Jump to content

intrebari pentru posesorii de e90


Heaven

Recommended Posts

uite aici diferenta dintre normal si lsd

 

 

din cate stiu se gasesc si de vanzare dar pretul e prohibitiv, pe la vreo 2000 de euro.

 

ca si standard e30 a fost ultimul care s-a vandut cu asa ceva, iar acum le gasesti doar pe M-uri cum s-a zis mai sus.

Link to comment
Share on other sites

La voi ramane bordul aprins atunci cand pozitia butonului pt pozitie/faza scurta este pe 0?

Mie mi se stinge bordul in momentul in care nu am pozitiile puse sau farurile aprinse.

Fratele meu are un astra gtc si lui ii ramane aprins bordul indiferent de pozitia butonului pentru faruri... am mai vazut asta si la un RAV4...

Chiar daca mi se pare total inutil sa ai bordul aprins non-stop, sunt curios daca acelasi lucru se intampla si altora

Link to comment
Share on other sites

rerzolvi problema decupland DTC.nu iti mai infraneaza rotile la cea mai mica alunecare.....dar trebuie atentie mai multa

 

Cred ca vorbeai de 'DSC'. DTC este activat doar atunci cand apesi butonul de langa avarii pe care scrie "dtc" si nu se circula constant cu el ci doar in anumite situatii cand ai nevoie de aderenta ridicata. Ex:plecarea de pe loc,daca ramai inzapezit.Scrie si in manual.

 

La voi ramane bordul aprins atunci cand pozitia butonului pt pozitie/faza scurta este pe 0?

Mie mi se stinge bordul in momentul in care nu am pozitiile puse sau farurile aprinse.

Fratele meu are un astra gtc si lui ii ramane aprins bordul indiferent de pozitia butonului pentru faruri... am mai vazut asta si la un RAV4...

Chiar daca mi se pare total inutil sa ai bordul aprins non-stop, sunt curios daca acelasi lucru se intampla si altora

 

Incearca sa citesti putin manualul ca sa te lamuresti cu modul in care functioneaza luminile,cum arata anumiti martori si la ce fac referire(ca si in cazul bujiilor).O sa te ajute.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca vorbeai de 'DSC'. DTC este activat doar atunci cand apesi butonul de langa avarii pe care scrie "dtc" si nu se circula constant cu el ci doar in anumite situatii cand ai nevoie de aderenta ridicata. Ex:plecarea de pe loc,daca ramai inzapezit.Scrie si in manual.

este adevarat ca atunci cand apare DTC in bord el este activat si cand este stins este dezactivat.mai exact la o apasare scurta se activeaza DTC.am gresit :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca vorbeai de 'DSC'. DTC este activat doar atunci cand apesi butonul de langa avarii pe care scrie "dtc" si nu se circula constant cu el ci doar in anumite situatii cand ai nevoie de aderenta ridicata. Ex:plecarea de pe loc,daca ramai inzapezit.Scrie si in manual.

este adevarat ca atunci cand apare DTC in bord el este activat si cand este stins este dezactivat.mai exact la o apasare scurta se activeaza DTC.am gresit :twoup:

 

no problem :)

 

In manual nu apare nici un martor pentru bujii.... cel putin eu nu am vazut.Cat despre lumini... stiam cum functioneaza.... dar am zis sa pun totusi o intrebare.....

Din cate stiu pentru asta suntem aici.... sa ne ajutam intre noi. E usor sa dai un raspuns gen.... citeste manualul :)

 

Mda,nu trebuie sa te superi,dar sa stii ca e si mai usor sa pui intrebari aiurea decat sa te documentezi. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu era o intrebare pusa aiurea... stai linistit ca nu m-am suparat....

Era o intrebare normala. Daca o iei asa.... ce rost ar mai avea sa ceri un sfat sau sa pui o intrebare pe forum daca poti sa te documentezi?....

Daca tu te-ai documentat si nu te doare mana sa tastezi, impartasesti din cunostintele acumulate si cu noi....

Link to comment
Share on other sites

@ tzucul: Gresit..confunzi DTC cu DSC. S-a mai discutat pe tema asta in alte topicuri. Daca ai iDrive si apesi butonul DTC (se va aprinde si in bord DTC) vei vedea ca se va afisat urmatorul mesaj: "DTC activated, DSC restricted". Concluzia o poti desprinde singur.. Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.