Jump to content

Cablu AUX-IN pentru e46


Catalin

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, am facut eu smecheria cu cablu aux. si merge fara probleme.

Nu conteaza navi mare-mica etc. Ceea ce conteaza e anul de fabricatie : OBLIGATORIU > 2002 ! Se demonteaza unitatea audio din bord, si un spatele ei se gaseste o mufa cu trei pini : audio stanga/dreapta si masa. Am facut mai intai cablul asa cum zice BMW-ul in documentatia originala de retrofit ( cu 2 condensatori si o rezistenta ) si n-a mers. In disperare de cauza, am taiat montajul si am cuplat firele pe direct. A mers instantaneu, aparind si pe ecran ( am navi mare) un meniu nou, "AUX".

Asa ca, spor la treaba! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

pai vad ca ai masina facelift 2004 :twoup: cat de nou trebuie sa fie ?

Masina e din 2004 :), dar CD playerul e din 2001 de pe fosta masina, caci asta a venit cu casetofon (pe care nu-l mai am).

Apropos am incercat si eu montajul din documentatie, si varianta cu condensatori si rezistenta, si cuplarea directa, dar nu mi-a apararut meniul de AUX.

Edited by ravenlord
Link to comment
Share on other sites

salut, mi-am cumparat si eu o interfata mp3 bluebird pt e 46, am urmat instructiunile de montaj , adica sa conectez mufa la intrarea pt magazia de cd-uri si sa leg firul rosu la pinul 7 de la alimentare, si nu mi se alimenteaza jucaria, a mai avut cineva problema asta??
Link to comment
Share on other sites

Da, am facut eu smecheria cu cablu aux. si merge fara probleme.

Nu conteaza navi mare-mica etc. Ceea ce conteaza e anul de fabricatie : OBLIGATORIU > 2002 ! Se demonteaza unitatea audio din bord, si un spatele ei se gaseste o mufa cu trei pini : audio stanga/dreapta si masa. Am facut mai intai cablul asa cum zice BMW-ul in documentatia originala de retrofit ( cu 2 condensatori si o rezistenta ) si n-a mers. In disperare de cauza, am taiat montajul si am cuplat firele pe direct. A mers instantaneu, aparind si pe ecran ( am navi mare) un meniu nou, "AUX".

Asa ca, spor la treaba! :)

cat ma costa sa imi faci si mie un cablu,tot pt navi mare :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.