Jump to content

Conteaza marca masinii pt ceilalti participanti la trafic?


r0n1n

  

584 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Asa ceva am vazut prin 2005 in spania/alicante pe o straduta ( eu eram undeva sus la balcon ) ... un mercedes sprinter impingea o alta masina ( mica ) pentru ca nu avea loc sa parcheze si mult mai brutal fata de ce am vazut in videoclipul nostru . nu am filmat pentru ca nu aveam cu ce ... pe timpul ala nici nu prea aveai cu ce sa filmezi sau sa faci poze ... ! dar oricum am ramas uimit cand de la volanul dubei a coborat un mos de aprox. 70-80 ani ! :mellow:

Link to comment
Share on other sites

 

Wow putin deplasat.

Dar il inteleg intr-un fel, am patit ceva asemanator,eram si graba... am fost blocat intr-o parcare 50 de minute de un tanar fara un nr de telefon afisat sa sun. In acest timp am stat 30 si ceva de minute vorbind cu politia de la rutiera,locala si un politist care dirija traficul in intersectie. la final n-am concluzionat cu nimic, m-au trimis de la rutiera la locala de la locala la rutiera si nu s-a rezolvat absolut nimic. Mi-a trecut prin cap sa scot carligul si "sa-mi fac loc" dar mi s-a parut barbar.

Link to comment
Share on other sites

Asta da motiv sa iti pui camera de bord cu activare la miscare.

Desigur nu sunt de partea celui cu Audi care a blocat!

Link to comment
Share on other sites

Eu am schimbat rotile pe spate si le-am marit de la 225 la 255, cu et micsorat si atunci cand sunt nevoit sa merg mai incet nu ma mai claxoneaza, flasuieste nimeni etc, asa ca da, chiar si cum te imbraci conteaza.

Lucrurile de aparenta intotdeauna vor conta.

 

Asta e cea mai tare :LMAO: :LMAO: :LMAO:

Eu ca am 275 pe spate, inseamna ca nimeni nu mai misca in spatele meu, doar x-urile cu 305 =)))

Edited by Alexandru'
Link to comment
Share on other sites

Cred ca este vorba si de perceptie sau cum vrea fiecare sa priveasca lucrurile.

Eu personal cred ca lumea s-a mai civilizat si se acorda prioritate mai des decat inainte. SI eu am taiat calea altora cand eram grabit dar am si dat prioritate de cate oti a trebuit.

Mai sunt colegi care cred ca sunt invidiati pentru marca asta dar cred ca ar trebui sa se trezesca la realitate. In 2019 lumea este grabita si il doare fix undeva ca ai tu BMW sau nu. Am avut intamplari in trafic si pozitive si negative cu fiecare masinile detinute. Si VW si Kia si BMW. Sincer cred ca este cam trist ca avem asa topic despre cum sa ne umflam in pene.

Link to comment
Share on other sites

Eu am schimbat rotile pe spate si le-am marit de la 225 la 255, cu et micsorat si atunci cand sunt nevoit sa merg mai incet nu ma mai claxoneaza, flasuieste nimeni etc, asa ca da, chiar si cum te imbraci conteaza.

Lucrurile de aparenta intotdeauna vor conta.

Pentru ca nu te-ai intalnit cu mine! :)

Vorbesc serios. Daca observ ca ma imcurci intentionat, e randul eu sa iti arat ca si eu te pot incurca.. tot ce imi trebuie e sansa; nu ma intereseaza masina ce o conduci ci felul CUM TE COMPORTI PE STRADA, participant la trafic cu mine..;)

 

 

Disclaim: mai sus nu m-am referit la persoana ta ci la o persoana/sofer care condice doar impresii pe strada.

Masima nu conteaza, CALITATEA din spatele volanului DA.

Parere personala.

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca nu te-ai intalnit cu mine! :)

Vorbesc serios. Daca observ ca ma imcurci intentionat, e randul eu sa iti arat ca si eu te pot incurca.. tot ce imi trebuie e sansa; nu ma intereseaza masina ce o conduci ci felul CUM TE COMPORTI PE STRADA, participant la trafic cu mine..;)

 

 

Disclaim: mai sus nu m-am referit la persoana ta ci la o persoana/sofer care condice doar impresii pe strada.

Masima nu conteaza, CALITATEA din spatele volanului DA.

Parere personala.

 

Voi v-ati gandit ca poate acel om are si doi copii care dorm in spate inainte sa o spargeti in fantezii? Intreb si eu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voi v-ati gandit ca poate acel om are si doi copii care dorm in spate inainte sa o spargeti in fantezii? Intreb si eu...

Cand ai doi copii in masina nu mai mergi cu impresii pe strada, normal nu?

 

@ P.I.M.P. sub-subiectul era daca iti pui roti late nu te mai claxoneaza nimeni, flashuieste.. eu nu claxonez; depasesc cand am ocazia.

Sa mu inventam gropi, starea drumului.. ca evident ca nu vreau sa imi rup masina, mai ales ca o repar singur de 7 ani! ;)

 

(sunt unul din aia care nu intelege rolul unui 4x4 pe shosea..) :)

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Sa mergi incet (de multe ori mersul incet coincide cu viteza legala), nu cred ca se traduce prin "incurcat intentionat".

 

Daca drumul e plin de gropi, dau exemplu, si unul merge cu a doua, poti trece linistit pe langa.

 

Un om care a inteles :)

 

@ bimmer90f30 - de unde sti tu ca merg cu impresii cand e singur tata cu masina :frantics: . Ai cumva o bila magica, o zdruncini si iti da raspunsul :hyper: . Avem o varsta wtf

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un om care a inteles :)

 

@ bimmer90f30 - de unde sti tu ca merg cu impresii cand e singur tata cu masina :frantics: . Ai cumva o bila magica, o zdruncini si iti da raspunsul :hyper: . Avem o varsta wtf

Te incapatanezi sa intelegi toata ideea ...

Trebuie sa ai experienta sa vezi/observi ce carater, inca o data, CARACTER, este in spatele volanului..

Restul masinii NU ma intereseaza.

Ma intereseaza comportamentul, atat.

Daca esti normal, in perceptia mea, ca sofer, totul e ok, indiferent ce ai sub cxr..

Varsta? Nu conteaza, esti sofer ca si mine cu exact aceleasi drepturi dar prioritati in functie de situatii.

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.