Jump to content

Ce conteaza pentru voi mai mult?


cristimm

Ce conteaza mai mult?  

423 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

asta e de pus in rama si dat cu capul in ea, fara suparare. :thumbsup:

 

on:

 

asa cum haina NU il face pe om...nici o masina nu face 2 parale daca arata bine, da' nu functioneaza cum trebuie, sau deloc.

 

Nu vreau sa intram in polemici dar:haina chiar face pe om!!!Nu conteaza ce pui pe tine?Cand am scris neingrijita nu m-am referit doar la aspect...tu ai inteles ce ai vrut.

Edited by kshu 09
Link to comment
Share on other sites

Eu am 2 masini, pe Megane nu dau doi bani estetic vorbind, insa tehnic o tin intr-o stare mai mult decat acceptabila. Pur si simplu consider ca nu merita investitia in exterior avand in vedere cat mai valoreaza si in plus nu am vazut-o altfel decat ca pe o unealta care trebuie sa ma serveasca si atat. Cu bimmeru e cu totul altfel. Pe de o parte am luat ceva avansat tehnic si nu are sens sa il tin intr-o stare tehnica sub 100%. Orice apare sau stiu ca va aparea, remediez rapid,fara sa amân. Pe partea estetica exterioara ma intereseaza foarte mult sa o vad curata si perfecta, zvelta si Originala. Fara zgarieturi ,fara adaugiri, "imbunatatiri" de prost gust (ca majoritatea,de altfel) si efectiv sa o vad ca e mai frumoasa decat altele ca ea pe care se vede oboseala. Pe de alta parte,am un respect instantaneu cand trec pe langa una ca a mea care arata cel putin la fel de bine si probabil ca si acel proprietar gandeste la fel cand ma vede. Si aici,da, fara discutie, tine de imaginea ta. Nu de esenta ta ca om ci de felul in care esti perceput sau de felul in care iti place sa fii vazut. Doar sunt masini (bmw) si ne plac pentru ca ne provoaca placere ! Edited by mojorisin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu am votat 3 mi se pare oribila masina cand e jumulita si nu functioneaza cum trebuie (acum am schimbat bara si capota de 2 luni si imi este urata cu draci cand vad ca nu este aceiasi culoare, nu e diferenta mare dar este, abia astept sa termin cu treburile pe la faruri si sa o vopsesc ,dar tare cred ca o sa mai dureze cateva luni) Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 si 2 cu prioritate pentru 1 daca am mai multe in acelasi timp. Totusi depinde si de bugetul de moment, dau un exemplu am vopsit aripa si usa dreapta spate desi masina avea nevoie de amortizoare noi dar fiind mult mai scumpe decat vopsitul au fost lasate la urma.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pentru mine prioritare sunt problemele tehnice, cele estetice, atat timp cat nu sunt grave (usa indoita, rugina), pot sa mai astepte. Acum am bandoul dreapta de pe aripa zgariat, probabil de cineva in parcare, nu e stres, e din plastic, nu e infundat sau ceva de genu, asa ca poate sa mai astepte, in schimb problemele tehnice trebuiesc remediate cat mai repede, pentru ca pot cauza altele.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
Prima varianta. Pentru mine primeaza partea mecanica. Degeaba e masina ca noua estetic daca nu merge ok. Zgarieturile sunt inevitabile. Si da, nu am liniste cand masina nu se comporta cum ar trebui. Si da, eu ma imprumut daca este o operatie costisitoare doar sa stiu ca rezolv problema (mecanica). Edited by bim_artemis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

1 si 2...eu sunt nebun nu pot dormi noaptea, sunt stresat, sunt nervos in orice zi chiar si 2 luni pana rezolv problema respectiva, deci ma deprima ma oftica de mor sa stiu ca am o problema si poate nu am banul la momentul respectiv si mai trebuie sa astept putin...de 2 ori mi-am luat salariul in ziua respectiva si am mai adus bani de acasa + salariul luat in ziua X si dati toti banii pentru achizitionarea si montarea unor piese...

 

Cand am vazut ultima oara plin de vaselina la planetarele de pe spate m-a luat un fior pana in inima si m-am albit la fata:)) (e in curs de rezolvare problema, sper cu ceva sansa sa o termin pana maine dupamiaza)

Link to comment
Share on other sites

1472550358[/url]' post='2362187']

La cate raspunsuri de 1+2 am vazut inseamna ca 80% din utilizatori au masinile impecabile

La mine trebuie sa functioneze foarte bine iar restul in functie de prioritati sunt sau nu remediate

 

intrebarea e nonsens pentru ca masina ar trebui sa fie in stare tehnica optima intotdeauna. Asta nu e vreo fita, pur si simplu asa ar trebui sa fie. Atat pentru tine ca posesor cat si pentru ceilalti participanti la trafic. Degeaba dati ceara si detailing pe ea si merge cu anvelope sh si piese din dezmembrari :)) Excludem extremele sa nu umbli cu vreun cazan ruginit, dar sa fim seriosi ca nu cred eu ca toti posesorii de pe forum au masini fara absolut nicio zgarietura. Ca daca au inseamna ca aveti toti masini noi. Asta ca tot vorbim de impecabil, pai impecabil inseamna nou si nici atunci uneori nu e. O masina sh are defecte, atata ca nu sunt atat de frapante.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.