Jump to content

Conteaza marca masinii pt ceilalti participanti la trafic?


r0n1n

  

584 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition
Acum nu va suparati pe mine, insa daca unu cu Logan se da la o parte din fata unui bemveu turbat care-i da "fleshuri" pana se arde aftermarket-u' si claxoneaza ca un descentrat, pai eu cred ca ala din logan, are de 10 ori mai multa minte decat ala din beamveu si in nici un caz nu cred ca il il respecta, ci il dispretuieste asa cum se cuvine in situatia asta.
Link to comment
Share on other sites

I-a parut rau dupa ce i-a dat Strees un roundhouse kick de l-a proiectat pe ala inapoi in masina, si masina inapoi cativa Km pana in locul unde a inceput totul. Apoi Strees si-a pus ochelarii de soare si a zis "Acum ai motiv sa te grabesti." YEAAAAAHH!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

vb si eu tot din experianta eprsonala..chiar daca am un amarat de e12 din 77,am fost uimit sa vad cati ma alsa sa trec,imi da prioritate etc...si nu numai aici in zona mea,ci si in bucuresti,ba chiar multi zambesc cand imi fac semn sa trec...

sunt 2 variante:

1:"las sa treaca batrana doamna clasica"

2:"lasa sa treaca asta ca nu cred ca are frane la baba aia" :twoup:))

Link to comment
Share on other sites

Conteaza marca masinii pt ceilalti participanti la trafic?

 

da, conteaza! mai ales conducatorii/propietarii de BMW cand te vad in alta masina parca se cred Dumnezeu. apoi urmeaza audi, cu mercedes sunt altfel de oameni, sunt prea putini cei care sunt "bizoni".

 

si am mai observat ceva: cu cat masina e mai mare cu atat "prioritatea" tre sa fie mai mare :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Indubitabil.Cand te bagi cu BMW-ul in depasire iar din contrasens vine altu`,ala sare in sant,se baga in copac,iese pe camp,etc,sa nu cumva sa pateasca BMW-ul tau ceva :ninja:

 

Povestesti din propria experienta?da 2.0d am,nu stiam ca ai nevoie de un race car de 300 de cai sa depasesti un autocamion sau o dacie puturoasa.Ma scuzati ca mi`am spus parerea

Link to comment
Share on other sites

Cea mai "respectata" masina in trafic pe care am folosit-o a fost un Fiat Ducato, o Dacia Papuc si un Nissan Patrol cu un bullbar finut.

Cu bimmerica nimeni nu-mi face loc si trebuie sa ma bag cu tupeu si nesimtire. De dat la o parte,... depinde de nesimtit.

 

Cel mai putin "respect" l-am observat cand sunt cu mobra...am fost injurat ca ocup o banda la semafor si ca nu ma retrag intr-un colt, prioritate de dreapta rar vad, putini sunt care iti fac loc in trafic, multi sunt cei care vor sa se ia la intrecere cu mine, era sa-mi iau un ou crud in casca, injurat ca ocup un loc de parcare la mall, etc...

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

Povestesti din propria experienta?da 2.0d am,nu stiam ca ai nevoie de un race car de 300 de cai sa depasesti un autocamion sau o dacie puturoasa.Ma scuzati ca mi`am spus parerea

 

Şi chiar crezi că are vreo importanţă pentru cineva că tu ai un 320d când îi depăşeşti? :)

 

Dacă îi depăşeai cu o altă maşină de 150 cp, crezi că se întâmpla ceva diferit?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.