Jump to content

Cablu AUX-IN pentru e46


Catalin

Recommended Posts

SorinTD am confectionat si eu un cablu si l-am montat dar nici un semn cand apas butonul mode functioneaza doar cd si radio din cate am mai citit pe forum ar mai fi o varianta cu condesatori dar la asa cv nu ma pricep si eu locuiesc la roma nici nu stiu de unde as putea sa ma duc sa cupar asa ceva

 

Da, nici mie nu mi-a mers pana nu am facut varianta cu condensatori si rezistenta. Ambele cabluri au fost la modul asta. Nu stiu exact cand merge cu condensatori si cand merge fara.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am montat la mine cablul de AUX-In. Nu sunt priceput in ale electronicii asa ca am cumparat cablul de la Dan de pe forum. Masina este un E46 din 05.2003 cu CD-Player Business cu buton MODE. Montajul este relativ usor, in o ora jumatate s-a rezolvat. Merge perfect, plug and play, nu a trebuit sa activez nici o functie din tester. Este o diferenta de sunet fata de CD si radio. Parca se aude mai incet si cu mai putin bass, dar sunt multumit de rezultat.
Link to comment
Share on other sites

De ce sa cumperi un cablu din magazin, cand cu o investitie de 5 lei ti-l poti face singur in 20-30 min?

Nu trebuie nicio activare, totul e plug and play, cel putin la playerele business cu functia mode. Am facut 2 cabluri pe 2 masini diferite pana acum si au mers.

ai facut aux pe mufa de la magazie? adica pe cea din stanga?

post-41641-0-96934600-1315756426_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut.am cumparat un e46 facelift cu smecheria asta cu mufa jack deja facuta.precizez k am cass cu navi mic si mi-am cumparat din dezmembrari magazie de cd-uri aveam mufe tot in portbagaj doar k imi lipsea magazia si imi arata pe displey k o vede imi gaseste cd`ul il invarte schimb k sa zic asa melodiile dar in boxe nu se aude nimic.sa fie oare din cauza la smecheria asta cu mufa jack?astept pareri
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
m-am uitat acum in lista de optiuni a masinii si am vazut ca are CD CHANGER I-BUS PREPARATION, in portbagaj am lacasul pe cd-changer si usita aceea in tapiserie iar in locul cd changer-ului si navigatiei e o cutie de plastic...intrebarea mea este, sunt cumva cablurile trase?? Daca sunt ar trebui sa pot lega AUX la ele, banuiesc ?! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Da, am vazut tabelul, e pe topicul asta.

Part numberul de la player-ul meu nu apare (6512 6943427 fabr. 09/2004)

Eu am Radio cu caseta (business) si buton Mode. Am citit ca se poate lega AUX si la modelul asta de player deci ar trebui sa mearga.

O sa incerc si varianta cu condesatori si rezistenta.

Apropo.. schema cum se fac legaturile pe placa nu am vazut-o. O are cineva?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutare, am un Professional cd54 fabricatie 2005 firma Becker http://www.caraudio-service.ru/BMW_Professional_CD54_E46_BE6525_6512-6933700_EU.jpg, are buton Mode, e posibil daca fac cablu din schema sa mearga Aux?

Normal ar trebui sa mearga, incearca ca nu costa o avere ;) La tine ar trebui sa mearga fara componente, la mine nu a mers ca e mai vechi, e fabricatie 02/2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu, aux se face pe mufa din dreapta nu pe cea pt magazie.

salut! eu am cumparat masina cu cablul asta aux deja montat,cand mi-am luat magazia de cd`uri n-a mers pana nu am scos mufa de la aux si am inlocuito cu cea de la magazie,deci din punctul meu de vedere mufa aux trebuie sa fie in locul celei de la magazie,cel putin asa a fost la mine

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
salut, am citit toate cele 7 pagini si, recunosc spre rusinea mea, ca nu inteleg care e cablul pe care trebuie sa-l fac. am un e46 04/2004 cu navi mare in fata si magazie cd-uri si dvd navi in spate. cablul pe care trebuie sa-l fac e cel cu mufa tata si cele trei mufe din coolerul de la calculator? il opt monta in spatele ecranului navigatiei? multumesc anticipat :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Am un E46 328ci din 2000...

cu navi dasta

http://www.intravention.co.uk/files/public/BMW_Radios/E46/E46_Nav_4x3_LHD.jpg

 

Chiar nu merge pus aux in pe masini mai vechi de 2002?

 

Nu vreau neaparat un cablu...am auzit ca sunt diferite module.

Daca stie careva, as fi si eu interesat de unul (link ceva) si daca e dispus sa ma ajute contracost :)

 

cheers!

Link to comment
Share on other sites

intrebare stupida: merge sa imi pun aux pe e46 din '98 care are radio-casetofon? am buton de MODE, iar pe unitate scrie doar BMW Reverse.

off-topic: ce modalitate exista sa alfu si eu codul casetofonului pentru ca nu mi l-a dat cel de la care am luat masina din simplul motiv ca nici el nu il stia?

 

multumesc frumos pentru ajutor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.