Jump to content

intrebari pentru posesorii de e90


Heaven

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cam aiurea daca nu merge..... baterie trebuie sa aibe.... altfel nu vad cum ar functiona.

Mi se pare imposibil sa nu ai posibilitatea sa schimbi bateria cheii.

In unele manuale iti arata cum sa schimbi bateria.... dar cheia mea nu pare sa tina cont de manualele respective <_<

Edited by cristian_ntz
Link to comment
Share on other sites

hmmmmm..... inseamna ca trebuie sa fac un drum de vreo 2-3 ore :D.

Desi am observat ca raza de actiune de la a 2-a cheie e mult mai mare.

Esti sigur ca se incarca in contact?

In mod normal nu ar trebuii sa ma deranjeze foarte rau....dar cateodata vreau sa verific daca am incuiat masina si daca sunt prea departe trebuie sa ma intorc din drum.

Dar ma gandesc ca si acumulatorul ala din cheie la un moment dat trebuie schimbat.

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare pentru cei care au schimbat placutele de frana.La cati km afisati in i-drive ati schimbat placutele de frana?Mie imi arata acum 2200,dar observ daca fac 100 km scad cam 4-5sute.

 

Stiam ca atunci cand ajungi la senzor, km scad in functie de cat se consuma senzorul....

Link to comment
Share on other sites

hmmmmm..... inseamna ca trebuie sa fac un drum de vreo 2-3 ore :D.

Desi am observat ca raza de actiune de la a 2-a cheie e mult mai mare.

Esti sigur ca se incarca in contact?

In mod normal nu ar trebuii sa ma deranjeze foarte rau....dar cateodata vreau sa verific daca am incuiat masina si daca sunt prea departe trebuie sa ma intorc din drum.

Dar ma gandesc ca si acumulatorul ala din cheie la un moment dat trebuie schimbat.

 

Verifica si Diversity Antena ( e un modul responsabil cu receptia semnalului din cheie), cam asta pica cel mai des.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pt un bmw E90 320d

 

am desfacut filtru epurator si separatorul ala era din panza nu era din plastic cu decantor

 

acum vreau sa l schimb ... sa cumpar tot asa din pasla ? sa cumpar cu decantor ? cand il schimb trebuie schimbata toata carcasa aia sau doar filtru separator

 

mai pe scurt trebuie sa schimb doar 15 sau si 11

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3668&hg=11&fg=15

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

daca sunteti atat de deranjati de ce dracu mai raspundeti....vroiam doar sa fiu sigur, ca am oroare de cleme...in general se rup daca nu stii cum sa le desfaci.

eu credeam ca de asta exista forumuri, sa mai intrebe omu ceva.

sunt sigur ca va pricepeti si la fotbal si la politica....ca toti romanii de altfel.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca bateria de la cheie se incarca cand este in contact

 

Ceea ce spui tu este valabil daca nu ai functia COMFORT (Keyless Go/Keyless Entry). Mai exact acele dungulite de pe manerele usilor din fata. Daca exista acea functie, atunci cheia este prevazuta cu o baterie ca de ceas. Se scoate capacelul si se inlocuieste. Gasesti baterie cam la orice chiosc de ceasuri/ceasornicarie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.