Jump to content

oglinzi rabatabil electric pentru bmw e90


aur_br

Recommended Posts

Salut ,stie cineva daca se pot monta pe un bmw e90 oglinzi rabatabil electric ce se ridica in sus si unde as gasi oglinzile cu tot cu kit,mentionez masina e full ,nu am trapa si scaune incalzite ,e paket m interior exterior

Cel mai bine intrebi un magazin de specialitate. Cateodata doar acolo gasesti un raspuns concret pentru ca e in interesul lor sa-ti dea produse care se potrivesc, nu le convine sa aiba retururi. Eu de la SRC imi iau piesele cand e nevoie si ti-i recomand. Cere o oferta la office@srcpieseauto.ro Vezi ce-ti raspund. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu este foarte usor de montat oglinzi rabatabile (si din cheie). Trebuie schimbat cadrul din usa cu altul care sa contina si buton de rabatare, mai trebuie trase fire din modulul de caroserie pana in fata de usa unde se leaga la oglinzile laterale , cu heliomatul si trebuie si recodat tot.

Masina ta e bine dotata dar nu e full (asta pentru cunoscatori), ai ramane uimit sa vezi cate pagini are o lista absolut completa de dotari, dintre care amintesc unele mai rare (poate le ai sau nu): sistem audio Logic 7, tempomat cu optiune de urmarire/frinare, sistem keyless-go, scaune electrice cu memorie, carlig remorcare, etc...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu este foarte usor de montat oglinzi rabatabile (si din cheie). Trebuie schimbat cadrul din usa cu altul care sa contina si buton de rabatare, mai trebuie trase fire din modulul de caroserie pana in fata de usa unde se leaga la oglinzile laterale , cu heliomatul si trebuie si recodat tot.

Masina ta e bine dotata dar nu e full (asta pentru cunoscatori), ai ramane uimit sa vezi cate pagini are o lista absolut completa de dotari, dintre care amintesc unele mai rare (poate le ai sau nu): sistem audio Logic 7, tempomat cu optiune de urmarire/frinare, sistem keyless-go, scaune electrice cu memorie, carlig remorcare, etc...

care e masina lui aia full de full?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Buna ! Pot pune lumini la picioare pe un e90 lci ? Este loc sub bord dar nu stiu de ce am nevoie.

Esti sigur ca nu ai lumini la picioare?

Pana si non-LCI are lumini la picioare in fata si sub usa; cel putin masina mea care se incadreaza lejer la minimum echiparii posibile.. cred.

 

Iti dai seama ca trebuie sa tragi cabluri la lampile de la pucioare de la lumina ambientala din tavan, sau sa te "jonctionezi" pe cablurile care duc la ea, atunci cand se aprinde lampa din tavan sa se aprinda si la picioare..

Link to comment
Share on other sites

vorbesti aiurea ca sa te aflii in treaba fara sa ai habar ! :thumbsup:

 

nu toate masinile au "footwell light" ! e o optiune pe care unele masini o au iar altele nu. nu are legatura cu faptul ca o masina e full de full -> daca nu are optiunea, nu are luminile!

 

luminile de la picioare precum si cele de sub usa (sau manere exterioare), se conecteaza la FRM si nu la FZD ! nu au nicio legatura fizica (fire) luminile respective cu plafoniera ! e voarba doar de o informatie trimisa pe CAN intre FZD si FRM cu mesajul ca o usa a fost deschisa.

 

 

aproape zilnic apar "sfatuitori" ca tine pe forum si nu va inteleg de ce simtiti voi nevoia sa scrieti despre ceva ce nu cunoasteti! <_<

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

aproape zilnic apar "sfatuitori" ca tine pe forum si nu va inteleg de ce simtiti voi nevoia sa scrieti despre ceva ce nu cunoasteti! <_<

Multumesc pentru corectie.

Nu stiu inca daca TREBUIA sa fii atat de vicios/virulent in reactie.

 

Doar unii inteleg ca forumul e doar pentru nestiutori/habarniati care intreaba si altii ultra-pregatiti care stau dupa colt gata sa dea in cap. Eventual sa fac bani de pe cei mai nestiutori..

 

Din pacate prea multi aici cred ca o fac pe desteptul sau ceva de genul asta - NIMIC MAI NEADEVARAT!

 

Sunt aici sa imi dau cu parerea pe subiecte variate (nici macar sa

intru in contraziceri cu, careva, decat daca e strict legat de subiect nu de persoana!). Pentru asta e forumul si cred ca nu gresesc.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

relaxeaza-te! e bine sa iti dai cu parerea acolo unde stii! nici eu nu imi dau cu parerea pe orice topic pentru ca nici eu nu stiu si prefer sa nu scriu nimic decat sa spun o prostie! asta ar trebui sa fie valabila pentru toata lumea!

 

nu mi amintesc cand am legat ultima daca luminile alea la un BMW e90 dar mi a luat sub 1 minut sa caut schema si sa vad unde se leaga pentru ca eram sigur ca nu se leaga la lumina ambientala de la tavan. tu ai facut asta inainte sa scrii pe forum? eu cred ca nu....... e totusi vorba de o masina marca BMW, nu de o Dacia 1310. nu putem arunca asa vorbe despre improvizatii la masina pentru ca unii chiar le iau de bune si apoi se trezesc cu "surprize"

 

nu tu esti o problema aici ci obiceiul asta de a intra si a scrie/raspunde ceva fara nicio baza sau cunostiinta tehnica.

 

daca tu de exemplu nu ai facut niciodata treaba asta la un e90, de ce ai raspunde altora si le ai spune cum sa o faca fara ca macar sa te documentezi inainte cum se face? ca asa ai auzit/citit tu pe te miri unde? nu e deloc OK ! e foarte posibil sa spui o prostie ....ceea ce tocmai ai facut!

Edited by SKW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

oricum topicul e la modul: un prost arunca o piatra in lac si alti prosti se arunca dupa ea sa o scoata

 

topic inviat dupa 8 ani de un om ce are fix 1 post ( adica asta), nu s a sinchisit sa caute deloc pe forum (sigur problema a mai fost discutata) si s a gandit el ca ar fi bine sa "arunce" o intrebare total off topic aici.

 

pai prosti suntem noi aia care i raspundem, astfel de oameni trebuiesc ignorati si lasati sa invete mai intai sa foloseasca forumul si apoi sa ceara sfaturi. nici eu nu am fost atent, intradevar am citit doar ultimul post <_<

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.