Jump to content

Cati km faceti pe an?


Guest IulianE

Cati km faceti pe an?  

952 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

asta inseamna ca tu faci in medie peste 400 de km pe zi. cam greu de inchipuit.

 

 

sau 600 si a doua zi 200 :)

 

Care tot o medie de 400km/zi inseamna... ;) (A+B)/2

 

ON: De anul trecut din iulie pana acuma am ~22.000 km. Deci ma incadrez la o medie de 20.000km/an

 

P.S. Chiar daca anul trecut as fi facut 22.000 si anul asta 18.000, tot la o medie de 20.000 m-as afla.. :P

Si nu ma refer la an calendaristic.

Edited by Rares_CJ
Link to comment
Share on other sites

Rares..tu si umorul tau negru ,ma dau gata :)

 

Care tot o medie de 400km/zi inseamna... :) (A+:D/2

 

 

no , serios ?!

 

ce chestie domne'... chiar ca nu mi-am dat seama ca am putut sa nimeresc fix pe medie aritmetica care sa dea tot 400... :lol:

 

ia sa mai imi incerc norocu :

 

1. poate face 700 intr-o zi si a2-a zi face 100

sau

2. poate face 800 intr-o zi si a2-a zi face 0(deci se odihneste...)

sau

3. poate face 1200 intr-o zi si a-2a zi + a-3a zi face nani... :) ...

 

p.s. sunt invadat de Rares + Rares CJ :lol:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

ai uitat sa zici ca intr-o zi poate merge 810 si a doua zi merge 10 cu spatele :)

 

Daca ai sti care este ritmul de lucru pe un Sprinter ti-ai schimba impresia . Se poate , sa fac in 48 de ore 3800 km( timpul este stipulat in contract , ajungi mai tirziu de 48 ore platesti penalizari este o cursa nebuneasca eu o fac singur , altii o fac in 2 ) (Bulgaria-Spania ) dupa care sa stau 2-3 zile pe loc , asteptind retur spre acasa sau sa fac in 7-8 zile 6-7000km. Romania - Anglia si retur si sa stau 4 zile acasa . Din cei aproximativ 150.000 km. mai mult de 90% sant facuti in afara unde este total diferita de noi circulatia . Sper ca te-am lamurit cat de cat cum vine socoteala la km. O zi buna .

Edited by CRYSTACHE
Link to comment
Share on other sites

ok, n-am zis ca nu se poate face, dar ritmul asta nu cred ca e sanatos. sa faci 3800 km in 48 de ore...singur...

 

Ai perfecta dreptate in privinta ritmului , toti trag asa pt. ca pe Sprintere nu exista tahografe cum sant pe camioane efectiv se merge la rupere , te indopi cu cafea,ness,cola,energizante si pastile ca sa poti rezista dar e din ce in ce mai greu , iar cand mergi singur este si mai groaznic nu ai cu cine vorbi mergi ca un robot. Cand te intorci acasa vreo 2 zile nu mai stii de tine esti prea ametit sa mai intelegi ceva cand ceilalti vorbesc cu tine . Exista si o parte frumoasa a acestei meserii , am reusit sa vad toata Europa si asta compenseaza efortul facut la volan .

Edited by CRYSTACHE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.