Jump to content

BMW M5 model E34


scarface

Recommended Posts

Rog cine a avut pe mana o masina ca asta s-au sa dat vrodata cu ea.... BMW M5 model E34 315 cai sa posteze aici impresii si nu in ultimul rand cam la ce ar trebuie sa ma astept la achizitionarea unui model ca asta din 1990 ... sa caut ca nu mai stiu exact ce optiuni avea masina si le postez aici.Orice informatie este binevenita .
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

foarte bun topicul: tocmai am fost in targ duminica (in sibiu) si m-am uitat vreo 40 min la o masina de asta , misto are un motor de te ia cu transpiratzii, pe bunepretul era de 6900 euro dar cred ca se mai putea negocia, nu sti consum dar stiu sigur ca suna al dracu de bine, daca te mai intereseaza si alte detali despre masina, spune si o sa-ti dau, sau hai mai bine sa-ti scriu acum din ce am vazut poate vrei sa o cumperi: masina nu era extraordinar de ingrijita,geamuri electrice oar pe fatza, volan mic cica sport dar naspa, tapitzerie cam afumata, manergeam spate stanga rupt, pe afara pobagaj piscat de rugina2cm patratzi , partea dreapta atinsa in 2 locuri dar foarte foarte putzin, toba esapament pusa stramb, culoarea grimetal,jante 15 sau 16 impecabile cauciucuri bunicele.cam asta ar fidaca o mai vad si zici ca te intereseaza poate ii fac si neste poze
Link to comment
Share on other sites

multumesc mult cotti daca ai putea sa ii faci si niste poze ar fi super

 

din cate ai zis tu nu prea pare masina de luat dar cine stie daca motorul o fi in stare buna(cea ce nu cred daca nu a avut grija de ea al exterior nici nu ma gandesc la motor)

 

O sa ma pronunt dupa ce vad pozele .... cea ce m-i sa parut tare suspect este pretu ... acolo sunt multe "furaciuni" ... cam suspecta ce sa zic.

 

Aici am gasit una impecabila din toate punctele de vedere....scaunele din piele (pielea impecabila fara taieturi sau cute),jante ok 17 sau 18 AEZ,vopsea orginila super ok ,4 geamuri electrice,clima,computer de bord , muzica si alte prosti ... pretul 8000 de euro.

 

Sa vad nu sunt foarte hotarat :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mi-ar prinde bine niste sfaturi daca se poate pareri orice.

 

AM gasit m5-ul de care am spus mai sus care ma incantat foarte mult foarte bine intretinuta dar totusi parca as vrea ceva mai deosebit gen seria 8 dar vreau si eu sfaturi de la cine stie in ce consta intretinerea ambelor masina care este mai costistoare ..... sincer ma incanta foart mult seria8 mai bine zis un 850ci este mult mai exotic dar parca ma sperie consumul unui V12 :blink:.

 

850ci:

 

CUTIE AUTOMATA; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 2 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

ABS, ASC + T, ESP, FARURI EXCAMONTABILE, TRAPA ELECTRICA, INCALZIRE IN SCAUNE, SCAUNE AERISITE, 2 TOBE, INTERIOR PIELE + BORD CREM, RAR VALABIL PANA IN 2006.

 

Pentru 850ci trebuie sa mai strang un pic la pusculita :)

 

De confirmat ca masina o iau numai de plimbari (mare-munte si seara prin oras)

 

Nu va fi folosita zi de zi

 

Numai bine si sper sa ma ajutati in luarea deciziei

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare mult, dar depinde de numarul de kilometri si de anul de fabricatie. Dar avand in vedere ca nu s-a produs decat pana in 1989  :blink: , trebuie ca are peste 15 ani.

821[/snapback]

 

Sa produs pana in 1994-1995 stiu sigur cred ca il confunzi cu seria6 :)

 

Este din 1992 si are 185.000 km

Link to comment
Share on other sites

Da am verficat dar degeaba ca nu o pot imatricula doar asa ca idee unu "frumusel" este pe la 7500 de euro .Sunt si mai ieftine dar nu arata excelent :)

 

Poate ajung azi pe la un testdrive cu ea

828[/snapback]

 

:) sa ne ti la curent. Deci chiar o iei?!? :blink:

 

Cat despre mobile.de, clar ca nu o poti inmatricula, vroiam doar sa stiu daca ai vazut care e piata normala pentru asa masini.

Link to comment
Share on other sites

Deci un BMW 850Ci coupe e o masina f f reusita chiar de vis a fost construita intre 1994-1999.Eu unul as vede cum arata si ce poate dar benzina nu e asa de scumpa si o masina bine intretinuta merita.Si la pret mai vezi,nu uita cu asa o masina cand apari e ceva.Bafta! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Deci un BMW 850Ci coupe e o masina f f reusita chiar de vis a fost construita intre 1994-1999.Eu unul as vede cum arata si ce poate dar benzina nu e asa de scumpa si o masina bine intretinuta merita.Si la pret mai vezi,nu uita cu asa o masina cand apari e ceva.Bafta! :blink:

834[/snapback]

 

mersi mult am inceput sa ma gandesc cu ar fi cu ia :) Nu radeti.

 

Dar din pacate nu am apucat sa o vad azi dar maine imi fac timp orice ar fi.

 

De motorul V12 de 5000 stie cineva ceva????

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca stiu ceva dar un mic sfat pe viitor si pentru altii cu cati cilindri mai multi are o masina cu atata tine mai mult motorul.Si motoarele BMW mari parca au fost facute pentru o vesnicie, sigur daca e intretinut.In afara ca alea mai vechi consuma ceva ceea ce la astea noi nu e cazul,dar zgomotul cel produce un asemenea motor e muzica adevarata pentru un fan BMW.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.