Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

Sunt dezamagit de consum, mi se pare enorm fata de e46 , pai afara din Bucuresti cu ala nu conta ca mergeam incet sau tare blana (160-170) nu saream de 7 la consum , cu x-u nu cred ca pot sa scad sub 9 si ceva, iar cu 100km/h nu pot sa merg pe autostrada pentru un consum sub 7, ca nu sunt autobuz.. altfel nu se simte viteza nici la 180 , parca nu ai viteza in masina asta, cred ca ajuta mult si sevotronicul si antifonarea , iar in Bucuresti sub 11 nu cred ca iese la consum , B47 automat xdrive Euro6 , 2.0d 190cai.

 

A si ma enerveaza HUD-ul pe timp de noapte desi ai toate informatiile pe el , telefon , navigatie, viteza, limita, agenda telefon, radio tot, asa ca la mine merge dezactivat , panoramicul nu cred ca o sa-l folosesc de 3 ori..si celelalte sisteme desi sunt fency nu simt ca ma ajuta cu ceva , vibratii cand schimbi banda fara sa semnalizezi , recunastere semne,pietoni , asistente de toate felurile.. in fine, fainuta masina altfel

Ti-ai luat dulap si vrei consum mic ? :rolleyes:

Buc-SV dus intors consum 7.8 mers destul de sportiv. :download:

 

 

Roti de 18 ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu credeam ca vei mai vinde E46-le vreodata, eu l-as fi tinut oricum si luam si altceva. Te penalizeaza aerodinamica si masa ceva mai mare comparativ cu E46, de aici si consumul. Nu stiu ce rulaj ai tu anual, dar era asa misto un 35i pe masina asta :). Sa te bucuri de ea cat mai multi km!
Link to comment
Share on other sites

Ti-ai luat dulap si vrei consum mic ? :rolleyes:

Buc-SV dus intors consum 7.8 mers destul de sportiv. :download:

 

 

Roti de 18 ?

 

Pai ai consum bun daca e asa , da roti pe 18 din pachetul M

 

I-am schimbat uleiul la cutie ( n-arata rau uleiul dar filtru avea ceva pilitura) , filtrele si uleiul la motor , cauciuce de iarna.. s-a dus valoarea e46-lui pe astea 😂 masina in rest merge perfect , are discuri si placute schimbate la bmw de curand si a fost serviceata ok

 

Nu credeam ca vei mai vinde E46-le vreodata, eu l-as fi tinut oricum si luam si altceva. Te penalizeaza aerodinamica si masa ceva mai mare comparativ cu E46, de aici si consumul. Nu stiu ce rulaj ai tu anual, dar era asa misto un 35i pe masina asta :). Sa te bucuri de ea cat mai multi km!

 

Nici eu nu credeam , oricum dupa soft era avion si am schimbat multe la ea in ultimul an , ambreiaj , volanta , discuri , arcuri mergea perfect pt un e46 si fugea mega misto si consum mic, imi cam pare rau ca l-am dat pe doua telefoane ca valoare dar asta e, si sa stea degeaba pe bordura..

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos ;) . E46 avea valoare sentimentala , oricum niste masini f bune , ai sa te obisnuiesti cu noile sisteme si usor ai sa le vezi utilitatea , 2-3 l in plus nu mai fac diferenta , sunt imbunatatiri mari la dinamica , siguranta , comfort . Uneori ma uit dupa masini intretinute din generatia mai veche si le apreciez , stiu cata munca si pasiune e sa le intretii sa le accesorizezi , multi din pacate nu inteleg ca asta face parte din pasiune si dorinta de a avea un lucru drag tie si nu neaparat o masina de showoff pt ca nu ai ce demonstra altora , important e cum te simti tu si ce iti aduce tie satisfactie si aici nu are nimeni ceva de zis conform propriilor standarde . Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.