Jump to content

Discuri si placute de frana


tiberiuenache

Placute si discuri  

687 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am schimbat totul la baietii mei care au lucrat 8 ani la Bavaria si apoi si-au deschis ei garaj si fac treaba buna.

 

Secretos mai esti, poate vor sa faca treaba buna si pentru altii :) ...Eu stau prin sud, pana la FRK am facut o vesnicie.... atat la dus cat si la intors. O alternativa mai apropiata nu m-ar deranja.

 

 

 

@WIN60 Nu stiu daca intrebarea era pentru mine... Discuri faÞã OEM pt un F30 320d xdrive, placutele de frana aferente si senzor.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Secretos mai esti, poate vor sa faca treaba buna si pentru altii :) ...Eu stau prin sud, pana la FRK am facut o vesnicie.... atat la dus cat si la intors. O alternativa mai apropiata nu m-ar deranja.

 

 

Service ul la care eu merg de ani de zile este Car Studio SRL https://www.google.com/maps/place/SC+CAR+STUDIO+SRL/@44.3774906,25.943895,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xae509048001da4cb!8m2!3d44.3774476!4d25.9439348

 

Baietii sunt pt priceputi si stiu ce au de facut! Ii recomand cu toata increderea pentru chestii de baza gen revizii sau chestii ft complicate gen distributie, axe cu came, etc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Salutare oameni buni.Am schimbat recent discurile și plăcuțele de frana la masina mea un f36,le-am schimbat pentru ca aveam vibratii in volan și am început sa pun alte placute care nu au schimbat cu nimic situația dar când am schimbat și discurile bătăile au dispărut.Problema mea care este:am facut 4000km si au reveni bătăile in volan la franare mai mare de 90km.Am observat pe disc asa zisa cementita de la placute si ma gândesc sa schimb iar plăcuțele cu unele mai scumpe.As merge pe varianta Ate.Discurile si plăcuțele sunt OEM dar nu cele mai scumpe și ma gândesc ca de aceea iar am batai in volan.

Link to comment
Share on other sites

SHEP86..Am respectat dar nici chiar 500km as spune ca mai puțin.Eu cred ca plăcuțele sunt proaste pentru ca am niște urme negre pe disc,discul nu este perfect curat cum este cel de pe rotile din spate.Mai imi pare rău ca nu am păstrat plăcuțele vechi sa fac proba pt ca erau TRW si mai aveau "carne" suficientă.

Edited by Dragosss21
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2022 at 3:56 PM, Dragosss21 said:

SHEP86..Am respectat dar nici chiar 500km as spune ca mai puțin.Eu cred ca plăcuțele sunt proaste pentru ca am niște urme negre pe disc,discul nu este perfect curat cum este cel de pe rotile din spate.Mai imi pare rău ca nu am păstrat plăcuțele vechi sa fac proba pt ca erau TRW si mai aveau "carne" suficientă.

Aceleasi urme le am si eu. Placute OEM, schimbate acum 3 zile.

IMG_9241.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.