BMWClub: Europlus - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Europlus

#1 User is offline   Contempo Cars Brasov 

• Începător
  • Group: BMW Dealers
  • Interests:BMW WW

Posted 19 August 2010 - 20:03

Ati auzit de Garantie - Europlus? :)
Daca da, stiti cu ce se mananca chiar daca pana acum in Romania era mai greu sa faci reparatiile si sa plateasca cei de la Europlus .
Va anunt ca acum puteti sa incheiati Garantii Europlus si in Romania, si chiar foarte avantajos, iar decontarea reparatiilor sa se faca direct de catre dealerul BMW.
In toata reteaua de service Automobile Bavaria Group (Brasov, Bucuresti, Constanta, Cluj, Tirgu-Mures, Timisoara, Craiova, Sibiu) cereti detalii despre acest tip de Garantie si veti primi aceleasi oferte de servicii ca in Germania, dar la un pret mult mai avantajos.
Am atasat si un Flyer cu cateva detalii.
:twoup:

Attached File(s)

0

#2 User is offline   Bogdy66 

• Senior
  • Group: Members

Posted 16 October 2010 - 03:07

Imi cer scuze , chiar nu vreau sa va stric topicul , chestia asta cu post/extra/after garantie se face afara de foarte , foarte multi ani dar in acelasi timp este un mare fas (suzati-mi limbajul) pe scurt firmele de genul sunt ca firmele de asigurari gen : Carpatica sau Euroins ...
Pe scurt : platesti in fiecare luna x bani , se strica masina dupa x luni si e foarte posibil sa platesti degeaba pt ca respectivii o sa se spele pe maini pt ca in contractul y este clauza x ce nu le permite sa faca anumite plati pt diferite piese ...
0

#3 User is offline   Contempo Cars Brasov 

• Începător
  • Group: BMW Dealers
  • Interests:BMW WW

Posted 17 October 2010 - 08:18

View PostBogdy66, on 16/Oct/2010, 04:07, said:

Imi cer scuze , chiar nu vreau sa va stric topicul , chestia asta cu post/extra/after garantie se face afara de foarte , foarte multi ani dar in acelasi timp este un mare fas (suzati-mi limbajul) pe scurt firmele de genul sunt ca firmele de asigurari gen : Carpatica sau Euroins ...
Pe scurt : platesti in fiecare luna x bani , se strica masina dupa x luni si e foarte posibil sa platesti degeaba pt ca respectivii o sa se spele pe maini pt ca in contractul y este clauza x ce nu le permite sa faca anumite plati pt diferite piese ...

Buna dimineata
sunt intradevar firme care fac asemenea lucruri am vazut si noi si am avut multi clienti care s-au pacalit.
Insa noi avem acest contract cu o societate foarte cunoscuta in europa si contractul nu le permite sa faca acest lucru.Clientii care au incheiat aceste asigurari chiar au beneficiat de reparatii.
Contracte incheiate cu ALLIANZ si cu CAR GRANTIE
http://www.cargarantie.com/start.cfm?CFID=...FTOKEN=81215297
0

#4 User is offline   Alex_wly 

• RWD Driver

Posted 25 October 2011 - 18:37

cne se mai ocupa de relatia cu membrii forumului?tot Alex?
0

#5 User is offline   LYM 

• Fan

Posted 25 October 2011 - 19:06

As avea o intrebare. Cand am cumparat masina din Germania, de la dealer BMW, mi-a fost data o extragarantie (1an) EuroPLUS pt faptul ca masina a fost Premium Selection.
Care este procesul de urmat in cazul in care voi fi nevoit sa apelez la ea si cat ar dura, aproximativ, cu totul?
De asemenea, sunt acoperite doar anumite componente sau intreaga masina?

Attached File(s)

This post has been edited by LYM: 25 October 2011 - 19:08

0

#6 User is offline   prodigy 

• Nou venit
  • Pip

Posted 26 October 2011 - 21:18

In Romania trebuie sa platesti tu inainte ca dealer-ul sa primeasca bani de la BMW. :rolleyes:
Poate sa dureze si aprox. 1-2 luni sau chair mai mult pana iti recuperezi bani.
Asa ca te sfatuiesc sa te duci pentru eventuale reparati in Austria, Germania, ... unde dealer-ul asteapta bani de la BMW si nu trebuie sa dai tu bani la dealer inainte. :thumbsup:
0

#7 User is offline   LYM 

• Fan

Posted 26 October 2011 - 22:23

Am intrebat si la MHS si ei au spus ca nu trebuie sa achit eu in avans, dar ca se asteapta, intr-adevar, multicel. As fi vrut totusi o confirmare, sa stiu la ce sa ma astept.
0

#8 User is offline   prodigy 

• Nou venit
  • Pip

Posted 26 October 2011 - 22:36

View PostLYM, on 26 October 2011 - 22:23, said:

Am intrebat si la MHS si ei au spus ca nu trebuie sa achit eu in avans, dar ca se asteapta, intr-adevar, multicel. As fi vrut totusi o confirmare, sa stiu la ce sa ma astept.

Atunci suna la BMW Romania ca sa te convingi.
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro