Jump to content

Prima masina condusa in copilarie


coxe39

Recommended Posts

Pai din aceasta cauza nu am dat categoria A, pentru ca imi cunosc limitele. La Sf. Petru era sa ajung de cateva ori si cu bicicleta, asa ca motocicleta am exclus-o din start.

+1 si eu care credeam ca sunt singurul , cu bicicleta de 2 ori am ajuns la spital , o data cu capul praf si cu pierderi de memorie , cand le-am zis alor mei ca vreau sa dau si de A raspunsul a fost clar :) .

las ca eu am ajuns la floreasca si-am plecat jumate-n ghips din cauza rolelor!

mi-as dori si eu A-ul, dar mi-e frica! nu atat de mine cat de "respectul" pe care mi-l arata "colegii" de trafic! am vazut eu ce respect primesc cand merg cu bicicleta..... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

E, lasa babie ca si motociclistii au un comportament rutier de te doare capul. Alearga motoarele alea de zici ca-s nebuni! :twoup:

asa e, nu le iau apararea! majoritatea forteaza legile (rutiere, ale fizicii, ale bunului simt), dar printre ei mai sunt si oameni cu capul pe umeri!

Link to comment
Share on other sites

mi-as dori si eu A-ul, dar mi-e frica! nu atat de mine cat de "respectul" pe care mi-l arata "colegii" de trafic! am vazut eu ce respect primesc cand merg cu bicicleta..... :twoup:

+1. In Romania soferii nu sunt obisnuiti cu biciclisti si motociclisti printre ei, iar atunci cand intalnesc un biciclist, incep si claxoneaza sa se dea la o parte sa treaca el cu masina, sau daca esti pe un drum cu prioritate, cu bicicleta, sunt slabe sanse sa iti cedeze trecerea vreo masina.

Am ramas masca atunci cand am vazut cate biciclete sunt in Amsterdam, Paris si multe alte orase europene. De drag sa mergi cu bicicleta prin acele orase. La noi pe lagnga faptul ca te injura toti, ai sanse sa ajungi sub rotile unei masini.

Pe langa faptul ca este sanatos sa mergi cu bicicleta, se reduce poluarea, si faci si ceva economie la bugetul personal.

Suntem departe de civilizatie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Nu este o lauda .

 

Data viitoare incercati nfs pe calculator , nu real .

 

L.E : il faceati pe ala prost , dar voi erati mai departe ? :twoup:

^^ chiar era prost.. daca era destept mi`ar fi facut loc vazand ca vin mai tare si nu ar mai fi pus frana in fata mea :)))

 

Ciumegie extremista,pĂŁ sosea cu viteza de croaziera,800cmc Matiz si Parazitii blana-n boxe !

era codu penal nu parazitii , si daca am zis "plimbarica" ce vroiai sa alerg cu 100+ ? , cand zici plimbarica.. se merge.. in sila:)) 20-30 si + de asta.. nu aveam benzina bagasem doar de 16 lei :) http://s1108.photobucket.com/albums/h417/R...current%3D2.mp4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.