Jump to content

bmw x6 4.0d 306cp


ionut_marius

Recommended Posts

Probabil. Deși nu se știe niciodatĂŁ când ai nevoie de garanție.

 

ÎnsĂŁ eu am pus frâne ĂŽn România, ATE, la jumĂŁtate de preț fațĂŁ de reprezentanța din Germania și dupĂŁ 10k km erau praf. Alea de la nemți cum dracu de nu s-au stricat, doar tot eu sunt la volan.

 

Montajul. Credeam ca schimbatul placutelor e o treba de 2 bani, normal e operatie de scara blocului, asa aveam eu impresia, ,, pana am vazut si eu ce si cum se schimba, cat dureaza si ce faceau aia de fapt...

 

M-am lamurit cum e treaba pe aici, deocamdata inca nu am vazut service in RO sa foloseasca apa si sapun la bucsi, numai vasilina, si pentru mine asta e testul cu acid.. ..

Daca monteaza placute cum fac si cu montajul bratelor si altor piese, nu e de mirare ca tin jumate din timp toate..

 

 

 

 

 

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ms,la autosoft ma voi duce si eu.Ieri am reusit sa scot cel mai mic consum urban in buc,8.9% (mall baneasa,sos. alexandriei)

sunt multe povesti cu autosoft , depinde ce angajat nimeresti , oricum ii schimba ca pe ciorapi ,dar avand in vedere ca te duci cu X6 se vor astepta la ceva spaga serioasa asa ca e posibil sa lucreze atent. In principiu mai mult de o janta , doua julite de aparat nu prea ai ce sa patesti

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am facut ieri o tura cu x1 2.0d 177cp,automat,cam 200km (serpentine 75%),mi-a placut,este micuta,are suficienta putere si f economica,la un mers lejer,adica (+20-40km/h peste vit.legala) a luat 6.6%,probabil la mers economic_drum drept se ajunge la 6% poate chiar sub.Nu este la fel de rigida ca x6-le meu (avea jante pe 17) insa nici la fel de stabila :flowers: si nu in ultim rand este mai galagioasa,nu este la fel de bine antifonata,iar L4 suna a diesel pe langa L6 :rolleyes:,la masina asta eu vad un singur minus,spatiul si finisajele.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De ce nu iei pt iarna ceva pe 17 ?

 

 

Pe mine mĂŁ ĂŽntrebi? SĂŁ știi cĂŁ am ĂŽncercat un set. BMW nu recomandĂŁ 17 la mașina mea, deși intrĂŁ fĂŁrĂŁ probleme. Am ĂŽnțeles și motivul dupĂŁ un drive-test. Mașina nu este la fel de stabilĂŁ pe porțiunile de frânare și pe viraje. Cel puțin pe frânare distanța se mĂŁrește mult și mașina se comportĂŁ imprevizibil. Diferența este foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.