimic dubios la masina. Adica in afara de ceva reparatii/vopsiri/demontari/montari la portbagaj in Oct 2012, masina nu a mai avut alte probleme. In afara de ulei, discuri si placute, nu vad nimic suspect. Ba da, mai apar ceva inlocuiri la protectiile de la planetare (sau traduc eu gresit).

 

Si doar ca si idee, in lista de optiuni apar si camera de reverse si carligul. El a uitat sa le puna in anunt. Dar el zice ca are faza lunga automata, desi nu o vad in optiuni. La lumini apar doar 0522 adica xenon light si 0524 Adaptive headlights (sa fie astea oare?).

Edited by snaker445
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tare imi este frica ca a luat si el vreo teapa. Adica a cumparat masina dupa ce primul proprietar in Romania a facut RAR-ul. Eu nu imi explic altfel ce om normal ar da km inapoi dupa. Omul este director de vanzari in Alba Iulia. Nu pare genul sa se ocupe de asa ceva.

 

In fine. Daca masina arata bine si imi asum cei 60000 km lipsa, merita masina un 9000 de euro?

Link to comment
Share on other sites

Eu unul prefer sa fiu fraier si sa platesc cateva mii in plus pentru o masina corecta . Daca nu imi permit , nu caut una corecta . Acum multi ani , 12 la nr , am luat un audi b6 cu 5500 euro din tara , cand pretul im germania sau chiar in tara era la 8000 euro . Ala a fost bugetul , am stiut ca masina nu ers corecta . Decizia tu o iei !
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mie imi pare un pret decent. Ce ma deranjeaza si peste ce n-as putea trece, este minciuna. Eu sunt de parere ca e ok sa iei un f10, cu 9k la 250.000 DACA ai buzunarul pregatit pentru eventualele probleme ce pot aparea.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.