Jump to content

bmw x6 4.0d 306cp


ionut_marius

Recommended Posts

buc -constanta mers 100km/h prin localitati , 160km/h viteza medie pe autostrada [de 2-3 ori i am dat 250] consum 11.4%

In bucuresti nu cred ca sare de 14l si eu merg destul de sportiv :twoup:

17% consum mers 200-250 pt autostrada

 

da mi un pm cu nr tau poate ne intalnim sa facem o comparatie 35d vs 40d :)

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

masina are 4600km,motorul s-a mai lasat,sunt diferente f mari intre cum tragea la 0 km la 1000km, la 2000km si acum la peste 4000km

 

pot spune ca la capitolul reprize si la felul cum urca in ture sta mai bine decat un 4.2tdi de 327cp q7,de pe loc inca nu am facut plecari,nu exista plafonare ca la tdi,trage pana la 5000rpm,in schimb V8-ul rage mai frumos,este f stabila,mai stabila decat majoritatea masinilor de pe strada,nu vreau sa ma gandesc ce inseamna un x6 cu suspensie sport si jante 21...daca am fi avut si noi drumuri bune :twoup:

 

buc-viena 9,4%,viena buc-9,6%

 

test facut pe autostrada pe 30km,mers 100-110km/h consum 7,3%,asta a fost minima,maxima mers constant intre 200 si 220km/h 14,4%,mers constant 170-180km/h si cateva reprize peste 11,6%

 

vit medie pe autostrada 168km/h- 11,4%

 

pt cine scria mai sus nu stiu cat de greu se incalzeste iarna,insa un diesel modern se incalzeste usor aprox 4km

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
superba !

ar merge niste jante negre pe ea :twoup:

 

i-as fi pus pe 21...pacat ca nu avem drumuri

 

post-8200-1282511111_thumb.jpg post-8200-1282511244_thumb.jpg

post-8200-1282511317_thumb.jpg

 

post-8200-1282511752.jpgpost-8200-1282511486_thumb.jpg

 

 

post-8200-1282511959_thumb.jpg post-8200-1282512086_thumb.jpg

 

in ultima poza sta langa fratiorul mai mic,un e46 2.0d

 

 

gresit! sta langa fratiorul mai mare. nu conteaza marimea ci anii. masina este superba, e tot ceea ce iti poti dori. sa ai parte de ea.

 

da,langa fratiorul mai mare,primul meu bmw

 

 

 

Foarte frumoasa masina si motorizarea. Cati mai multi km fara probleme !

 

ms

 

foarte misto masina.

 

si mai tari sunt felul in care spui ca ai ales masina asta si comparatiile cu celelalte marci! iti urez bafta cu marca bmw in continuare!

 

ms,ms

 

da,m-au criticat unii,mi-au zis ca trebuia sa ma duc si la lexus sa-mi iau hibrid,la porsche,range,mert,infinity etc ba ca puteam sa-mi iau o masina mai capabila in off-road cu 3dif bocabile,etc ba ca are 4 locuri si ca mai bine luam x5 daca tot voiam bmw ; insa nici un suv nu arata ca x6,nici un suv nu inbina mai bine sportivitatea cu luxul.

 

as fi testat cayenne doar daca ar fi avut o forma mai coupeizata si doar daca ar fi avut un diesel mai capabil

Link to comment
Share on other sites

ms,ms

 

ieri am gasit si prima infundtura,in josul usii fata si putina urma de vopsea rosie,noroc ca e mica...cand ne vom civiliza si noi ???

 

daca la inceput cutia retrograda pe la 1100-1150rpm,acum retrogradeaza doar daca coboara sub 1000rpm,sa inteleg ca s-a mai lasat motorul

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

mai stilul meu de condus difera destul de mult intre regim urban -bucuresti si ex.urban;daca in oras,in aglomeratie merg calm,evident in D am observat ca masina retrogradeaza abia la 1000rpm,insa in regim ex.urban merg destul de tare,in depasiri chiar si D ajunge sa schimbe la peste 4500rpm,iar pe serpentie merg in S,mai ales cand este de depasit,uneori am impresia ca acul trece de 5000rpm (dar poate ca e o iluzie),in S am vazut ca nu coboara sub 17-1800rpm

 

oricum f multumit de masina,iar dieselul acesta se tureaza de parca ar fi benzina

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, superba! Sa te conduca cu placere pe drumurile patriei, app diferenta mare de la e46, la x6 :twoup:

 

Nu cred ca ultima sa masina a fost un E46, si chiar daca a fost, bravo lui, a mai muncit pana si-a luat X6 :)

Oricum, bravo lui pentru alegerea facuta :twoup: Am un prieten care avea E220 din 2006 sau 2007, l-a vandut de curand (acum cateva luni), masina avea vreo 20 000 km reali, ca omu` mergea mai mult cu o Lancia de nu stiu care, in 2 usi, o ciudatenie de masina :twoup:

I-am zis sa-si ia X6, dar a ales ML-ul, ML 300, 2010 masina, dar pacat ca nu si-a luat cu trapa, navi, etc.

Si mai bine ca n-a ales dricul ala de Q7 :twoup:

 

Si de asta zic, omu` poate ca avea E46-ele pentru sotie pe acolo, sau cine stie pentru cine :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si de asta zic, omu` poate ca avea E46-ele pentru sotie pe acolo, sau cine stie pentru cine :twoup:

 

Asa e normal, nu? Sotul sa conduca X6 si sotia E46 :twoup:

 

N-am zis nici ca e normal, nici ca nu e. Oricum, un E46 e ok si pentru o doamna. Jignitor ar fi sau aiurea daca i-ar da o masina mica, nesigura...sau mai putin sigura:) . Eu daca m-ar supara si-as avea bani, i-as lua M3, sa sara cu el :twoup:) :)

Link to comment
Share on other sites

Si de asta zic, omu` poate ca avea E46-ele pentru sotie pe acolo, sau cine stie pentru cine :twoup:

 

Asa e normal, nu? Sotul sa conduca X6 si sotia E46 :twoup:

 

N-am zis nici ca e normal, nici ca nu e. Oricum, un E46 e ok si pentru o doamna. Jignitor ar fi sau aiurea daca i-ar da o masina mica, nesigura...sau mai putin sigura:) . Eu daca m-ar supara si-as avea bani, i-as lua M3, sa sara cu el :twoup:) :)

 

Pai si tu ce ai conduce? X6-le?

 

Auzi, da' de E92/93 n-ai bani? :twoup:

Edited by monique
Link to comment
Share on other sites

Si de asta zic, omu` poate ca avea E46-ele pentru sotie pe acolo, sau cine stie pentru cine :twoup:

 

Asa e normal, nu? Sotul sa conduca X6 si sotia E46 :twoup:

 

N-am zis nici ca e normal, nici ca nu e. Oricum, un E46 e ok si pentru o doamna. Jignitor ar fi sau aiurea daca i-ar da o masina mica, nesigura...sau mai putin sigura:) . Eu daca m-ar supara si-as avea bani, i-as lua M3, sa sara cu el :twoup:) :)

 

Pai si tu ce ai conduce? X6-le?

 

Auzi, da' de E92/93 n-ai bani? :)

 

Nu stiu, depinde ce masina/masini as mai avea, ce alte posibilitati de a mai cumpara ceva sau altceva, etc :twoup:

Depinde unde as merge eu, unde ar merge ea. Adica, in aceasta situatie, de-as avea un X6 si un E46, pentru oras, X6-ele clar l-as conduce eu (sau depinde, daca-l cumpara ea, e altceva :twoup: ) si ei i-as da E46-ele. Daca insa pleaca la drum in afara localitatii, i-as imprumuta X6-ele :twoup:

 

Nu am bani de E92/E93, nu-mi permit asa ceva momentan. Si niciodata nu mi-as doar doar un E92 sau un E93. Mi-as lua o asa masina doar daca as mai avea inca o masina normala, in 4 usi, macar un E90.

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.