Jump to content

un sfat va rog


andra905

Recommended Posts

doresc sa imi achizitionez un bmw 320 d si nu sunt sigur de alegerea care o voi face.Daca ma ajutati cu un sfat v as fi recunascator.este un bmw din 2004 136 cp 150000 de km si la un pret de 8000 de euro.cam ce consum as avea la ea?daca va uitati si voi la masina si imi dati un raspuns pe adresa de bogdanoros2007@yahoo.com va voi fi recunoscator . http://autovit.ro/bmw-320-C16089108.html?u...amp;from=search

 

va multumesc

Link to comment
Share on other sites

O intrebare am si eu.

De ce vrei tu diesel ?

Daca mergi mai putin de ~ 30.000 Km pe an ia benzinar. Vei avea mai putine dureri de cap. Numai daca mergi mult e rentabil un diesel.

Sfat - cauta un mecanic priceput pt BMW si verifica (diagnoza+mecanic) masina care te intereseaza.

Nu cumpara nimic fara verificare la un mecanic bun.

Masina aia arata binisor ... poate ca merita studiata mai atent.

Edited by SML
Link to comment
Share on other sites

sincer m am mai uitat pe internet si am mai vazut masini din 2004 cu 136 cp nush ce sa zic dupa cum am vb cu el la tel o zis ca accepta orice test la bmw nu are nimic impotriva.nush .dupa poze arata bine.cam cat ar consuma masina?eu am o alfa deocamdata de car vreu sa ma scap si as vrea sa o cumpar pe aceasta.
Link to comment
Share on other sites

sincer m am mai uitat pe internet si am mai vazut masini din 2004 cu 136 cp nush ce sa zic dupa cum am vb cu el la tel o zis ca accepta orice test la bmw nu are nimic impotriva.nush .dupa poze arata bine.cam cat ar consuma masina?eu am o alfa deocamdata de car vreu sa ma scap si as vrea sa o cumpar pe aceasta.

 

am avut si eu alfa de care am fost foarte multumit, dar totusi recomand Bmw. E o diferenta, chiar daca nu pot sa o exprim asa, punctual. Dar nu as cumpara o masina cu casetofon. 150 000 km mie mi se pare putin pentru o masina din 2004 care a rulat si in germania...... , STRICT parerea mea. Sigur sunt reali? De ce sa dai la schim un Bmw? E o masina foarte buna (in caz ca si asta e) si daca o dai la schimb ar cam trebui sa precizezi "jeep" sau una mai noua... daca ii urmeaza o revizie de 20 milioane (fara discuri de frana) cum am patit eu... creste pretul. Masina in schimb arata foarte bine. NU garantez ca stiu ce spun, dar masina chiar are dublu climatronic? Cine nu isi cunoaste masina, inseamna ca nu l-a interesat si pentru el e doar o afacere. Poate ma insel eu. Masina arata tare bine. Bafta.

 

1. Nu as lua masina cu casetofon.

2. Nu as lua masina la care datele de vanzare nu sunt 100% reale (nu spun ca la asta nu sunt)

3. Nu as lua masina cu nr: SML, STF, XXL, SXY, GOD, etc. Consider ca oamenii care pun asemenea numere la masina sunt ori "smecherasi" ori sunt pasionati. Din pacate eu consider ca 90% sunt "smecherasi" care nu au grija de masina (opus fata de pasionati), care o tin pana o rup si dupa aceea o vand. Sper ca masina asta sa fie a unui pasionat. Tind sa cred ca o sa-ti dai seama din clipa in care il intalnesti.

 

Succes! Repet: masina e frumoasa!

 

p.s. consuma mai putin decat orice alfa - poate chiar orice marca - de 2.0 l (diesel, de benzina nu se pune problema)

 

Masina mea se apropie de 200 000 Km si nu e nici o diferenta fata de 80 000 Km. Adica sunt diferente, dar le simt doar eu, ca sofer si ca utilizator zilnic, cei care se suie in ea nu isi dau seama.

Am vorbit destul,

Noapte buna!

Link to comment
Share on other sites

Oricum e loterie...

 

Sa ai noroc..

Voie buna.

 

sincer m am mai uitat pe internet si am mai vazut masini din 2004 cu 136 cp nush ce sa zic dupa cum am vb cu el la tel o zis ca accepta orice test la bmw nu are nimic impotriva.nush .dupa poze arata bine.cam cat ar consuma masina?eu am o alfa deocamdata de car vreu sa ma scap si as vrea sa o cumpar pe aceasta.

 

am avut si eu alfa de care am fost foarte multumit, dar totusi recomand Bmw. E o diferenta, chiar daca nu pot sa o exprim asa, punctual. Dar nu as cumpara o masina cu casetofon. 150 000 km mie mi se pare putin pentru o masina din 2004 care a rulat si in germania...... , STRICT parerea mea. Sigur sunt reali? De ce sa dai la schim un Bmw? E o masina foarte buna (in caz ca si asta e) si daca o dai la schimb ar cam trebui sa precizezi "jeep" sau una mai noua... daca ii urmeaza o revizie de 20 milioane (fara discuri de frana) cum am patit eu... creste pretul. Masina in schimb arata foarte bine. NU garantez ca stiu ce spun, dar masina chiar are dublu climatronic? Cine nu isi cunoaste masina, inseamna ca nu l-a interesat si pentru el e doar o afacere. Poate ma insel eu. Masina arata tare bine. Bafta.

 

1. Nu as lua masina cu casetofon.

2. Nu as lua masina la care datele de vanzare nu sunt 100% reale (nu spun ca la asta nu sunt)

3. Nu as lua masina cu nr: SML, STF, XXL, SXY, GOD, etc. Consider ca oamenii care pun asemenea numere la masina sunt ori "smecherasi" ori sunt pasionati. Din pacate eu consider ca 90% sunt "smecherasi" care nu au grija de masina (opus fata de pasionati), care o tin pana o rup si dupa aceea o vand. Sper ca masina asta sa fie a unui pasionat. Tind sa cred ca o sa-ti dai seama din clipa in care il intalnesti.

 

Succes! Repet: masina e frumoasa!

 

p.s. consuma mai putin decat orice alfa - poate chiar orice marca - de 2.0 l (diesel, de benzina nu se pune problema)

 

Masina mea se apropie de 200 000 Km si nu e nici o diferenta fata de 80 000 Km. Adica sunt diferente, dar le simt doar eu, ca sofer si ca utilizator zilnic, cei care se suie in ea nu isi dau seama.

Am vorbit destul,

Noapte buna!

 

 

1.

2.

3. de RGL ce zici? :twoup:

 

Ai criteri bine puse la punc in alegerea unei masini... :)

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

3. Nu as lua masina cu nr: SML, STF, XXL, SXY, GOD

 

Asa tampenie nu am mai auzit pana acum ! Mare e gradina !

 

ON: Stai linistit, nu are absolut nicio legatura numarul de inmatriculare cu modul de intretinere sau cu starea masinii ! Nu trebuie sa te iei asa, dupa oricine !

Link to comment
Share on other sites

nici eu!!!:twoup:))))))))))))))chiar ca mare e gradina!!!

 

ON: de curand am cumparat si eu o masina din 2002 luna 11.318d,are consum 6,2% asa imi arata computerul de bord

ca si dotari are: clima,navi mare,geamuri el fata,xenon fabrica,2 set jante,cauciucuri iarna,trapa electrica,alarma,inchidere centralizata,senzori ploaie,parcare,lumina...am cump la 6900 eur.

Link to comment
Share on other sites

3. Nu as lua masina cu nr: SML, STF, XXL, SXY, GOD

 

Asa tampenie nu am mai auzit pana acum ! Mare e gradina !

ON: Stai linistit, nu are absolut nicio legatura numarul de inmatriculare cu modul de intretinere sau cu starea masinii ! Nu trebuie sa te iei asa, dupa oricine !

 

...a uitat sa treaca: LSD, FAC, LSB.... SEX adica proprietarul face curvasaraie cu masina :twoup: ...

subscriu si eu ca n-are legatura nr. cu modul de intretinere...daca da bine la test, e ok

Link to comment
Share on other sites

Eu te-am intrebat mai sus.

De ce vrei tu neaparat diesel ? Doar pt consumul mai mic ? Scuze ... dar asta e o gandire de necunoscator.

Eu te sfatuiesc sa mai studiezi problema si de ex sa citesti pe forum ce probleme au avut unii dintre cei cu diesel.

Uite un ultim caz http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=90486

Si inca ceva ... daca te hotarasti la o masina neaparat sa mergi la o reprezentanta BMW si sa ceri verificarea istoricului masinii ... cati Km a avut la intrarile in servis (reprezentante) anterioare, reparatii. Asta ca sa nu afli mai tarziu ca Km au fost dati inapoi sau alte hotii. Se face simplu si costa putin.

Succes la cautari si nu te opri la prima oferta !

Link to comment
Share on other sites

1. Nu as lua masina cu casetofon.

2. Nu as lua masina la care datele de vanzare nu sunt 100% reale (nu spun ca la asta nu sunt)

3. Nu as lua masina cu nr: SML, STF, XXL, SXY, GOD, etc. Consider ca oamenii care pun asemenea numere la masina sunt ori "smecherasi" ori sunt pasionati. Din pacate eu consider ca 90% sunt "smecherasi" care nu au grija de masina (opus fata de pasionati), care o tin pana o rup si dupa aceea o vand. Sper ca masina asta sa fie a unui pasionat. Tind sa cred ca o sa-ti dai seama din clipa in care il intalnesti.

1. Deci sa renunt la o masina foarte buna doar pentru ca are casetofon... :twoup: Rar ti-e dat sa auzi asa ceva...

2. Hm, aici sa spun ca sunt de acord.

3. Asemenea ineptie nu am mai auzit si nici nu credeam ca o sa aud vreodata... :)

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

bai fratilor,dar de unde veniti cu preturile acestea,cam 9k euro negociabi este pret pt de seria 3 2004-2005 50-80k km,in de. direct de la reprezentanta,benzina

 

eu am vandut 320d 2003.12 cu 6600e,masina f buna,unic prop in ro.

 

in fond un 320d 2004 trebuie sa aiba 150cp si 6 trepte

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

bai fratilor,dar de unde veniti cu preturile acestea,cam 9k euro negociabi este pret pt de seria 3 2004-2005 50-80k km,in de. direct de la reprezentanta,benzina

 

eu am vandut 320d 2003.12 cu 6600e,masina f buna,unic prop in ro.

 

in fond un 320d 2004 trebuie sa aiba 150cp si 6 trepte

 

Piata e libera ... deci sunt preturi si preturi in functie de jocul cerere/ oferta.

Edited by SML
Link to comment
Share on other sites

Oricum e loterie...

 

Sa ai noroc..

Voie buna.

 

sincer m am mai uitat pe internet si am mai vazut masini din 2004 cu 136 cp nush ce sa zic dupa cum am vb cu el la tel o zis ca accepta orice test la bmw nu are nimic impotriva.nush .dupa poze arata bine.cam cat ar consuma masina?eu am o alfa deocamdata de car vreu sa ma scap si as vrea sa o cumpar pe aceasta.

 

am avut si eu alfa de care am fost foarte multumit, dar totusi recomand Bmw. E o diferenta, chiar daca nu pot sa o exprim asa, punctual. Dar nu as cumpara o masina cu casetofon. 150 000 km mie mi se pare putin pentru o masina din 2004 care a rulat si in germania...... , STRICT parerea mea. Sigur sunt reali? De ce sa dai la schim un Bmw? E o masina foarte buna (in caz ca si asta e) si daca o dai la schimb ar cam trebui sa precizezi "jeep" sau una mai noua... daca ii urmeaza o revizie de 20 milioane (fara discuri de frana) cum am patit eu... creste pretul. Masina in schimb arata foarte bine. NU garantez ca stiu ce spun, dar masina chiar are dublu climatronic? Cine nu isi cunoaste masina, inseamna ca nu l-a interesat si pentru el e doar o afacere. Poate ma insel eu. Masina arata tare bine. Bafta.

 

1. Nu as lua masina cu casetofon.

2. Nu as lua masina la care datele de vanzare nu sunt 100% reale (nu spun ca la asta nu sunt)

3. Nu as lua masina cu nr: SML, STF, XXL, SXY, GOD, etc. Consider ca oamenii care pun asemenea numere la masina sunt ori "smecherasi" ori sunt pasionati. Din pacate eu consider ca 90% sunt "smecherasi" care nu au grija de masina (opus fata de pasionati), care o tin pana o rup si dupa aceea o vand. Sper ca masina asta sa fie a unui pasionat. Tind sa cred ca o sa-ti dai seama din clipa in care il intalnesti.

 

Succes! Repet: masina e frumoasa!

 

p.s. consuma mai putin decat orice alfa - poate chiar orice marca - de 2.0 l (diesel, de benzina nu se pune problema)

 

Masina mea se apropie de 200 000 Km si nu e nici o diferenta fata de 80 000 Km. Adica sunt diferente, dar le simt doar eu, ca sofer si ca utilizator zilnic, cei care se suie in ea nu isi dau seama.

Am vorbit destul,

Noapte buna!

 

 

1.

2.

3. de RGL ce zici? :twoup:

 

Ai criteri bine puse la punc in alegerea unei masini... :)

 

poi oricum nr poate sa fie si pla...oricum tu tre sa schimbi numarul..asa ca oricum daca o iei..cu astfel de nr..nu e o problema..masina sa fie buna in rest e ok!

Link to comment
Share on other sites

Iti spun din sursa sigura ca aia care vand in constanta sunt niste jepcari ordinari......Daca nu ma insel se numeste Casa Auto firma(daca ma insel imi cer scuze anticipat) si au o gramada de anunturi cu masini pe autovit cu acelasi "cliseu" la descriere si binenteles "impecabile".Daca dai o cautare pe autovit dupa masini doar din constanta si te uiti la nr de tel din anunt o sa te convingi.Cum ziceam stiu treaba asta de la cineva care a avut de-a face cu ei,doar ca masina in cauza era un opel cu ceva mai multi km masluiti......
Link to comment
Share on other sites

doresc sa imi achizitionez un bmw 320 d si nu sunt sigur de alegerea care o voi face.Daca ma ajutati cu un sfat v as fi recunascator.este un bmw din 2004 136 cp 150000 de km si la un pret de 8000 de euro.cam ce consum as avea la ea?daca va uitati si voi la masina si imi dati un raspuns pe adresa de bogdanoros2007@yahoo.com va voi fi recunoscator .http://autovit.ro/bmw-320-C16089108.html?utm_source=automarket&utm_medium=cpc&utm_content=BMW%2B320%2B%2B%252F%2BDiesel%2B%25282004%2529&utm_campaign=autovit-2010-07-30&from=search

 

va multumesc

Cel mai bine iei un mecanic bun de bmw dupa tine Âşi daca tie ĂŽĂži place cumpar-o! Nu mai Ăžine tu cont de prea multe pĂŁreri.

Iar numarul maºinii nu vad ce relevanÞã are.

Link to comment
Share on other sites

Iti spun din sursa sigura ca aia care vand in constanta sunt niste jepcari ordinari......Daca nu ma insel se numeste Casa Auto firma(daca ma insel imi cer scuze anticipat) si au o gramada de anunturi cu masini pe autovit cu acelasi "cliseu" la descriere si binenteles "impecabile".Daca dai o cautare pe autovit dupa masini doar din constanta si te uiti la nr de tel din anunt o sa te convingi.Cum ziceam stiu treaba asta de la cineva care a avut de-a face cu ei,doar ca masina in cauza era un opel cu ceva mai multi km masluiti......

Da, Casa Auto se numeste firma si intr-adevar, numai de incredere nu sunt aia de acolo... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.