Jump to content

Parere - Mini cooper EnglishGreen


Bogdanel

Recommended Posts

OK, consumul NU ne intereseaza, altceva ne mai poti spune despre masina? ...fuge? :twoup:

 

Chiar asa ai spus ca trage bine masinuta,cu ce ai facut comparatie?

 

Masina are 160nm si cam 10,5/11 100.

 

 

 

 

OK, consumul NU ne intereseaza, altceva ne mai poti spune despre masina? ...fuge? :)

 

Chiar asa ai spus ca trage bine masinuta,cu ce ai facut comparatie?

 

Masina are 160nm si cam 10,5/11 100.

 

 

Intamplator am vrut sa cumpar masina asta pentru revanzare.cam prost intretinuta.

Link to comment
Share on other sites

OK, consumul NU ne intereseaza, altceva ne mai poti spune despre masina? ...fuge? :)

 

Chiar asa ai spus ca trage bine masinuta,cu ce ai facut comparatie?

 

Masina are 160nm si cam 10,5/11 100.

 

 

Intamplator am vrut sa cumpar masina asta pentru revanzare.cam prost intretinuta.

 

 

este super ok pe partea de motor ... pentru gabaritul ei este ok, cum spuneam intr-un topic anterior, am iesit afara din oras cu un Sub Forestar 2.0 160hp, eu pe DS el manual, nu a reusit sa vina dupa mine ... de aceea eram putin contrariat la cuplu - Mini 160nm , Subaru 340 Nm ... cat despre consum, abia astept sa o iau si sa ii fac plinul, poza start bc consum, poza start finish consum, pentru colegiimei de aici :)

pe partea de ingrijire mare dreptate ... dar se rezolva la AKS, din fericire fac parte din Grupul Romstal (Mercedes, Romstal, Valplast, Valrom, Dezim, Belform samd) si se rezolva in service la AKS

partea exterioara o rezolva ei, ramane ca eu sa refac tapiteria fata (de schimbat fermoarele), si pneurile care sunt varza (de iarna si taiate pe balon)

 

daca ai vrut sa o iei pt revanzare de ce nu ai facut-o ? o masina ca aceasta afara e undeva pe la 16-17500, e una identica pe mobile.ro

 

cu ce ai facut comparatie?

 

Masina are 160nm si cam 10,5/11 100.

 

cu 330 cd , care consuma cat Mini in cazul lui

 

 

???

nu inteleg ceea ce vrei sa spui !

 

Este greu de inteles si crezut se pare cu consumul !!!

 

imi voi face timp sa caut lista de km facuti cu bmw-ul si alimentarile - extragi si calculezi tu de acolo consumul ! :twoup:

 

 

mi-am facut timp sa caut foita cu km si alimentarile

post-3728-1283408439_thumb.jpg

Edited by Bogdanel
Link to comment
Share on other sites

mi-am facut timp sa caut foita cu km si alimentarile

 

tu ai o adevarata pasiune pt consum :). Eu o singura luna am tinut bonurile benzina , am vazut cat consuma , asta e, drum bun . Undeva la 150-200 E am cheltuieli cu combustibil . Minimul facut de mine 15 , max ..nu are rost sa discutam , doar pt placerea discutiei (pt ca esti amuzant :twoup: ) nu o rup intre semafoare , nu am 18 ani , folosesc masina normal si civilizat .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

a cateva poze de acum o lunasi ceva cu FF, pe pilot automat - :twoup:

pe curand.

aham.. sa-mi aduci aminte sa pun si eu poze cu mini cand resetez consumul , masina mergand din inertie sa vezi ca eu pot fotografia valori mai mici ca ale tale :) chiar si la BMW pot face asta :)

 

bun.. putem sa nu mai vorbim de consum??? ce altceva ne mai poti spune? te-am mai intrebat, fuge masina?

Link to comment
Share on other sites

mi-am facut timp sa caut foita cu km si alimentarile

 

tu ai o adevarata pasiune pt consum :(. Eu o singura luna am tinut bonurile benzina , am vazut cat consuma , asta e, drum bun . Undeva la 150-200 E am cheltuieli cu combustibil . Minimul facut de mine 15 , max ..nu are rost sa discutam , doar pt placerea discutiei (pt ca esti amuzant :twoup: ) nu o rup intre semafoare , nu am 18 ani , folosesc masina normal si civilizat .

 

 

:) nu am o adevarata pasiune pentru consum, :), doar ca pastrez tot ce se poate, de la facturi, bonuri, foaie parcurs, samd ... credibilitatea iti va creste cand vei ajunge sa vinzi acaretul.

mersi de apreciere, doar ca incerc sa te fac sa intelegi unele aspecte reale, de aceea am incercat sa merg pe mai multe fronturi cu tine ... nu au fost de ajuns vorbele, a trebuit sa caut in arhiva istoricul .. poate e mai credibil asa.

succes si viata frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

16/17500euro doamne fereste cat aberezi.

 

uite ma colegu ce am vandut acum 5 zile cu 15200 euro

 

25000km,cooper s si dotari garla peste a ta.

 

(daca ai vrut sa o iei pt revanzare de ce nu ai facut-o ? o masina ca aceasta afara e undeva pe la 16-17500, e una identica pe mobile.ro)

cati ani ai ? hai sa nu ajungem la injurii.

 

deci: fix 16.980 euro vrea pe ea.

http://cautare.mobile.ro/vehicule/details.html?id=134751762

 

ce are in plus de subsemnata , doar clima si xenon

ce are subsemnata si nu are parata: scaune piele, insertii lemn, ...

nu vreau sa dezvoltam subiectul, e un link de pe un site auto cu ceea ce spuneam si ceea ce am vazut. punct

toata lumea este constienta ca preturile din RO sunt mai mici ca afara cu 20% ... deci ... succes.

 

a cateva poze de acum o lunasi ceva cu FF, pe pilot automat - :twoup:

pe curand.

aham.. sa-mi aduci aminte sa pun si eu poze cu mini cand resetez consumul , masina mergand din inertie sa vezi ca eu pot fotografia valori mai mici ca ale tale :( chiar si la BMW pot face asta :)

 

bun.. putem sa nu mai vorbim de consum??? ce altceva ne mai poti spune? te-am mai intrebat, fuge masina?

 

 

batem campii :)

 

merge bine, fuge daca asta vrei sa auzi, nu am mers cu ea cu mai mult de 140....am iesit catre Giurgiu, de la Buc la G , cred ca am prins 4 mcv-uri, dintre care cred ca doua m-au luat cu 70 in localitate.

in mare este ok .. nu am ce sa ii reprosez pe partea de stabilitate - motor.

 

Am un prieten foarte bun ce are un Cooper 1.6 cutie manuala de 3 ani de zile. Nu o rupe intre semafoare, nu e pustan, stie sa conduca o masina. In functie de anotimp, consumul e intre 12 si 15, niciodata sub.

 

ok ! :(

Link to comment
Share on other sites

La fiecare post al tau vad ca te legi de varsta.Te macina ca ai ajuns batran?Acum inteleg de ce faci liste cu tot.

 

Nu te mai imbata cu apa rece,la cum arata masina nu face 10500 euro.O masina care nu a fost intretinuta estetic nu a ratat o groapa in acest oras.

 

Multa sanatate batrane.

 

clima si xenonu la o masina valoreaza cat 10 copaci de ai tai de pe volan.

Link to comment
Share on other sites

La fiecare post al tau vad ca te legi de varsta.Te macina ca ai ajuns batran?Acum inteleg de ce faci liste cu tot.

 

Nu te mai imbata cu apa rece,la cum arata masina nu face 10500 euro.O masina care nu a fost intretinuta estetic nu a ratat o groapa in acest oras.

 

Multa sanatate batrane.

 

clima si xenonu la o masina valoreaza cat 10 copaci de ai tai de pe volan.

 

 

ma bucur ca ti-am inchis discutia sau observatia :)"16/17500euro doamne fereste cat aberezi. uite ma colegu ce am vandut acum 5 zile cu 15200 euro . 25000km,cooper s si dotari garla peste a ta.) :)

probabil daca ai fi tu posesorul acestei masini , te credeam pe cuvant, dar ... : ("la cum arata masina nu face 10500 euro. O masina care nu a fost intretinuta estetic nu a ratat o groapa in acest oras.")

 

"La fiecare post al tau vad ca te legi de varsta.Te macina ca ai ajuns batran?Acum inteleg de ce faci liste cu tot." - :twoup: ma leg de varsta, deorece doar un om nematurizat poate purta o astfel de discutie, sau aduce astfel de argumente contra, hai fim fundamentali. Cat despre liste am explicat mai sus, sau, imi place sa fie totul in regula si sub control...sunt mai altfel decat tine, da-mi aceasta sansa sa fiu altfel, mai buna sau mai rau, mai destept sau mai prost decat altii.

 

te-am pupat, esti ok !

Link to comment
Share on other sites

SUNT UN NEINTELES ! :twoup: dont kill me

 

Exagerezi , te inteleg perfect . O calci cu grija , mare atentie la ture , nu cumva sa ..daca poti e f bine , esti ecologist, econom , tragi cu casa . Spui de viteze de 140 de parca ar fi supersonice :) . Cand cumperi o masina testezi top speed macar pt test , eu asa am facut .Pe mine ma amuza discutia , mi-am luat pastilele de dimineata asa ca sunt relaxat :)

 

 

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

SUNT UN NEINTELES ! :twoup: dont kill me

 

Exagerezi , te inteleg perfect . O calci cu grija , mare atentie la ture , nu cumva sa ..daca poti e f bine , esti ecologist, econom , tragi cu casa . Spui de viteze de 140 de parca ar fi supersonice :( . Cand cumperi o masina testezi top speed macar pt test , eu asa am facut .Pe mine ma amuza discutia , mi-am luat pastilele de dimineata asa ca sunt relaxat :(

 

 

 

:) ce imi trebuie mai mult la mini, decat "siguranta" la 140 sa zicem (am precizat de mcv-urile de pe Giurgiu) ? daca vroiam speed speed , probabil imi luam un subaru sau ma intorceam la 330 ...

 

"Spui de viteze de 140 de parca ar fi supersonice :D", spun cu cat am putut sa merg ... nu am curajul sa dau in ea cum dadeam in 330, 235 (a fost maxim) pe A2 ... nu e masina de fugareala ... sa fim realisti ... daca eram la sectiunea M , da, probabil imi era rusine sa spun ca am mers in test-drive cu 140, cand in aia asi da cat mar duce capul.

 

nu ma enerva si tu , asa ma enerveaza oamenii astea prin santier pe aici :)

 

papa

Link to comment
Share on other sites

Io s iti raspund eu,masina e lesinata.

ei.. asta eu stiu, doar am si eu una in ograda :)

 

vroiam sa aud parerea lui :twoup:

 

PS: la un moment dat si tu bateai campii cu un consum la un S de max 10 in bucuresti :)

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.