Jump to content

angel eyes smd?


Recommended Posts

am smd-uri de vreo 2 luni.pana acum sau comportat frumos:nici un led ars,fara eroare in bord.de unde lam luat mia dat garantie 6 luni si mia zis k timp de functionare peste 8.000de ore.avantaje fata de ccfl:mult mai puternice(se vad si ziua),consum de energie scazut.

deci si culoarea variaza?! Diferenta de pret e mare intre cele doua?

Link to comment
Share on other sites

toata lumea se plange de angelurile pe smd multi zic ca se ard foarte repede iar dupa parerea mea se vede mult mai bine ccfl ziua decat smd ul ...

sirandi smd-urile sunt aparute recent.is bazate pe aceiasi tehologie lampile dayline de la audi,si se vad mult mai bine ziua k cele ccfl.nu confunda angel eyes smd cu angel eyes led.nu fac reclama la cele smd dar mam documentat un pik si am intrebat in stanga,dreapta pt k am avut si eu aceasta dilema,si am mers pe smd si sunt multumit.si o poza ziua in amiaza mare.

post-30165-1285773013_thumb.jpg

Edited by C@T@LIN
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
smd-2.5 mil

Preturile in romania sunt facute de baieti "destepti" care crede ei ca noi nu stim sa dam un serch pe net: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25511 ,

~ 5 USD/bucata x 4 = 20 (de regula kiturile am vazut ca sunt de 4 inele)

 

deci, de la ~ 60 de lei la 250 de lei deja e hotie la drumu' mare ... si unde pui ca am vazut si mai ieftine (stie ei baietii de unde ... via CHINA)

 

Eu unul caut sa cumpar nu ptr masina, nu ma coafeaza cerculetele ... vad bine si fara ele :twoup:, ci pentru o "improvizatie" pentru fotografie. Cine este fotograf stie ca ma gandesc la un Inel de lumina pentru poze Macro.

Link to comment
Share on other sites

toata lumea se plange de angelurile pe smd multi zic ca se ard foarte repede iar dupa parerea mea se vede mult mai bine ccfl ziua decat smd ul ...

 

Cum de ai ajuns la concluzia asta? Eu am montat de ceva timp si sunt f multumit de ele; bineinteles mai este pana or implini 6 luni un an, dar clar se vad mult mai bine. Am atasat si 2 poze: pe zi si pe noapte.

Legat de pret, aici nu ma pot pronunta daca se gasesc si mai ieftine; eu am fost din "aia care au luat cu 2.5 mil".

post-36285-1287661371_thumb.jpg

post-36285-1287661379_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca stiti ce inseamna SMD si la ce se refera ... Lumina este data de leduri, dar faptul ca sunt SMD ajuta la miniaturizare, le face mai mici (Surface-mounted device). Exista insa diferente intre tehnologie, fabricant ... sunt leduri care tin 5 - 10 mii de ore, dar sunt care tin si 50 de mii de ore.

Daca sunt alimentate corect cu tensiune si curent stabile (recomandate), ledurile aproape ca nu se ard niciodata :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
smd-2.5 mil

Preturile in romania sunt facute de baieti "destepti" care crede ei ca noi nu stim sa dam un serch pe net: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25511 ,

~ 5 USD/bucata x 4 = 20 (de regula kiturile am vazut ca sunt de 4 inele)

 

deci, de la ~ 60 de lei la 250 de lei deja e hotie la drumu' mare ... si unde pui ca am vazut si mai ieftine (stie ei baietii de unde ... via CHINA)

 

Eu unul caut sa cumpar nu ptr masina, nu ma coafeaza cerculetele ... vad bine si fara ele :twoup:, ci pentru o "improvizatie" pentru fotografie. Cine este fotograf stie ca ma gandesc la un Inel de lumina pentru poze Macro.

 

alea sunt cu 20 leduri pe inel ce se vand la 2 mil jumate sunt cu 90smd pe inel au protectie plexic vin special concepute pe modelul de masina nu se dau la ghici .. aici merg aici nu merg , nu dau erori de bord si continuam ... , ce ai pus tu in imagine nu are nici o legatura cu smd de care vorbesc baietii in topic ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

smd-urile au drosere la fel ca ccfl-urile ??

au mufe sau se improvizeaza legandu-se firele intre ele ca ccfl-urile ??

per total la un raport calitate-pret care sunt mai bune ??

 

smd nu au drosere

firele se conecteaza direct la firele de pozitie ale masinii

ambele sunt bune ( in comparatie cu ledurile si celelalte... )

pt incepatori e mai ok smd la montaj ca nu prea ai ce sa strici la el , iar la ccfl daca l-ai scapat jos inelul e 90% spart

 

ca putere smd e mai puternic si lumina mai PURA

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De ce numai gasesc persoane care sa vanda smd-uri, am din vara pe un e46, urmeaza altul si tot smd vreau sa ii pun.

Eu am luat de la MAS, cu 250 lei. Are de culoare alba si culoare galbena(OEM),plus ca in kit gasesti si montaj pentru "Welcome angel-eyes", sau poti sa le mufezi direct in locul becurilor de pozitie - Fara eroare.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.