Jump to content

Stiftul meu


cotti

Recommended Posts

In primul rand, am mutat aici acest post (poate ca ar fi trebuit pus direct in alt thread, acum e ok asa)...

 

In al doilea rand poza e SUPERBA si masina pare foarte bine intretinuta, de departe nu pot sa spun unui seria-5 chiar si asa de vechi, STIFT... :blink:

 

Ce probleme ai cu ea?

Link to comment
Share on other sites

pai se aprinde ABS in bord dupa 10m de mers si tre sa rezolv repede chestia asta ca vine zapada si e naspa, in rest masina merge bine, nu prea am cu ce sa o compar ca nu m-am dat cu alta la fel ca sa-mi dau seama, dar mi se pare ca nu mai trage ca acum un an cand am luat-o , intre timp am schimbat uleiul si pentru ca nu consuma ulei deloc mecanicul mi-a recomandat texaco 5w40 "sintetic"

si de aceea am impresia ca am pierdut ceva putere, fabrica recomanda 10w40 dar am aflat prea tarziu, dar de asemenea mai vreau sa-i masor compresia dar nu stiu valoarea indicilor de compresie dar am mai zis asta, dar tot aflu eu pana la urma. Pe la ea am mai schimbat aproape tot ce inseamna articulatiisi amortizoare.

istoria masinii e urmatoarea : eu sunt al treilea proprietar, primul super om a avut grija mare de ea (il cunosc e un smecher din Sibiu)dupa aia a luat-o un gigel care a cam alergat-o cred io ca e de "profesie fiu"acum asadar se odihneste la mine si nu glumesc stiu ca masina poate dar nu scot untul din ea, asta s-a intamplat de vreo 2-3 ori pana acum. Dar cred ca am facut o gresala fundamentala m-am atasat de ea/el si acu vreau sa o fac asa cum a facut-o masa, pana acum am cheltuit 700 euro. In urmatoarea perioada o sa va asaltez cu multe intrebari tehnice, asa ca statzi pe varfuri :blink: , acum gata ca daca ma fortez un pic scriu o carte.

Link to comment
Share on other sites

poza e facuta in Sibiu de unde sunt si eu la 2-3 luni dupa ce am luat masina, iar locatia este "La Troitza" cu 300m inainte sa intri in Sibiu dinspre BV-DN1 , virezi la stanga mergi cateva sute de metri si se vede orasu precum si Carpatzii de inebunesti, poza e facuta dinspre Carpati ca daca nu batea soarele in obiectiv si nu se vedea nimic. dar o sa fac si altele si o sa le vedetzi PROMIT.

cel din poza e fratele meu mai mic, mai am cateva poze dar tre sa le si gasesc ca sa le vedetzi, dar cand dau de ele o sa le vedetzi.

post-23-1098966220_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.