Jump to content

despre restaurari


INTERCEPTOR

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 year later...

eu unu m am cam saturat de restaurat rable,nu mai am nici bani si nici resurse fizice si psihice.......am impresia ca totul este in zadar.......tabla goala mon cher

 

 

Nu te lasa acum...dupa cum vad,deja ai inceput un proiect,e pacat sa-l lasi neterminat. Da-i bataie ca sunt sigur ca iese ceva frumos.

Link to comment
Share on other sites

App de restaurare...intamplator uitandu-ma pe okazii.ro am vazut ceva interesant (zic eu), nu atat in privinta caroseriei care e cam daramata,cat in privinta motorului...si chiar vreau sa intreb (am facut-o deja pe topicul dedicat e30-ului,insa o fac si aici), au fost 335i din seria e30??? asta ar fi masina... http://www.okazii.ro/autoturisme-bmw/vand-bmw-ursulet-motor-3500-cmc-211-cp-a117700569 .
Link to comment
Share on other sites

alea sunt motoare m 30...vin bine pe urs si l fac o mica racheta...insa il dezechilibreaza total...pt ca este un motor mare........in fine ...nu a existat:PP se monteaza pe ursulet si motoare de m 5 m 6 cele de 507 caluti

o fi club.....dar nu este club de vechituri.....o fi el bmw dar nu accept nici un leu de la nimeni. mersi pt intentie....

Link to comment
Share on other sites

merge si pt profit sa l faca. macar sa fie restaurat si sa nu ajunga la remat......si 500 euro daca ti raman si ramane masina frumoasa si vie in urma ta. vei avea satisfactie de milioane.......insa daca o faci si chiar esti pasionat.......o sa te desparti de ea f greu,mai ales daca desfaci tu fiecare surub si l pui la loc.........e tare dificila relatia cu bmw urile vechi......zici ca vrei o aventura de o noapte,si te trezesti casatorit cu masina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

o sa te desparti de ea f greu,mai ales daca desfaci tu fiecare surub si l pui la loc.........e tare dificila relatia cu bmw urile vechi....

aºa e. eu mai suspin ºi acuma dupã primul meu bmw, un e12, chiar dacã au trecut mulÞi ani de când l-am vândut. :-(

Link to comment
Share on other sites

pai cica e in cj. nu e la tine? toti care l au avut suspina dupa el. eu nu stiu cum ai putut sa dai e 12 le ala

 

pana dai de tabla curata.........cureti de ti se face greata.........da si cand gasesti oglinda fara rugina......te bucuri ca prostul la niste bucati de tabla.am gasit ceva rugina la ea..dar nimic grav....

 

interceptorul n a murit.......l am resuscitat.......cu niste pasaje de aripa noi..si o noua vopsea.......interior refacut......ceva modificari pe la motor.bla bla...... nu am bani de itp si asigurare.asa ca a blocat franele pe asflant de 3 ani. cateodata imi e mai mila de masini decat de mine

 

si asa arata acuma

si a pierdut identitatea(sticker ul cu porecla lui)

post-119-0-30364400-1346886280_thumb.jpg

post-119-0-32840400-1346886652_thumb.jpg

post-119-0-78062600-1346886704_thumb.jpg

post-119-0-18010700-1346886794_thumb.jpg

post-119-0-72432400-1346886806_thumb.jpg

Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

pãi cãtãlin ºtie cã nu mi-a fost uºor. oricum, ºi-au trebuit câteva luni pânã sã mã hotãrãsc, luni În care a stat În garaj. aveam deja un alt bmw ºi cu e12 nu mai umblam. ºi aº avut mari gânduri cu el. cutie manualã, aveam aproape tot ce-mi trebuia. strut bars faÞã ºi spate, le aveam ºi pe alea. kituri de recondiÞionat etriere, le aveam. plus cã Îi fãcusem motorul, chiulasa, avea vâscocuplã nouã, etc etc.

tu ºtii bine cum s-a prezentat maºina aia. ºi când mã gândesc cã cumpãrãtorul chiar m-a Întrebat dacã poate ajunge cu ea pe roÞi la bucureºti sau sã vinã cu platformã. :-)

 

p.s. ce pĂŁrere ai avut de interior?

Link to comment
Share on other sites

e12 lui rares_cj a fost unul din cele mai frumoase pe care le-am vazut, si am apucat sa vad cateva pana acum

imi pare rau totusi ca nu am pastrat-o cand am avut ocazia, pentru ca nu stiu daca stii dar facusem un schimb o perioada, dadusem masina mea la schimb pe ea, dar pana la urma nu i-a convenit sportivului schimbul si am fost nevoit sa o inapoiez proprietarului de drept

si o poza cu ea cand am facut un drum la munte

 

http://img856.imageshack.us/img856/4615/predeal14.jpg

 

iar pentru faptul ca iti doresti iar un e12 nu pot sa zic decat ca ma bucura sa aud ceea ce spui, iar daca e sa ai grija macar pe jumatate fata de cat ai avut pentru don-ul, tot o sa fie o mare realizare

Edited by 05aBi
Link to comment
Share on other sites

da gabi, dar ştii tu, prima dragoste nu se uită niciodată...

 

pai cica e in cj. nu e la tine? toti care l au avut suspina dupa el. eu nu stiu cum ai putut sa dai e 12 le ala

 

pana dai de tabla curata.........cureti de ti se face greata.........da si cand gasesti oglinda fara rugina......te bucuri ca prostul la niste bucati de tabla.am gasit ceva rugina la ea..dar nimic grav

Þi-a plãcut improvizaÞia fãcutã sub aripã? protecÞia aia pentru noroi, ca sã nu mai prindã ruginã pe colÞurile aripilor, În faÞã, lângã faruri?

bine, a fost fĂŁcutĂŁ dupĂŁ schimbarea aripilor cu unele noi...

Edited by Rares_CJ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.