Jump to content

Probleme cu dvd-ul ptr navigatie la X5- blocat in dvd player


doru bogdan

Recommended Posts

salutare!

 

...pana ajung in service cu masina imi puteti spune daca ati patit sa nu va mai iasa dvd-ul original de navigatie din dvd player.

...am un BMW X5, 2010. Pana mai ieri n-am fost intersat sa scot dvd-ul ptr navigatie...l-am lasat sa ruleze in dvd player, in momentul in care i-am dat eject am primit urmatorul mesaj pe display ”dvd navigation is blocked” asa ceva....repet - masina noua, dvd original...??? .. ciudat, nu???

...am tot cautat prin setari .. poate, poate .. nici vorba.

...Daca a mai patit cineva, rog sa-mi spuna...,

 

multumesc si numai bine la toata lumea!

Link to comment
Share on other sites

salutare!

 

...pana ajung in service cu masina imi puteti spune daca ati patit sa nu va mai iasa dvd-ul original de navigatie din dvd player.

...am un BMW X5, 2010. Pana mai ieri n-am fost intersat sa scot dvd-ul ptr navigatie...l-am lasat sa ruleze in dvd player, in momentul in care i-am dat eject am primit urmatorul mesaj pe display ”dvd navigation is blocked” asa ceva....repet - masina noua, dvd original...??? .. ciudat, nu???

...am tot cautat prin setari .. poate, poate .. nici vorba.

...Daca a mai patit cineva, rog sa-mi spuna...,

 

multumesc si numai bine la toata lumea!

 

calculatorul de navigatie ti-a blocat dvd-ul.Va trebui sa deconectezi bateria vreo 5 min si sa incerci din nou.Daca nu merge nici asa va trebui sa deconectezi si calculatorul de navigatie si dupa aceea sa le cuplezi la loc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salutare!

 

...pana ajung in service cu masina imi puteti spune daca ati patit sa nu va mai iasa dvd-ul original de navigatie din dvd player.

...am un BMW X5, 2010. Pana mai ieri n-am fost intersat sa scot dvd-ul ptr navigatie...l-am lasat sa ruleze in dvd player, in momentul in care i-am dat eject am primit urmatorul mesaj pe display ”dvd navigation is blocked” asa ceva....repet - masina noua, dvd original...??? .. ciudat, nu???

...am tot cautat prin setari .. poate, poate .. nici vorba.

...Daca a mai patit cineva, rog sa-mi spuna...,

 

multumesc si numai bine la toata lumea!

numai cu testar

e o functie care poate fi setata in 3 moduri

1- este acela care il ai tu<adica odata bagat dvd nu va mai iesi afara dacat in service

2-iti pot seta un cod si cand vrei sa-l dai afara ii bagi codul

3- cand apesi butonul eject il va da afara

ce tr specificat e ca aceste functii sunt valabile doar in cazul ask-urilor cu nanigatie<la ccc-uri nu mere>

daca e cineva interesat de mai multe detalii pm

Link to comment
Share on other sites

Poate sa ti-l scuipe oricand daca ai noroc,eu am mai patit asa nu il citea apoi cand l-a citit a luat si comanda de eject, pe care i-am dat-o cu mult inainte chiar o ora.Daca nu la reprezentanta..oricum daca nu e orig discul o sa auzi de la ei,scuze nu am citit daca e disc orig sau nu...

 

Poate sa ti-l scuipe oricand daca ai noroc,eu am mai patit asa nu il citea apoi cand l-a citit a luat si comanda de eject, pe care i-am dat-o cu mult inainte chiar o ora.Daca nu la reprezentanta.Daca e original nu o sa comenteze...

Link to comment
Share on other sites

salut,

 

am fost la reprezentanta si s-a rezolvat ... din calculator, bine ca nu a fost pb mecanica..asta chiar era aiurea(nu tb lasat dvd-ul ptr navi in player decat atunci cand este folosit).

 

Acum este altceva ... am luat un dvd 2011 ptr navigatie si cand il pun sa-l ruleze imi spune ca trebuie scos dat ”reset” si bagat dupa 5 minute ptr ca este mai nou decat cel pe care la rulat si nu vrea decat asa..., de scos il scot dar de unde sa-i dau reset la navigatie???, ciudat daca la fiecae update sughita, ma enerveaza....dvd-uri de la bmw(originale).

 

Daca stiti ce este cu acest reset si cum il convingi sa-ti ruleze un dvd mai nou.....???

 

multumesc pentru ajutor...sfaturile au fost utile, numai bine!

Link to comment
Share on other sites

salut,

 

am fost la reprezentanta si s-a rezolvat ... din calculator, bine ca nu a fost pb mecanica..asta chiar era aiurea(nu tb lasat dvd-ul ptr navi in player decat atunci cand este folosit).

 

Acum este altceva ... am luat un dvd 2011 ptr navigatie si cand il pun sa-l ruleze imi spune ca trebuie scos dat ”reset” si bagat dupa 5 minute ptr ca este mai nou decat cel pe care la rulat si nu vrea decat asa..., de scos il scot dar de unde sa-i dau reset la navigatie???, ciudat daca la fiecae update sughita, ma enerveaza....dvd-uri de la bmw(originale).

 

Daca stiti ce este cu acest reset si cum il convingi sa-ti ruleze un dvd mai nou.....???

 

multumesc pentru ajutor...sfaturile au fost utile, numai bine!

 

Am citit odata ceva ,cauta pe google,parca se apasa concomitent pe butonul eject si altele ,dar nu mai stiu care,la mine discul sta de 2 ani in unitate fara probleme,cateodata il aud ca invarte chiar daca nu folosesc navigatia,si e copie...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

numai cu testar

e o functie care poate fi setata in 3 moduri

1- este acela care il ai tu<adica odata bagat dvd nu va mai iesi afara dacat in service

2-iti pot seta un cod si cand vrei sa-l dai afara ii bagi codul

3- cand apesi butonul eject il va da afara

ce tr specificat e ca aceste functii sunt valabile doar in cazul ask-urilor cu nanigatie<la ccc-uri nu mere>

daca e cineva interesat de mai multe detalii pm

 

Aceasi problema o am si eu am incercat sa bag un DVD cu hartile din RO si nu il pot scoate pe cel vechi din unitate imi cere acel COD, masina un X5 E53 din 2007

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.