Jump to content

My new Joy Toy


BRANDEX

Recommended Posts

Nu te-ai lasat... :)

Sa o stapanesti sanatos nene Brandex. Misto rau masina. La cum te stim pe tine, o faci avion la scurt timp... :)

Mai misto urs decat E36 (pisica). Parerea mea. E senzatie ca e cu decapotare electrica si piele.

In ce consta kit-ul de reparatie pentru decapotarea electrica?

Keep it up!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc la toti pt aprecieri si incurajari.

 

Am montat si jantele si am schimbat toba ca nu o mai suportam, am pus una standard cu un tips dragut cu 2 iesiri, o sa revin cu poze.

 

@DanMTK - asta este kit-ul de reparatie, este o problema de fabricatie, este un ax din ebonita care se rupe in timp.

607f_12.jpg

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Intre timp am montat jantele BBS RS Black pe 17" 7,5J fata cu 8,5J spate cu anvelope 205/40/17 si am schimbat toba cu una standard cu un tips cu 2 iesiri. Sper sa va placa.

Pozele sunt facute cu telefonul, o sa revin marti cu poze noi dupa ce montez suspensia si o las pe burta, revizia si schimb aproape toata puntea fata: bascule, bucsi, bielete, tampoane motor, flanse amortizoare etc.

dsc01879w.jpg

dsc01880r.jpg

dsc01881x.jpg

dsc01882z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, multumesc tuturor.

 

urata dom'le :twoup: , nici nu-i merge decapotarea

 

glumesc, e f misto, va fi probabil printre vedetele intalnirilor. sunt curios de ce vrei sa-i schimbi tapiseria, pare ok intr-o poza asta ce o are acum.

 

Decapotarea am reparat-o ieri dupa o munca de cateva ore.

Tapiseria o sa fie un orange/maro de pe M3 E46, cyan parca se numeste, aceasta este cat de cat stearsa si putin zgariata.

 

Astazi soseste si suspensia, iar maine voi merge cu ea la pus la punct pe partea tehnica.

 

Am gasit si comandat deja si kit-ul M-Technik 2.

 

 

 

Albastrul ala de pe R32 se numeste Deep Blue. E foarte misto culoarea si e aproape identica cu Topaz Blau de la Bmw.

 

Nu-mi place Topaz blau, ori Deep Blue sau Laser Blue (asa am auzit eu ca se numeste) sau Neon Blau de la BMW

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Astazi am inmatriculat-o, schimbat suspensia, flansele amortizoare, brate, bucsi, bielete, racorduri frane, schimbat lichid frana.

Maine trebuie sa reglez suspensia, sa-i fac revizia, geometria si antigelul de schimbat.

 

2 poze asteptand numerele la Pipera. In acest timp i-am schimbat si grilele cu unele negre.

DSC01888.JPG

DSC01890.JPG

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Albastrul ala de pe R32 se numeste Deep Blue. E foarte misto culoarea si e aproape identica cu Topaz Blau de la Bmw.

 

Nu-mi place Topaz blau, ori Deep Blue sau Laser Blue (asa am auzit eu ca se numeste) sau Neon Blau de la BMW

 

Am vorbit cu cineva de la reprezentanta VW din arad si l-am intrebat de aceasta culoare de pe R32. Culoare se numeste Deep Blue Pearlescent si are codul 6x B5R

Link to comment
Share on other sites

Frumos tare ursulica :)

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el :twoup:

Jantele se potrivesc foarte bine cu masina....buna alegere.

 

Merci

 

Am vorbit cu cineva de la reprezentanta VW din arad si l-am intrebat de aceasta culoare de pe R32. Culoare se numeste Deep Blue Pearlescent si are codul 6x B5R

 

OK, merci pentru info.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Vrei sa o cumperi tu? :twoup: Din pacate nu e de vanzare.

 

 

nu bre' , mie in general nu imi place e30-ul , e parca prea mic..dar te intrebai ca na, asta e trendul, se cumpara o masina , se face frumoasa si se vinde, sanchi , ca nu mai avea proprietarul ce sa ii faca :twoup:

 

p.s. are macar autoblocant?! :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.