Jump to content

My new Joy Toy


BRANDEX

Recommended Posts

Eu nu vad o critica constructiva, eu vad ca sunt nite acuze, cum poti sa spui ca un M20 este mai bun decat M52?

Masina am facut-o pentru mine nu pentru altcineva, nu pentru vanzare.

Ce are daca am vopsit-o alta culoare? Ce trebuia sa fac? Sa o las cum era fara sa o vopsesc?

 

Ce are daca am inclocuit scaunele sport de urs cu niste vadere? sunt tot originale, in cele de urs nu aveam loc ca sunt mai micut asa de fel.

Pur si simplu am facut-o pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

Ăn primul rând vreau sĂŁ spun cĂŁ apreciez tot ceea ce a fĂŁcut omul cu aceastĂŁ mașinĂŁ. FelicitĂŁri!

 

Ăn legĂŁturĂŁ cu discuțiile despre motorul potrivit pentru aceastĂŁ mașinĂŁ (m20 sau m50), vreau sĂŁ spun urmĂŁtoarele: opinia mea personalĂŁ este cĂŁ un e30 care se vrea a fi ĂŽntr-o stare tehnicĂŁ/opticĂŁ foarte bunĂŁ și cât mai aproape de starea originalĂŁ, ar trebui sĂŁ fie "dotat" cu un motor m20 (deși m50-ul prezintĂŁ un avans tehnologic clar). Spun acest lucru deoarece mie ĂŽmi place foarte mult acest tip de motor - atât modul brutal/ĂŽnvechit ĂŽn care trage, cât și sunetul ĂŽn relanti sau ĂŽn turații ridicate, care este total diferit de sunetul produs de un m50. Tocmati din aceste motive, eu nu am schimbat m20-ul de pe mașina mea, deși, ca și cost, nu ar fi fost deloc o problemĂŁ sĂŁ fac acest lucru !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

N-am mai scris de mult pe aici. Multi dintre voi stiu ca masina s-a dezmembrat.

 

Se va incepe o noua resuscitare.

 

Se va incepe cu un nou motor + cutie automata steptronic ( sper sa reusesc sa o fac functionala ).

 

Atasez cateva poze cu masina in starea actuala + masina donatoare.

 

Dupa sarbatori incepe distractia :)

IMAGE_730.jpg

IMAGE_732.jpg

IMAGE_731.jpg

IMAGE_728.jpg

IMAGE_729.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asta trebuie sĂŁ o vĂŁd, dacĂŁ se concretizeazĂŁ si faci transferul o sĂŁ trec pe la tine sĂŁ vĂŁd cum se prezintĂŁ :D + ca trebuie sĂŁ vĂŁd pe unde aveți atelierul ĂŽn bucurești pentru posibile modificĂŁri/reparații.

 

Spor la treabĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

Le pui pe alea de fibra pana la urma?

 

De ce intrebi? Te bat ceva ganduri necurate? Il vinzi pe al tau/meu ? :))

 

Bai BRANDEX nu te mai complica atat, arunca acolo in locul ala gol un motor de i8 si gata, esti pregatit pentru viitor :p

 

Daca imi gasesti prin Germnaia unul la dezmembrat ( am vazut ca s-a trosnit unul pe autostrada ) anunta-ma si facem primul urs electric :)

 

In schimb, muncim cu drag si spor. Astazi am aliniat barile pe masina, urmeaza mici retusuri, dupa care la vopsit :)

 

Tin sa-i multumesc foarte mult domnului EPU pentru ajutorul acordat, mare mester :)

 

http://i502.photobucket.com/albums/e425/BRANDEX2003/IMAG0339_zps9c9a0f6f.jpg

 

http://i502.photobucket.com/albums/e425/BRANDEX2003/IMAG0340_zps57d958af.jpg

 

http://i502.photobucket.com/albums/e425/BRANDEX2003/IMAG0341_zpsb513844e.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.