Jump to content

Recommended Posts

Buna ziua, as dori o recomandare pentru un service auto in Cluj-Napoca sau in apropiere, as avea nevoie pentru un diagnostic corect asupra renumitului Motor N47 (bmw e60 520d an 2009) in vederea distributiei, de cateva zile se aud ceva sunete ciudate la relanti, nu stiu sigur daca e lantul sau altceva, as dori sa-mi recomandati un service serios in vederea rezolvarii problemei, diagnostic si daca e cazul schimbarii distributiei, va multumesc anticipat!
Link to comment
Share on other sites

@claus555 eu am fost de cateva ori la auto lkm pe varianta manastur zorilor. Parerea mea e ca sunt ok, dar atat ok, nu wow... tot timpul mi-au rezolvat problemele mari cu care m-am dus, care au fost cateva. In proportie de 90% rezolvarea lor e sa schimbi piesa, nu mi sa intamplat inca sa-mi zica altceva, gasesc piesa stricata si-o schimba. Ce-i drept e ca pana acuma tot ce mi-am zis ca e stricat si trebuie schimbat mi-au zis din prima, fara sa ghiceasca, sau s-o i-a prin eliminare.

Lasa de dorit insa la anumite chestii... de 2 ori m-am dus cu ceva probleme mai mari si le-am zis sa-mi verifice si o chestie mai mica (am o vibratie mai mica de undeva din fata stanga, banuiesc ca e ceva plastic desprins sau ceva de genul) si de fiecare data mi-au rezolvat problema mare dar asta cu vibratia au uitat de ea, neatentie, nepasare sau lipsa de comunicare, nu stiu.

Eu cred ca daca mergi sa verifice distributia iti vor acorda toata atentia si vei fi multumit de servicii pentru ca la o lucrare de asa amploare li se merita... cand mergi cu chestii mai mici nu prea ai toata atentia.

 

Eu acuma caut ceva atelier unde sa-mi rezolv vibratia respectiva, nu o sa ma duc a 3-a oara la ei cu aceeasi chestie. Daca aveti recomandari, apreciez.

Link to comment
Share on other sites

@mdanielc am fost la ei, au zis ca e pompa de apa, defapt nu am fost eu am trimis pe cineva pt ca eu numai sambata pot merge si ei cica nu lucreaza sambata, au zis ca e pompa de apa si ceva rola de la intinzator, si ca imi recomanda sa schimb si cureaua, deci sunt ft ok, sper sa fie ce au zis ei, multumesc pentru sfat!
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Imi poate recomanda cineva un service auto in Cluj Napoca?

Nu am nevoie de ceva complicat de reparat la masina, ci doar de un schimb de antigel.

Eu nu cunosc nici macar un service auto, iar la reprezentanta nu vreau sa merg, asa ca am nevoie de niste pareri.

Merci!

 

 

Nu știu sa recomand, dar te avertizez sa nu mergi la Otto. Am fost de 2 ori, am așteptat 3 sĂŁptĂŁmâni de fiecare data pana mi-am scos mașina de la el. Prețuri exorbitante.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Buna,

 

Ce recomandari aveti pentru service-uri auto? Caut service autorizat, care sa poata scrie in cartea electronica a masinii interventiile.

 

Am facut revizia la Vad Auto - totul ok, am stat 2 ore sa ma uit la masina de curiozitate - dar din pacate adaosul la piese uneori e si peste 100% si nu se justifica.

Tot citesc despre Auto LKM, dar ma scoate din sarite lipsa lor de proactivitate vis-a-vis de client si lipsa transparentei in deviz. Nu iti spun ce piese folosesc decat daca intrebi si daca vrei alta marca nu te consiliaza, ci doar iti spun ca ce vrei tu nu e bun. Plus, nu lucreaza cu programare per se, ci lasi masina dimineata si te suna ei cand sa o ridici.

 

Multumesc!

Edited by gabs1106
Link to comment
Share on other sites

la Vad am fost si eu pentru lucrari de intretinere, cand am avut alte probele mai costisitoare, mi-au dat preturi mult prea mari la piese auto.

in trecut am trecut si pe la Otto, dar am renuntat. am mai fost si la Sorin, baiat bun si te ajuta, dar nu scrie in cartea masinii.

distributia, kit ambreiaj si alte accesorii le-am facut la Alba Iulia, foarte multumit de preturi si servicii, cu carte electronica, daca ar fi in cj sigur as merge la ei pentru orice.

 

la AutoLKM am auzit si bune si mai putin bune, in general ca au preturile mari.

 

deci prea multe variante cu scriere in carte nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.