BMWClub: Clienti nemultumiti - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Clienti nemultumiti

#21 User is offline   eugen1974 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 17 July 2016 - 23:19

Am fost la contempo si am cumparat ulei original pentru cutia de viteze si grup ...pentru 2 masini bmw fireste,acasa am observat ca dintr-un bidon de ulei lipsea 300ml,iar altul era desigilat ...jenant pentu firma bmw brasov la un pret de 150-160 lei litrul .Stiu o sa spuneti ca trebuia sa verific coletul,cutia ,dar nu am crezut ca o sa fiu inselat ca in anii 90 de la bisnitarii de la blanarie.Sa va uitati cu atentie cand cumparati ceva de la ei sa nu o patiti ca mine !Nu m-am intors cu coletul inapoi pentru ca oricum nu m-ar fi crezut nimeni!
1

#22 User is offline   dekad 

• Începător

Posted 18 July 2016 - 00:26

vezi factura, e posibil sa-ti fi vandut cantitatea care iti intra tie in cutie(grup) ...exemplu: si eu am vrut sa cumpar ulei pt cv si aveau doar la bidoane de 20L ,si au spus sa ma duc cu un recipient si imi vand exact cat am nevoie (9,5L) iar pentru grup 1,2L .. asa ca m-am lipsit si cand am ajuns in germania am facut schimbul la reprezentanta si am terminat bâlciu!
0

#23 User is offline   eugen1974 

• Nou venit
  • Pip

Posted 18 July 2016 - 21:59

Nu e cazul ,pe factura sunt 6 litrii,2 grup spate ,4 cutie mtf lt2 pt. 2 masini ,pret 925 lei...
0

#24 User is offline   godoroja 

• Începător

Posted 16 February 2017 - 00:52

*
POPULAR

WK68113 - poti verifica, masina a fost BMW Rulate - Mini Countryman S All4 2011. Sa vezi ce show incep eu sa fac incet asa sa arat lumii cum voi toti va bateti joc de oameni si le vindeti masini cu daune la suprapret. Samsarii din targ sunt mici copii pe langa voi. Curand, foarte curand voi expune public tot cazul. Suntem la faza de notificari, de 1 luna de zile ba Contempo o da pe Automobile Bavaria, Automobile Bavaria nu spune nimic, BMW Group Romania spun ca ei nu vad masina ca fiind inregistrata cu daune si chitul de pe usile mele, praguri si o bucata de stalp exista. Sa vedem ce o spune si BMW AG, daca e multumit cum romanașii isi bat joc de renumele lor. Cum e sa cumperi o masina aparent extrem de buna, care a fost masina "sotiei patronului de la Contempo" i ulterior sa aflu ca a fost masina de Drive Test si la Automobile Bavaria Bucuresti si la Contempo Brasov si data de gard!...Vedem si daca mai avem airbag-uri ca na, cine stie ce ati vandut voi sub umbrela unei firme mari! Momentan expertiza mi-a relevat multe aspecte, aspecte ce vor fi aprofundate! Incep incet cum am inceput candva si cu Porsche Romania! Voi reveni!

Frumoasa masina SH, superba nu?....

Si sa ai confirmarea in scris ca nu a fost niciodata implicata in accidente. Adica pe faţã!
Sa vezi cum te faci de rahat cand te duci cu potentialul cumparator venit cu avionul de la Iasi, la un test, unde tu esti sigur ca masina este ok si afli dupa 1,3 ani ca a fost pleznita bine tare de tot pe partea soferului! Situatie de milioane! Omul intreaba, domnule, a avut daune masina ca sa stiu daca vin sau nu de la Iasi! Eu sigur pe mine: Nu domnule, nu a avut, masina este in regula... !
Ne vedem in instanta baieti! Vicii ascunse, NCC, ehe, avem de treaba!
Scriem pe absolut toate forumurile unde avem cont, sa stie lumea cat de seriosi sunteti voi!
Norocul vostru este ca masina a fost luata pentru sotie ca altfel o gaseati proptita in vreun geam de-al vostru! Nesimtitilor!

Attached File(s)

This post has been edited by godoroja: 16 February 2017 - 00:56

16

#25 User is offline   six in line 

• Pasionat

Posted 25 February 2017 - 11:21

Direct la instanta cu ei! Sa-ti dea banii pe masina si sa-si ia caru' inapoi. Jeguri infecte ce sunt!

This post has been edited by six in line: 25 February 2017 - 11:26

0

#26 User is offline   godoroja 

• Începător

Posted 27 February 2017 - 19:21

Va tin la curent cu problema.
1

#27 User is offline   tzucul 

• Cu masina....

Posted 19 April 2017 - 09:34

Noutati?A trecut mai bine de 1 luna.
0

#28 User is offline   idx 

• Membru

Posted 12 December 2018 - 16:24

TOTAL NEPROFESIONISTI. Am fost programat de 3 ori pt un schimb banal de airbag-uri pt un seria 3, prima data cu scuză că nu au avut în stoc(după ce mi au confirmat programarea), a doua oară că nu au avut decât unul din cele două și tot așa. Plus că mi au fost zgâriate rău de tot trim-urile din bord in momentul in care a fost desfacut,cel mai probabil cu suribelnita. Nu este normal că la o reprezentanta să nu se folosească scule din plastic pt lucrurile astea. Nu recomand, este un service de 0 stele cu personal incapabil să facă o treabă pt care e nevoie de minim de efort. Nu vreau să mă gândesc pt lucrările cu adevărat complexe....
4

#29 User is offline   Andrei525 

• Membru

Posted 12 December 2018 - 16:30

View Postgodoroja, on 16 February 2017 - 00:52, said:

WK68113 - poti verifica, masina a fost BMW Rulate - Mini Countryman S All4 2011. Sa vezi ce show incep eu sa fac incet asa sa arat lumii cum voi toti va bateti joc de oameni si le vindeti masini cu daune la suprapret. Samsarii din targ sunt mici copii pe langa voi. Curand, foarte curand voi expune public tot cazul. Suntem la faza de notificari, de 1 luna de zile ba Contempo o da pe Automobile Bavaria, Automobile Bavaria nu spune nimic, BMW Group Romania spun ca ei nu vad masina ca fiind inregistrata cu daune si chitul de pe usile mele, praguri si o bucata de stalp exista. Sa vedem ce o spune si BMW AG, daca e multumit cum romanașii isi bat joc de renumele lor. Cum e sa cumperi o masina aparent extrem de buna, care a fost masina "sotiei patronului de la Contempo" i ulterior sa aflu ca a fost masina de Drive Test si la Automobile Bavaria Bucuresti si la Contempo Brasov si data de gard!...Vedem si daca mai avem airbag-uri ca na, cine stie ce ati vandut voi sub umbrela unei firme mari! Momentan expertiza mi-a relevat multe aspecte, aspecte ce vor fi aprofundate! Incep incet cum am inceput candva si cu Porsche Romania! Voi reveni!

Frumoasa masina SH, superba nu?....

Si sa ai confirmarea in scris ca nu a fost niciodata implicata in accidente. Adica pe fațã!
Sa vezi cum te faci de rahat cand te duci cu potentialul cumparator venit cu avionul de la Iasi, la un test, unde tu esti sigur ca masina este ok si afli dupa 1,3 ani ca a fost pleznita bine tare de tot pe partea soferului! Situatie de milioane! Omul intreaba, domnule, a avut daune masina ca sa stiu daca vin sau nu de la Iasi! Eu sigur pe mine: Nu domnule, nu a avut, masina este in regula... !
Ne vedem in instanta baieti! Vicii ascunse, NCC, ehe, avem de treaba!
Scriem pe absolut toate forumurile unde avem cont, sa stie lumea cat de seriosi sunteti voi!
Norocul vostru este ca masina a fost luata pentru sotie ca altfel o gaseati proptita in vreun geam de-al vostru! Nesimtitilor!

Cum s-a rezolvat pana la urma?
0

#30 User is offline   WIN60 

• Fan

Posted 12 December 2018 - 16:35

Exact asta am vrut si eu sa intreb cand am intrat pe topic:))
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro