Jump to content

vibreaza ( tremura ) masina dupa 160 km/ora


Recommended Posts

De cand am observat pe aici un coleg care spunea ca are o problema cu radiatorul sau ceva de genul si ca nu i se deschide trapa aceeasi tot stau si o pandesc dar degeaba :))) o vad numai inchisa, ma speriasem dupa ce luasem acest motor n47, insa mi.a trecut dupa ce am observat ca nici nu aud motorul dinauntru masinii, in fine am un prieten care are 189.000km si mi.a spus ca lui ii "clĂŁncĂŁne" de cand avea vreo 140.000 si inca merge cu ea asa si intr.adevar se aude mai a tractoras fata de a mea, asta clar diferenta de km intre ele cred
Link to comment
Share on other sites

Salut din nou baieti, stiu ca poate nu e topicul adecvat insa vad ca e singurul cat de cat activ , observ ca nu mi se deschide acea trapa din fata la radiator, sau se deschide numai in mers si se inchide cand opresc motorul?

 

Va multumesc

 

 

Prietene dar de ce esti asa recalcitrant? Este cumva topic strict pe teritoriul romaniei sau cum?nu vad rostul agresivitatii tale, fii mai calm ca doar am intrebat, de ce as face misto de cineva? Sunt nou pe sectiunea bmw, am trecut de la audi si mi se pare un pic diferit,daca nu vrei sa raspunzi nu raspunde dar nu mai fii asa suparat !!numai bine

 

 

Prietene, nu stiu cum te-ai descurcat la Audi (forum) dar in momentul cand NU DAI suficiente detalii (mai ales cand stii ca nu esti in Romania..) nu lasa pe altii sa inteleaga, sau sa presupuna (ca mine poate, ca eu nu presupun mai nimic) ca tu ai putea sa nu fii in tara, cu atat mai putin cand NATURA raspunsului TAU (nu al meu) a fost una de misto la adresa lui wtww nu m-a facut decat sa incerc un raspuns similar cu al tau, nicidecum agresiv; mai degraba corector. Incearca sa vezi din ce perspectiva ai raspuns initial si apoi vezi daca am fost eu agresiv... ok?

(Si apropo, daca vrei sa te adresezi PERSONAL sa stii ca pot fi contactat pe privat. Pentru a evita atacurile la persoana si a discuta orice credem, personal (mai putin..) sau altceva.)

 

NU este adevarat, topice active pot deveni multe si sunt multe; trebuie doar sa urmaresti forumul. ;)

Dimpotriva, tu ai dezgropat un topic vechi din MAI 2015, care mai intai a fost dechis in 2010! Dar nu este o mare problema; in tarile de afara, pentru ceva motive(..) se cere scuze referitor la asta, mai mult din politete, bine-nteles.

Pe topic, da e firesc cum fac clapetele acelea din fata. sunt prevazute a face asa pentru o eficientizare a motorului; se inchid cand este rece afara (sau pentru a se incalzi motorul (mentime fierbinte daca vrei..) si a ramane in paremetri termici ...ideali) si se deschid cand motorul trebuie racit - stai in trafic si e caldura extrema ambientala..

(nu se supara nimeni daca deschizi un topic nou, ba chiar ajuta mult (la curatenia) topicului ORIGINAL, stii. ;) )

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

sa revenim la topic......

 

 

pe centura buc, partea de nord, vibreaza si "tigaia " mea dupa 180km/h , dar cred ca din cauza gumelor ( Continental conti....2014 cred ca le ajunge)

 

desi la ce asfalt e pe centura....portiunea dintre Otopeni-Stefanesti

Edited by wind-3er
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...sfaturile care se dau aici nu sunt bune? :popcorn:

Vad ca bubui la interpretari, urat caracter ai de sari asa ca un pepsi mereu,p wasap e mai simplu de adaugat poze video dar in fine, revenind la topic, am schimbat si eu luni toate 4 gume si a disparut acel tremurat.

Link to comment
Share on other sites

@Axy87, vad ca, de fapt, cel care incalca regulamentul forumului esti chiar tu...

 

E problema ta ce grupuri formezi tu, dar informatiile postate/destinate membrilor forumului trebuie sa ramana pe forum acolo unde au fost postate sau unde decide echipa moderatoare.

 

Ai postat de 2x linkuri externe cu incalcarea regulamentului...

 

:warning: Considera asta ca un avertisment, iar la recidiva vei fi banat pe forum :warning:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.