Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

cam asa ceva as vrea, un B47 nu un N47 , poate o fi facut mai bine noul motor

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-x3-ID7Gm8Os.html#0830f9c3e8

 

 

 

aha !

 

deci seamana mai mult cu noul X1 , destul de misto designul , doar narile alea mi se par cam mari , in rest interiorul mi se pare foarte tare cu noile ceasuri de bord.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai ai aceeasi agilitate, demaraj in depasiri de consum nu mai zic...

 

 

Cu e46-le pe Bucuresti am undeva la 10 (9.7 / 9.8 ) , creste asa de mult pe un x3 2.0d ?!

 

x3-ul vad ca are undeva la 1800kg , in timp ce e46-le are 1500kg

 

consumurile oficiale sunt :

 

e46 (7.9/4.5/5.5 l/100km urban/extra-urban/combined)

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=89485

 

x3 2014 (6.2/5.0/5.4 l/100km urban/extra-urban/combined)

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=363264

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Azi am schimbat garnitura de la pompa de vacuum , incepuse sa piarda ulei pe sub pompa si nu stiam de unde

 

am gasit si un DIY pe youtube pt operatie

 

 

si am schimbat discurile frana de pe fata cu unele brembo max , sunt curios de cum or sa se comporte pe autostrada.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Sunt dezamagit de consum, mi se pare enorm fata de e46 , pai afara din Bucuresti cu ala nu conta ca mergeam incet sau tare blana (160-170) nu saream de 7 la consum , cu x-u nu cred ca pot sa scad sub 9 si ceva, iar cu 100km/h nu pot sa merg pe autostrada pentru un consum sub 7, ca nu sunt autobuz.. altfel nu se simte viteza nici la 180 , parca nu ai viteza in masina asta, cred ca ajuta mult si sevotronicul si antifonarea , iar in Bucuresti sub 11 nu cred ca iese la consum , B47 automat xdrive Euro6 , 2.0d 190cai.

 

A si ma enerveaza HUD-ul pe timp de noapte desi ai toate informatiile pe el , telefon , navigatie, viteza, limita, agenda telefon, radio tot, asa ca la mine merge dezactivat , panoramicul nu cred ca o sa-l folosesc de 3 ori..si celelalte sisteme desi sunt fency nu simt ca ma ajuta cu ceva , vibratii cand schimbi banda fara sa semnalizezi , recunastere semne,pietoni , asistente de toate felurile.. in fine, fainuta masina altfel

Edited by Krebs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.