Jump to content

My new Joy Toy


BRANDEX

Recommended Posts

@Cristian Grigore - Multumesc, dar parerile sunt impartite :)

 

@alidani - Merci, sper sa nu dezamages cu dricul :)

 

@B-490-RZV - Nu se mai vinde ( in tara ). Sunt mici/mari sanse sa plece in Germania, dar sper sa NU :)

 

@WLF - Merci. Cotiera este originala BMW de E30...e mai scumpa ca una de E46...dar stai in fata :)

 

@florin83 - adevarat de scumpa/rara :)

 

@alex230ro - puteai sa comentezi cat vrei :) ... acum ai dovada, aproape tot ce este pe masina este nou si original BMW

 

@sirbennimiles - Merci. Culoarea este Atlantis Blau Individual de pe E92 M3 IND

la comentarii as zice ca ar merita altceva decat 2,8 ala,poate un M20 2,5 :)

sau un 2.0 is :p

Link to comment
Share on other sites

la comentarii as zice ca ar merita altceva decat 2,8 ala,poate un M20 2,5 :)

sau un 2.0 is :p

nu mai bine ti-ai gasi tu alta ocupatie pe forum(sau de preferat pe orice alt forum) si sa lasi topicul omului cu ineptiile tale? te rog frumos nu mai vreau sa citesc aberatiile tale pe topicul asta. Citeste ce se scrie si daca ai chef de comentarii noteaza-le pe un caietel si du-te unde vrei tu,in coltul blocului,la gradinita,la fumoarul liceului,pe national arena,oriunde dar nu aici...

Link to comment
Share on other sites

nu mai bine ti-ai gasi tu alta ocupatie pe forum(sau de preferat pe orice alt forum) si sa lasi topicul omului cu ineptiile tale? te rog frumos nu mai vreau sa citesc aberatiile tale pe topicul asta. Citeste ce se scrie si daca ai chef de comentarii noteaza-le pe un caietel si du-te unde vrei tu,in coltul blocului,la gradinita,la fumoarul liceului,pe national arena,oriunde dar nu aici...

poate ai treaba cu TICO ala si te retin?

Link to comment
Share on other sites

Pazea, s-au umflat muschii pasionatilor.

nu trebuie sa fii pasionat ca sa-ti dai seama ca intotdeauna orice masina merge mai bine,si te poti bucura de ea cu un motor mai mare/puternic. si nu e cazul sa fii ironic daca asta a fost intentia ta. citeste cu atentie topicul si o sa vezi o discutie legata de niste frane....

 

poate ai treaba cu TICO ala si te retin?

dupa posibilitati...ma bate gandul sa-mi pun motor de 50cmc e prea mare asta de 800cmc

Link to comment
Share on other sites

Da, e modificata si paravopsita si super-nu-stiu-ce. Dar omologata e ? Ca altfel.... e cam degeaba tot efortul asta (si n-a fost mic).

Nu o poti vinde, nu o poti omologa, nu ii poti face ITP, nu o vei putea inscrie la Retromobil cand va veni vremea.

Link to comment
Share on other sites

@Barbie

ca sa scurtam treaba,mi-am expus o opinie si atat,am zis ceea ce as face eu,evient nu e masina mea asa ca Brandex poate sa ai puna si aripi daca aia ai place lui,de aici pana la "nu mai bine ti-ai gasi tu alta ocupatie pe forum(sau de preferat pe orice alt forum) si sa lasi topicul omului cu ineptiile tale? te rog frumos nu mai vreau sa citesc aberatiile tale pe topicul asta. Citeste ce se scrie si daca ai chef de comentarii noteaza-le pe un caietel si du-te unde vrei tu,in coltul blocului,la gradinita,la fumoarul liceului,pe national arena,oriunde dar nu aici... "

pe Brandex in inteleg ca e masina lui si poate zice ce vrea .

PS:mai sus a mai explicat .Bogdan care ar fi ideea masina e extrem de frumoasa,daca ar avea si un motor care s-a pus pe E30 ar creste valoarea ei(in ochii mei cel putin)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Adevart, e o porcarie de motor 2.8-ul ala :frantics:

 

nu va mai balacariti pe topicu' omului. A ZIS, 193 cp, 280 NM/3950 rpm...ce altceva mai e de zis?!

 

on:

 

piece of art! :thumbsup:

 

 

alex230, ai idee cat costa un S14B20?! <_<

 

.Bogdan, sunt sigur ca BRANDEX are si motorul original :thumbsup: in caz de ceva...

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

@Barbie

ca sa scurtam treaba,mi-am expus o opinie si atat,am zis ceea ce as face eu,evient nu e masina mea asa ca Brandex poate sa ai puna si aripi daca aia ai place lui,de aici pana la "nu mai bine ti-ai gasi tu alta ocupatie pe forum(sau de preferat pe orice alt forum) si sa lasi topicul omului cu ineptiile tale? te rog frumos nu mai vreau sa citesc aberatiile tale pe topicul asta. Citeste ce se scrie si daca ai chef de comentarii noteaza-le pe un caietel si du-te unde vrei tu,in coltul blocului,la gradinita,la fumoarul liceului,pe national arena,oriunde dar nu aici... "

pe Brandex in inteleg ca e masina lui si poate zice ce vrea .

in viata nu trebuie sa si spui absolut TOT ce gandesti ca poti iesi sifonat...pentru mine ca si pasionat sa zicem sa vina unu si sa zica ca pe un urs era mai ok motorul de 2.0i decat cel de 2.8i este o blasfemie.esti pe un forum BMW...motoarele adevarate BMW incep de la 2.5 sa zicem si cu cat e mai mare cu atat e mai ok.punct.chestia asta nu se discuta

cat despre colegul .bogdan fii sigur ca e rezolvata problema ITP/RAR absolut legal cu pansonarea seriei si modificat CIV. am facut eu lucrul asta la o alta masina,un e46 cu motor schimbat si nu este nicio problema. masina a fost vanduta de anul trecut

Link to comment
Share on other sites

cat despre colegul .bogdan fii sigur ca e rezolvata problema ITP/RAR absolut legal cu pansonarea seriei si modificat CIV. am facut eu lucrul asta la o alta masina,un e46 cu motor schimbat si nu este nicio problema. masina a fost vanduta de anul trecut

 

Fii sigur ca nu e, imi pare rau ca esti atat de slab pregatit. Poti face trecerea cu omologare on-site daca puterea noului motor nu depaseste 40% din cea a vechiului (asta in KW)- probabil asa s-a intamplat in cazul tau.

Ori noi aici vorbim de doua aspecte:

- 1 - puterea a depasit de mult pragul de 40%

- 2 - M50/M52 nu a fost pus vreodata de catre fabricant pe caroserie de E30

 

Oricare reprezinta o conditie suficienta pentru necesitarea unui test dinamic realizat de un singur centru RAR din toata tara.

 

.Bogdan, sunt sigur ca BRANDEX are si motorul original :thumbsup: in caz de ceva...

 

Stiu, vinde piese din el :)

 

Ma rog, ceea ce sustin eu (si cred ca si Alex) e ca masina asta valora mult mai mult (in ochii unora, dar poate si ca pret) daca era originala in toate aspectele.

Nu cu motor de pisica, nu cu vadere, nu cu jante re-gaurite samd....

 

Asta nu inseamna ca nu apreciez efortul lui Brandex de a face ceva pe placul lui.

Edited by .Bogdan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu l-am citit be Brandex mai de mult e genul care combina oem cu tuning si sa sti ca de celel mai multe ori ia reusit combinatia asta si a avut masini foarte frumoase E46-le, Mini-ul ,ursuletul si din cate am vorbit eu cu el prin vara avea planuri destul de frumoase si cu E39-le

 

vezi tu uni dintre noi mergem mult pe oem iar alti pe tuning fiecare cu ideeile si gusturile lui oricum toata stima pt el si pentru munca si bani investiti in fiare

 

masina in realitate e criminala iar de performantele motorului nu mai zic,am avut ocazia sa o conduc si e senzationala

Link to comment
Share on other sites

De ce e mai bun un M20 decat un M52? Detaliaza!

 

Am facut masina cu mi-a placut mie si cum am vrut eu, asa ca ma doare la 2 metri in spate pe parerile voastre. Problema cu motorul, cu ITP cu bla bla bla sunt rezolvate si ma priveste numai pe mine.

 

N-as da masina asta pe o masina neterminata ( alex230ro ) chiar daca i-ai pus admisie performance ( nu stiu pt ce ) si nici pe a ta Bobo, chiar daca ai avut grija de ea ca ochii din cap. Este un banal E46.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

alooo te-a luat valul?

doar ca si originalitate M20 am vrut sa zic ce a zis Bogdan legat de faptul ca poate ar avea o valoare de revanzare mai mare merita sau poftim daca ai chef poti sa pui turbo pe el.

Cat despre nu dau masina si ce mai zici tu pe acolo nu am ce sa zic,pareai cu capul pe umeri :).

PS:nu am luat cazanu pt sou sau mai stiu eu ce,am luat-o pt interior si motor si cum se conduce.

Admisia aia Performance am luat-o la un pret bun de aia am pus-o si in afara de sunet nu stiu daca mai a dat ceva :)

 

PPS:sa nu te puna dracu sa zici de compact ca e un E46 banal :lol2:

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.