Jump to content

Ce conteaza pentru voi mai mult?


cristimm

Ce conteaza mai mult?  

423 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
4 , cu mentionarea ca nu ma agit , inainte ma agitam si cheltuiam de aiurea banii fara rost..acum cand incepe o chestie o rezolv ,dar sa fiu sigur de la ce e, pt ca in general ma grabeam si bagam bani inutil in masina si nu rezolvam esentialul..acum mai mult pe mecanica ma axez , cand cere ii dau ,dar nu fug repede intr-un sufelt la service sau nu mai dorm noaptea :) .. Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Votat 4 cu specificarea ca schimb doar daca este cazul de schimbat , exemplu : pompa de apa , multi spun ca trebuie schimbata la 100-120k .Eu am schimbat-o acum , la 225k , si nu avea joc . Curelele aveau aproape 130k cand le-am schimbat si nu aveau crapaturi , taieturi sau mai pe scurt nu erau la limita. Filtrul de motorina schimb la fiecare 3 schimburi de ulei , deci pe la 45000 , filtrele pentru clima si aer la 30000 .
Link to comment
Share on other sites

Eu am votat 1 ...adica orice problema tehnica trebuie rezolvata si nu poti merge asa...pe cand cu o bara putin zgaraiata mai poti merge

 

eu merg cu bara zgariata de ceva vreme...da ce sa zic..bine ca mai merge masina..:)) deci 1 :)

Link to comment
Share on other sites

Votat 4 cu specificarea ca schimb doar daca este cazul de schimbat , exemplu : pompa de apa , multi spun ca trebuie schimbata la 100-120k .Eu am schimbat-o acum , la 225k , si nu avea joc . Curelele aveau aproape 130k cand le-am schimbat si nu aveau crapaturi , taieturi sau mai pe scurt nu erau la limita. Filtrul de motorina schimb la fiecare 3 schimburi de ulei , deci pe la 45000 , filtrele pentru clima si aer la 30000 .

 

 

sunt de acord cu ce spui tu mai putin cu skimbul filtrelor...filtrul de motorina si aer il skimb la fiecare skimb de ulei...parerea mea e ca face bine pentru viata motorului..:) filtrului de polen intr-adevar poate sa ii sara randul o data :))

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

daca am o masina si arata super, are toate paketele din lume, si daca are probleme tehnice, mai ales la motor,

nu mai conteaza ca e frumoasa, ori remediez problema ori scap de masina,

pe partea estetica, se mai poate lucra, dar pe partea tehnica mai nasol

 

exact ca la oameni, exista operati estetice, dar operati minune nu exista

Link to comment
Share on other sites

Caracterul iti este reflectat in masina pe care o conduci...

 

asta e de pus in rama si dat cu capul in ea, fara suparare. :thumbsup:

 

on:

 

asa cum haina NU il face pe om...nici o masina nu face 2 parale daca arata bine, da' nu functioneaza cum trebuie, sau deloc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.