Jump to content

noua achizitie - 550i


radusky

Recommended Posts

nu-i chiar asa de ras, sta el prost la partea cu exprimarea, insa 2 motoare identice cuplate la RWD si respectiv AWD, vor transmite puteri diferite la roata, transmisia AWD are pierderi ceva mai mari de putere, care ajung si la 20-25%...
Link to comment
Share on other sites

@baz ... imi pare rau dar sustin afirmatia de mai sus facuta de radusky

Pur si simplu nu am 50 de ani sa ma dea pe spate o directie mult prea moale de jucarie si interior de audi.

Dupa cum spuneau si la TopGear, BMW-u e facuta sa simti ca iei parte la procesul care se intampla in timp ce tu conduci masina, iar la alte marci te conduce masina pe tine pana la destinatie. De aici si concluzia ca atunci cand va veni varsta si o sa simt nevoia sa dorm la volan intre A si B urmatoarea masina va fi un Audi.

Imi cer scuze dar aceasta este parerea mea si mi-am ales marca tocmai din cauza faptului ca imi plac senzatiile care le ai cand iti conduci bmw-u

 

Si era sa uit... Felicitari pentru masina si bravo tie ca iti permiti asa motorizare care mai rar gasesti pe la noi

Lol, parca pana acum era mercedesul masina de batrani si confortabila, ce dracu, s-au pus astia de la audi sa faca yahturi pe roti???

Link to comment
Share on other sites

... Singurul tuning pe care mi l-am permis, se poate vedea in foto...asa mcar nu se mai iau idiotii la intrecere cu mine...

Vezi sa nu ... Cu 550i-ul pe portbagaj devii magnet de "intrecareti" ...

E plin youtube-ul de posesori de logan si alte troace care "se iau la intrecere" cu Ferrari , "IEM 3, 5 ,6" etc.

Mai degraba nu se baga "intrecaretii" la 20D , 20i s.a. din astea injositoare pentru ei :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

nu-i chiar asa de ras, sta el prost la partea cu exprimarea, insa 2 motoare identice cuplate la RWD si respectiv AWD, vor transmite puteri diferite la roata, transmisia AWD are pierderi ceva mai mari de putere, care ajung si la 20-25%...

cu ce ma-m exprimat gresit?!

Link to comment
Share on other sites

La promptitudinea cu care curata astia drumurile iarna pe la munte unde locuiesc eu mai ca mi-ar convenit awd iarna. In rest nu.

Singura chestie care ma atrage la A8 e ca e din Al. Usoara si nu rugineste. Din pct asta de vedere recunosc ca BMW e putin in urma. La fel cum Audi e in urma lor in cronologia clasei de lux (cred ca are doua generatii de 7 in fata daca nu punem E38, oricum corectati-ma daca gresesc) si BMW e in urma MB care de fapt sunt un fel de pacientul zero cu limuzinele din segmentul asta...

Link to comment
Share on other sites

La promptitudinea cu care curata astia drumurile iarna pe la munte unde locuiesc eu mai ca mi-ar convenit awd iarna. In rest nu.

Singura chestie care ma atrage la A8 e ca e din Al. Usoara si nu rugineste. Din pct asta de vedere recunosc ca BMW e putin in urma. La fel cum Audi e in urma lor in cronologia clasei de lux (cred ca are doua generatii de 7 in fata daca nu punem E38, oricum corectati-ma daca gresesc) si BMW e in urma MB care de fapt sunt un fel de pacientul zero cu limuzinele din segmentul asta...

din cauza asta ia parut usile usoare! a uitat ca audi au caroseri din aluminiu.

Edited by baz
Link to comment
Share on other sites

cu ce ma-m exprimat gresit?!

 

gen.

 

din cauza asta ia parut usile usoare! a uitat ca audi au caroseri din aluminiu.

 

bã, tu esti prost ?

Edited by Pole
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

din cauza asta ia parut usile usoare! a uitat ca audi au caroseri din aluminiu.

 

ie frumoase si audile si ie usoare ca este din aluminiu..

 

am inteles, iti plac masinile cu motor "maree" pe benzina si vrei sa ne spui noua ca aia cu dieseluri nu-s fani adevarati and shit.. ok, dar mai invata sa scrii corect..

o carte de gramatica, si pune-te pe citit :thumbsup: si nu o zic din rautate, dar vad ca tu chiar ai nevoie..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

gen.

 

 

 

bã, tu esti prost ?

sa nu stricam topicul omului , ma abtin , sti cum se zice nu te pune cu prostii ca te duce in lumea lor si te face , desteptaciune intruchipata :flowers:

Edited by baz
Link to comment
Share on other sites

omule motorul are aceasi putere fie ca e cuplat doar la puntea spate, fata ,amandoua sau la un tocator de carne

omule aici nu se vorbeste despre masini de facut carnati , stiu e greu sa-ti dai seama ce am vrut eu sa spun prin postul de mai sus , ca majoritatea de pe forumul asta sunt MARI cunoscatori al mecanicii teoretice si mai ales practica , multi de aici nu au nici macar masina si cand e vb de critici nimeni nu-i intrece , cand am spus ca bmw-ul se simte mai puternic ma refeream strict ca una e tractiunea pe 2 roti, alta pe 4 , la integrala pierderile sunt mai mari decat la un rwd . dar na trebuie sa explici cu lux de amanunte ca sa inteleaga toti desteptii :twitch: , orcum din ce observ aici sunt mai multi cunoscatori ai limbii romane decat ale masinilor , mai bine voi astia care scrieti perfectiune , ar fi bine sa va cautati un forum de limba romana si corectati acolo pe alti mai destepti decat voi .

Edited by baz
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bai nene!! ce legatura are 318i cu 550i? Probabil ca sunt pe benzina amandoua...sau a vrut sa arate cum trage 318i ...deci iti dai seama cum trage 550i!

evident cu un consum de 7.5%

On topic ..n-am vazut vreun 550i in viata mea...

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.